Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 4 ALB All 288,100.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Vaqarr (3535) 4 ALB Tirane 124,000 2012-09-11 2012-09-13 14428010012012 602 Kom.Vaqarr- lik.interneti dt.08.08.2012 fat.271 dt.17.08.2012 up.nr.18 dt.14.08.2012 pv. dt.15.08.2012 pv.form.4 dt.15.08.2012 kont.17.08.2012
Federata Shqipetare e Basketbollit (3535) 4 ALB Tirane 37,100 2012-09-24 2012-09-25 5710120342012 604 Fed shqiptare basketbollit sherbim interneti, ft 253 dt 18.06.12, up 1 dt 18.06.12, pv 18.06.12, kontr 18.06.12, nr 3
Komuna Vaqarr (3535) 4 ALB Tirane 30,000 2012-11-22 2012-12-17 18328010012012 602 Kom.Vaqarr- interneti, up.nr.25 dt.10.10.2012 pv. dt.11.10.2012 form3 pv. dt.11.10.2012 form4
Komisariati i Policise NSH Tirane (3535) 4 ALB Tirane 77,000 2013-03-11 2013-03-15 2710160122013 FNSH instalim interneti up 5 27.02.2013 pv 27.02.2013 fat 16 27.02.2013
Agjensia e Sherbimeve te Sportit (3535) 4 ALB Tirane 10,000 2013-06-06 2013-06-14 7110120262013 1012026 ,agjensia sherb sportit, lik internet, up 3 dt 25.04.13, pv 5 dt 26.04.2013, ft 63 dt 29.04.13, seri 6462671, kontrate 29.04.2012, nr klienti 044302191
Komisariati i Policise NSH Tirane (3535) 4 ALB Tirane 10,000 2013-10-07 2013-10-24 9610160122013 FNSH instalim interneti up 5 27.02.2013 pv 27.02.2013 fat 95 26.06.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >