Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AGBES CONSTRUKSION All 407,519,560.00 45 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Cakran (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 3,000,000 2012-02-17 2012-02-21 2924230012012 LIKUJDIM NGA KOMUNA CAKRAN
Bashkia Shijak (0707) AGBES CONSTRUKSION Durres 1,255,397 2012-03-09 2012-03-23 6221080012012 TDO 0707/BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ CLIRIM GARANCIE RRUGA E KASAVE
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 27,768,198 2012-03-13 2012-03-29 17910060542012 DPRR SA pushimi shoferit loti 1 shkr 1351 09.03.2012 dif up 77 31.01.2011 fat 7 18.11.2010 kont vazhd 376 12.06.2009 fat 66 27.01.2011 kont vazhd 3724/6 02.06.2009
Bashkia Shijak (0707) AGBES CONSTRUKSION Durres 462,190 2012-03-27 2012-04-11 8121080012012 TDO 0707/BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ CLIRIM GARANCIE RRUGA E KASAVE
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 16,089,200 2012-04-04 2012-04-16 7010060472012 231 DPUK sistemim asfalt.Unaza Veriore Fier kont vazhd 25.05.2005 fat 73 26.03.2012 shkr76902.04.2012
Komuna Berxull (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 7,627,747 2012-04-10 2012-04-16 4528080012012 231-KOM BERXULLE RRUGA KASTARTI KONT NE VAZHD 01.08.20121 SIT 3 DT 06.04.12 FAT 75 DT 06.04.12 SR 86212775`
Komuna Berxull (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 4,492,163 2012-06-07 2012-06-13 8828080012012 231-KOM BERXULLE SIT PERF RRUGA KASTARTI KONT NE VAZHD 01.08.2011 SIT 3 DT 04.05.2012 AKT MARRJE NE DOREZIM 27.05.12 AKT KOLAUDIM 23.05.2012 FAT 76 DT 04.05.12 SR 86212776
Nd-ja Komunale Banesa (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 474,559 2012-06-13 2012-06-25 10721110062012 LIKUJDIM FATURE ND KOMUNALE FIER 2111006
Nd-ja Rregullimit Territorit (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 399,588 2012-07-24 2012-08-01 6321120022012 ASFALTO BETON ND.RREG.TERIT PATOS 2112002
Bashkia Patos (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 371,856 2012-07-26 2012-08-02 24521120012012 LIKUJDIM 5% GARANCI OBJEKTI SHETITORJA REPUBLIKA BASHKIA PATOS 2112001
Komuna Golem (3513) AGBES CONSTRUKSION Kavaje 2,863,752 2012-09-17 2012-09-18 22824750012012 KOMUNA GOLEM DHENIE 5%TE NGURTESUAR VITI 2010.2011 PER SISTEMIM ASFALTIM RRUGE MALI ROBIT QERRET
Komuna Golem (3513) AGBES CONSTRUKSION Kavaje 249,999 2012-09-21 2012-09-25 23624750012012 KOMUNA GOLEM DHENIE 5% TE NGURETSUAR NE VITIN 2009 PER RRUGEN MALI I ROBIT QERRET
Komuna Brataj (3737) AGBES CONSTRUKSION Vlore 1,289,182 2012-09-27 2012-10-04 9728370012012 5% GO RRUGA RAMIC VERNIK K.BRATAJ 2837001
Komuna Zharres (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 4,749,995 2012-10-10 2012-10-16 23724190012012 SITUACION NR.1 K/ZHAREZ FIER 2419001
Bashkia Patos (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 250,805 2012-10-23 2012-10-26 31221120012012 LIKUJDIM FATURE BASHKIA PATOS 2112001
Bashkia Patos (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 365,517 2012-10-23 2012-10-26 312/121120012012 LIKUJDIM FATURE 5% GARANCI BASHKIA PATOS 2112001
Komuna Qender (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 4,359,531 2012-11-05 2012-11-13 24524170012012 LIKUJDIM NGA KOMUNA QENDER
Nd-ja Komunale Banesa (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 2,181,156 2012-11-16 2012-12-13 18421110062012 LIKUJDIM FATURE ND KOMUNALE FIER 2111006
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 9,731,048 2012-12-07 2012-12-18 37810060472012 231 DPUK sistemim asfalt.Unaza Veriore Fier kont vazhd 25.05.2005 fat 73 26.03.2012 URDHER PER LIKUJDIM NR.2880 DT.05.12.12
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 10,565,976 2012-12-14 2012-12-27 42510060472012 231-466 DPUK sistemim asfalt.Unaza Veriore Fier kont vazhd 25.05.2005 fat.50 dt.12.12.12 akt kolaudimi dt.05.08.09 URDHER PER LIKUJDIM NR.2998 dt.13.12.12 DT.05.12.12
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 18,106,810 2012-12-18 2012-12-27 90010060542012 Autoriteti Rrugor Shqiptar Clirim Garancie 5% Shkresa 2140/1 Dt 17.12.2012 Objekti me Kontrate Nr. 3726/8 Dt 10.06.09
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 3,688,100 2013-02-07 2013-02-08 4610060542013 231 AUTORITET RRUG SHQIPTAR rik qafe koshovice shkresa 462 dt 06.02.13 sit 6 fta 57 dt 30.05.11 sr 86212657 kotn 3724/6 dt 02.06.09
Komuna Zharres (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 10,163,485 2013-02-08 2013-02-15 624190012013 LIKUJDIM SIT.NR.2 PER GROPE DEPOZIT.MBETJEVE K/ZHAREZ FIER 241900
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 3,988,774 2013-02-21 2013-02-21 3910060472013 DPUK garanci punimesh siste asfaltim unaza Fier shk 486 20.02.2013 pv marrje dorzim 10.01.2013
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 7,731,000 2013-02-25 2013-02-26 7110060542013 231- ARrSh - Sistemim Asfaltim Rr. Pushimi i Shoferit (Lushnje- Divjak Lot1 Shkr. Nr. 533 Dt 11.02.2013 Sit Nr. 6 fat Nr. 7 Dt 18.11.10 Nr. Ser. 69108307 Kont Nr. 3726/8 Dt 12.06.2009
Komuna Qender (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 478,680 2013-04-08 2013-04-09 6224170012013 LIKUJDIM NGA KOMUNA QENDER
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 21,000,000 2013-04-19 2013-04-22 33010060542013 231-ARRSH RIK RRUGA QAFE KOSHOVICE CAKRAN SHKRESA 462/1 DT 11.04.13 SIT 6+7 DT FAT 57 DT 30.05.11 SR 862126547 KONT NE VAZHD 3724/6 DT 02.06.09
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 41,305,000 2013-04-19 2013-04-23 35110060542013 231-ARRSH Sistemim asfaltim Rruga Pushimi I Shoferit (Lushnje) - Divjak Lot 1 Shkresa Nr. 1712 Dt 12.04.13 Sit Nr. 6 Fat Nr.7 Dt 18.11.10 Nr. Ser. 69108307 Kontrata ne vazhdim Nr. 3726/8 Dt 12.06.2009
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 30,100,000 2013-05-27 2013-06-12 51310060542013 231-Arrsh ndertim rruga liushnje berat lot 3 shkresa 2523/14 dt 24.05.13 paradhenie fat 56 dt 20.05.13 sr 399996656 kont 1181/6 dt 03.05.13 up 11 dt 20.03.13
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 86,546,007 2013-06-12 2013-06-19 61010060542013 231-ARRSH Ndertim Rruga Lushnje - Berat Lot 3 Shkresa Nr.3062/1 Dt 12.06.2013 Paradhenie Fat nr. 56 Dt 20.05.13 ser 39996656 Kon Nr. 1181/6 Dt 03.05.13 UP. 11 Dt 20.03.13
Komuna Qender (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 2,787,334 2013-06-12 2013-06-19 11024170012013 NDERTIM UJESJELLESI DAULLAS GRECALLI KOM QENDER FIER
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 63,082,918 2013-06-13 2013-06-20 62110060542013 231-ARRSH Ndertim Rruga Lushnje - Berat Lot 3Shkresa Nr.3075/1 dt 13.06.2013 sit Nr. 2 Fat Nr. 59 dt 11.06.13 ser 39996659 Kon Nr. 1181/6 Dt 03.05.13 UP. 11 Dt 20.03.13
Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 2,512,604 2013-07-08 2013-09-23 7421110062013 LIKUJDIM FATURE ND SHERBIMEVE FIER 2111006
Nd-ja Rregullimit Territorit (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 392,772 2013-08-23 2013-10-17 4821120022023 LIKUJDIM FATURE ND RREG TERITORIT PATOS 2112002
Komuna Zharres (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 8,604,515 2013-08-09 2013-10-17 17024190012013 PAGESE SIT. 3 K/ZHAREZ FIER 2419001
Komuna Qender (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 1,615,796 2013-08-20 2013-10-17 14924170012013
Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 263,393 2013-10-10 2013-10-24 10021110062013 ND SHERBIMEVE PUBLIKE FIER 2111006 LIKUJDIM FATURE
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 190,900 2013-10-04 2013-10-24 92610060542013 466- Garancie Difektesh 5 % Shkresa Nr. 4273/1 Dt 01.10.13 Kontra Nr 3724/6 dt 02.06.09 P.V Marrjes ne dorezim Dt 30.08.13
Komuna Berxull (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 637,890 2013-09-12 2013-10-21 11528080012013 231-kom berxulle clirim garancie objekti pv 03.09.13 urdher 30 dt 03.09.13
Komuna Berxull (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 809,589 2013-09-12 2013-10-21 11628080012013 466 kom berxulle garanci punimesh urdher 30 dt 03.09.13 pv 03.09.13 urhsder marrje ne dorezim 02.09.13 unr 29