Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All EDIL - AL - IT All 79,592,907.00 9 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) EDIL - AL - IT Tirane 6,904,485 2012-05-16 2012-05-21 22810110012012 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TVSH KONTRATE NE VAZHDIM 251-047/2010 DT 29.09.2010 FAT 24.01.2012 SERI 8937351
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) EDIL - AL - IT Tirane 12,713,328 2012-12-05 2012-12-17 39510050012012 1005001 min.bujqesise TVSH kontr nr 2012/293-539 IPA 2010 EuropeAid-131838/CWKS/AL fat dt 1.11.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) EDIL - AL - IT Tirane 7,589,707 2013-03-26 2013-03-26 8810050012013 Min e Bujqesise TVSH kontr nr 2012/293-539-IPA 2010 situacion dt 8.01.2013 fat nr 5/1 dt 31.01.2013 fat nr 12487 dt n31.12.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) EDIL - AL - IT Tirane 1,505,128 2013-05-14 2013-05-16 136 10050012013 231 Min.Bujqesise-TVSH kont.2012/293-539 IPA 2010 preventiv 27.03.2013 sit.dt.27.03.2013 fat.21/2 dt.15.04.2013 s05643371 lik tvsh laburatorit AKU
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) EDIL - AL - IT Tirane 9,444,721 2013-08-15 2013-10-17 23010050012013 Min e Bujqesise TVSH urdh nr 183 dt 11.7.13,kontr 2012/293-539,preventiv 27.5.13,situacion 27.5.13 fat 25/1 dt 31.5.13 ser 0564375
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) EDIL - AL - IT Tirane 3,581,171 2013-10-10 2013-10-24 27310050012013 231- Min.Bujqesise dhe Ushqimit, TVSH , urdher.209 dt.30.08.2013 kont.2012/293-539-IPA 2010 preventiv4 fat.41/1 dt.22.07.2013 s05643391 lik TVSH
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) EDIL - AL - IT Tirane 9,444,721 2013-10-29 2013-10-30 PT23010050012013 Min.Bujqesise TVSH-pagese e perseritur nga Memo-Kredia urdher.min.183 dt.11.07.2013 kont.2012/293-539 prev.27.05.2013 sit.27.05.2013 fat.25/1 dt.31.05.2013
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) EDIL - AL - IT Tirane 10,423,774 2013-12-26 2013-12-27 39210050012013 231 Min.Bujqesise TVSH up.nr.361 dt.18.12.2013 kont. 2012/293-539 ipa 2010 sit. pun. 6 dt.25.11.2013 fat.64/1 dt.27.11.2013
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) EDIL - AL - IT Tirane 17,985,872 2013-12-12 2013-12-17 36110050012013 Min.Bujqesise TVSH urdher. Ministri nr.315 dt.21.11.2013 kont. 2010/293-539 IPA 2010 preventiv 5 fat.61/1 dt.31.10.2013 lik.tvsh laburat AKU kont.ne vazhdim
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >