Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All DORANIN AGALLIU All 522,000.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) DORANIN AGALLIU Tirane 102,000 2012-12-06 2012-12-17 266 1073001 2012 Kqz - sherb auditim fondesh vend 1232 dt 07.11.2011 kontr 512 dt 07.06.2012 fat 42 dt 04.12.2012
Prokuroria e rrethit Durres (0707) DORANIN AGALLIU Durres 210,000 2013-06-19 2013-09-06 15110280062013 TDO 0707 PROKURORIA RRETHIT GJYQESOR DURRES 1028006 LIK FAT 24 DD 05.05.2013 LIK PJESOR
Prokuroria e rrethit Durres (0707) DORANIN AGALLIU Durres 210,000 2013-09-19 2013-10-24 23310280062013 TDO 0707 PROKURORIA RRETHIT GJYQESOR DURRES 1028006 LIK FAT EKSPERTI FAT 24 DD 05.05.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >