Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All DIVITECH All 34,096,356.00 16 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DIVITECH Tirane 3,450,000 2012-03-16 2012-04-02 11010110012012 1011001 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAJISJE ELEKTRONIKE AUT 8520.07.2011KNTRATE NE VAZHD.1974/4 DT 6.06.2011 PV .MARRJES NE DOREZIM 5.07.2011 FAT 87 DT 28.06.2011 SERI 87596909 FH 54 DT 12.07.2011
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DIVITECH Tirane 8,500,000 2012-03-16 2012-04-02 11410110012012 1011001 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAJISJE ELEKTRONIKE AUT 26 DT 2.03.2012 UP NR 78 DT 8.08.2011 KONTRSTE 4287/8 DT 21.09.2011 FAT 152 DT 4.11.2011 SERI 89087525 FH 4.11.2011 PV.MARRJES NE DOREZIM 4.11.2011
Laboratori i barnave (3535) DIVITECH Tirane 216,000 2012-05-17 2012-05-22 7110130562012 602 QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE miremb kompjuteri UP1 9 DT 23.03.12 PV3.4 DT 20.04.12 ft 82 dt 20.04.12 ser 02753032
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) DIVITECH Tirane 331,000 2012-09-12 2012-09-14 34110100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve .bl bl softe up dt 5.9.2012, form 3,4 dt 5.9.2012, ft seri 02753305, fh dt 6.9.2012
Komisioneri per Mbrojtjen nga Diskriminimi (3535) DIVITECH Tirane 477,000 2012-11-23 2012-12-17 14110910012012 1091001 kmd pajisje up 15.11.12 pv 16.11.2012 f 16.11.12 fh 19.11.2012
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) DIVITECH Tirane 13,524,000 2012-12-08 2012-12-20 49110100392012 231 Drejt e Pergj e Tatimeve .bl softw klv dt 13.8.2012, ft seri 02753463 dt 5.12.2012, fh dt 5.12.2012
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) DIVITECH Tirane 32,200 2013-04-19 2013-04-26 6210110552013 AKP miremb paisje up 2 17.1.2013 pv 20.1.13 fat 18 dt 12.2.13 s 06751369
Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) DIVITECH Tirane 350,000 2013-05-13 2013-05-16 12610140482013 ,DREJTORIA PERGJITHSHME BURGJEVE mbrojtje rrjeti informatik up nr 8 dt 10/4/2013 ft/ofert 10/4/2013 fit 16/4/2013 fat 26/4/2013 seri 0710342
Nd-ja Tregut Lire (3535) DIVITECH Tirane 37,000 2013-05-20 2013-05-23 14121010492013 2101049 602-DREJT E PERGJ E TAKS TARIF VEND BLERJE PINCA UP 20 DT 18.01.13 PV 3+4 DT 22.01.13 FAT 28 DT 16.02.13 SR 06751378 FH 17 DT 16.02.13
Reparti Ushtarak Nr.6640 Tirane (3535) DIVITECH Tirane 555,740 2013-05-24 2013-06-12 10410170882013 REP 6640 rip nderlidhje up nr 76 dt 16/4/2013 kon nr 265/4 dt 17/4/2013 fat54 dt 3/5/2013 seri 07103404
Drejtoria e Mbikqyrjes se Sherbimit te Proves (3535) DIVITECH Tirane 456,000 2013-05-24 2013-06-12 16710141002013 602,DREJT SHERBIMIT TE PROVES bl kompjutera up nr 3 dt 13/5/2013 app fit dt 16/5/2013 fat dt 20/5/2013 seri s 07103414 fh dt 20/5/2013
Reparti Ushtarak Nr.6640 Tirane (3535) DIVITECH Tirane 476,190 2013-05-24 2013-06-12 10610170882013 REP 6640 rip nderlidhje up nr 76 dt 16/4/2013 kon nr 265/4 dt 17/4/2013 fat 65 dt 20/5/2013 seri 07103415
Reparti Ushtarak Nr.6640 Tirane (3535) DIVITECH Tirane 4,827,372 2013-06-12 2013-06-19 11710170882013 REP 6640 bl mat nderlidhje kon nr 286/8 dt 6/5/2013 up nr 56 dt 1/3/2013 fat nr 71/1 dt 3/6/2013 fh dt 3/6/2013
Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) DIVITECH Tirane 99,588 2013-06-18 2013-07-31 17710140482013 DREJTORIA PERGJITHSHME BURGJEVE materiale per IT up 15 28.05.2013 rap perf 15/1 31.05.2013 fat 73 06.06.2013 fh 4 10.06.2013
Reparti Ushtarak Nr.6640 Tirane (3535) DIVITECH Tirane 752,266 2013-07-08 2013-09-23 13910170882013 REP 6640 rip nderlidhje kon nr 409/3 dt 6/6/2013 fat dt 20/6/2013,28/6/2013 ,83,90
Spitali Distrofik (3535) DIVITECH Tirane 12,000 2013-12-23 2013-12-23 17110130542013 602,QKKMZHRF TIRANE,RIP INTERNETI,UP 24 D 13/12/13,PV 5 D 13/12/13,FAT 166 D 16/12/13 S 11199468
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >