Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All DERBI-E All 50,522,222.00 48 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Tepelene (1134) DERBI-E Tepelene 1,050,000 2012-03-19 2012-04-02 1/21420092012
Komuna Dajt (3535) DERBI-E Tirane 477,600 2012-04-03 2012-04-12 6028000012012 602 Kom.Dajt- Projektim sistemin asfaltim rruga Kodra e shtufit me Vk dt 94 dt 13.01.2012
Mini Bashkia 11 (3535) DERBI-E Tirane 250,680 2012-04-11 2012-04-18 7021011382012 231 Min.Bashkia 11- mbikqyrje punime ,kont.ne vazhdim nr.887/1 dt.18.07.2011 urdher lik.nr.ekstra dt.11.04.2012,fat.nr.46 dt.13.12.2011
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) DERBI-E Tirane 10,000,000 2012-04-26 2012-04-27 10510060472012 230 DPUK studim fizibiliteti,IPA 2007,LOTI 4,kontrate dt 05.12.2008,fat nr 8 dt 03.04.2012,seri 87481882,urdher nr 862 dt 20.04.2012,KUZ per zonen Velipoje
Komuna Dajt (3535) DERBI-E Tirane 494,727 2012-05-04 2012-05-11 9128000012012 230 Kom.Dajt- studim projektim ,urdher,nr. 67 dt. 02.05.2012 fat. nr. 09 dt.01.05.2012 seria 87481883 kont. nr. 406 dt. 16.02.2012 ne vazhdim 40% e vleres
Komuna Dajt (3535) DERBI-E Tirane 1,915,200 2012-05-04 2012-05-11 9228000012012 230 Kom.Dajt- studim projektim ,urdher,nr. 67 dt. 02.05.2012 fat. nr. 10 dt.01.05.2012 seria 87481884 kont. nr. 406 dt. 16.02.2012 ne vazhdim 40% e vleres
Komuna Hotolisht (0821) DERBI-E Librazhd 5,000 2012-05-09 2012-05-15 9825880012012 KOLAUDIM OBJEKTI.KOMUNA HOTOLISHT LB
Bashkia Kavaja (3513) DERBI-E Kavaje 384,000 2012-05-22 2012-06-06 29221180012012 BASHKIJA KJ LIKUIDIM STUDIM PROJEKTIM FAT 115 DT 14.05.2012
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) DERBI-E Tirane 1,626,725 2012-05-25 2012-06-07 45910060542012 230 DPRR St.Proj.Parku Kom.Bylis,Rreshqitja Tirane-Elbasan,fat nr 5 dt 14.03.2012,seri 87471878,kontrtae nr 339 dt 25.06.2009 ne vazhdim,fat nr 4 dt 04.03.2012,seri 87481876,kontrate nr 2408 dt 17.06.2009 ne vazhdim,shkrese nr 1468 dt 05.04
Komuna Ballaban (1128) DERBI-E Permet 300,000 2012-05-31 2012-06-08 10726940012012 PROJEKTE K.BALLABAN
Mini Bashkia 11 (3535) DERBI-E Tirane 417,991 2012-09-07 2012-09-12 172 2101138 2012 MIN BASHK NR 11 MBIKQYRES PUN RIK RRUGE SHKR 888/1 DT 18.07.2011 KONTR 887/1 DT 18.07.2011 VAZHDIM FAT 23 DT 24.08.2012 SIT PERF QERSHOR 2012
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Berat (0202) DERBI-E Berat 424,800 2012-09-17 2012-09-19 2210201720122012 PAGESE Per Derbi -E ,likujdim pjesor fatura nr 24.dt.01.09.2012 nga Ujesjellesi Berat 2102017
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Berat (0202) DERBI-E Berat 424,800 2012-09-17 2012-09-25 2210201720122012 PAGESE Per Derbi -E ,likujdim pjesor fatura nr 24.dt.01.09.2012 nga Ujesjellesi Berat 2102017
Bashkia Kavaja (3513) DERBI-E Kavaje 122,259 2012-09-24 2012-09-25 68321180012012 BASHKIJA KJ LIKUIDIM SUPERVIZION RRUGE FAT01 DT 24.09.2012
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Berat (0202) DERBI-E Berat 283,200 2012-11-13 2012-12-04 421020172012 pagese per Derbi-E,likujdim perfundimtar fat.nr 24.dt.01.09.2012 nga Sh.a.Ujesjelles kanalizime Berat 2102017
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Berat (0202) DERBI-E Berat 283,200 2012-11-13 2012-12-07 421020172012 pagese per Derbi-E,likujdim perfundimtar fat.nr 24.dt.01.09.2012 nga Sh.a.Ujesjelles kanalizime Berat 2102017
Unversitet "L.Gurakuqi", Shkoder (3333) DERBI-E Shkoder 55,700 2012-11-19 2012-12-13 51910111292012 UNIVERSITETI L.GURAKUQI SHKODER FAT. 04594761DT. 13.11.2012
Komuna Kozare (0217) DERBI-E Kuçove 100,000 2012-12-07 2012-12-18 50725310012012 supervizion KUZ VLASHUK komuna kozare kod.2531001 fat.04594768 DT.14.11.2012
Komuna Komsi (0625) DERBI-E Mat 381,600 2012-12-03 2012-12-17 17926450012012 Komuna Komsi (2645001) Lik. Hartim projekti Ujesj. German rrjeti shpernd. Muzhake me Fat.nr.07 Dt.29.10.2012.
Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) DERBI-E Tirane 1,513,680 2012-11-27 2012-12-17 28110140482012 Drejt.Pergjith.Burgjeve proj godine lezhe up nr 15 dt 19/5/2011 kon ne vazhdim nr 15/9/ dt 1/7/2011 fat nr 4 dt 19/9/2012
Komuna Gurre (0625) DERBI-E Mat 297,000 2012-11-27 2012-12-17 16326530012012 K.Gurre (2653001) Lik.Projekti."Ndertim.Rrjeti.Kan.Ujerave Zeza Shulbater" Fat.Nr.5 Dt.24.9.2012
PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) DERBI-E Tirane 75,000 2012-12-08 2012-12-19 4410069052012 231 PMIPZB (Zona Bregdetare) pagese T.V.SH kontrate NR.B.4.C.3/II/A/1 DT.30.04.12 NR.PROT.185/1 FAT. 18 DT.13.07.12
PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) DERBI-E Tirane 213,940 2012-12-08 2012-12-19 5210069052012 231 PMIPZB (Zona Bregdetare) pagese T.V.SH kontrate NR.B.4.C.3/II/A/1 DT.30.04.12 NR.PROT.185/1 FAT.14&15 DT.07.12.12
Komuna Paskuqan (3535) DERBI-E Tirane 315,900 2012-12-08 2012-12-20 22828070022012 230 Kom.Paskuqan- projekti reabilitim, kont.sherb.nr.227/2 dt.17.11.2009 form. dorezimi. dt.28.01.2010 fat.nr.12 dt.03.05.12, seria 87481886 fh.nr.17 dt.21.06.12, pv. marrje dorez.dt.26.01.10
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) DERBI-E Tirane 9,160,596 2012-12-09 2012-12-20 37910060472012 231 DPUK STUDIM FIZIBILITETI KONTR. DT.05.12.08 FAT.13 DT.06.12.12 URDHER PER LIKUJDIM 2893 DT.06.12.12
Bashkia Kavaja (3513) DERBI-E Kavaje 474,000 2012-12-10 2012-12-26 88521180012012 BASHKIJA KJ LIKUIDIM FAT 12 DT 14.11.2012 PROJEKT
Komisariati i Policise Kukes (1818) DERBI-E Kukes 185,000 2012-12-07 2012-12-24 24910160302012 1013020 supervizim komisarjati Kukes
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) DERBI-E Tirane 305,000 2012-02-13 2012-02-16 6210160792012 230-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane studim projektim,kontrate nr 7/2 dt 12.01.2011 ne vazhdim,fat nr 2 dt 31.01.2012,seri 87481875
Komuna Synej (3513) DERBI-E Kavaje 1,000,000 2013-02-13 2013-02-18 3124740012013 KOMUNA SYNEJ PLANI I PERGJITHSHEM PER TERRITORIN E KOMUNES SYNEJ LIKUJDIM FAT 19 DT 13.12.2012
Komuna Lazarat (1111) DERBI-E Gjirokaster 775,000 2013-04-11 2013-04-11 4124490012013 2449001 KOMUNA LAZARAT PAGES LIK SUPERVIZORI SIT PERFUND
Bashkia Fushe Kruje (0716) DERBI-E Kruje 214,560 2013-05-09 2013-05-13 21221630012013 SA LIK FAT NR 24 DT 27.02.2013 NGA BASHKIA F KRUJE
Komuna Perondi (0217) DERBI-E Kucove 2,092,800 2013-05-16 2013-05-21 23525300012013 hartim plani rregullues komuna perondi kod.2530001 fat.04594783
Komuna Perondi (0217) DERBI-E Kucove 2,092,800 2013-07-05 2013-08-20 32725300012013 hartimi i planit rregullues kodi 2530001 k. perondi
Komuna Synej (3513) DERBI-E Kavaje 900,000 2013-07-08 2013-09-23 11624740012013 KOMUNA SYNEJ LIKUJDIM PJESOR I FATURES NR 19 DT 13.12.2012 PER STUDIM PLANI TE PERGJITHSHEM VENDOR
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) DERBI-E Tirane 400,000 2013-07-11 2013-09-26 22810060472013 DPUK supervizion Up.1631 dt.03.7.13 njoftim buletini dt/08/10/2012 kontrate 2560 dt.31.10.12 fat 35 dt.02.07.13 seri 04594786 urdher per likujdim dt.10.07.13
Komuna Kozare (0217) DERBI-E Kuçove 359,960 2013-08-23 2013-10-17 37125310012013 supervizor i kuz vlashuk komuna kozare kod.2531001 fat.04594790
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) DERBI-E Tirane 215,244 2013-09-10 2013-10-17 80110060542013 231-ARSH Studim Projektim Rreshqitje ne aksin Tirane - Elbasan Shkresa Nr.3807/1 Dt 13.08.13 Fat 41 Dt 05.08.13 Ser. 04594792 Kontrata ne Vazhdim nr. 2408/5 Dt 17.06.09
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) DERBI-E Tirane 136,612 2013-10-07 2013-10-24 92010060542013 230-ARSH - Shkresa Nr.3834/1 Dt 26.09.13 Fat 42 Dt 07.08.13 Ser. 04594793 Kontrata ne Vazhdim nr. 3395/5 Dt 25.06.09
Bashkia Cerrik (0808) DERBI-E Elbasan 198,295 2013-10-21 2013-10-28 33121100012013 supervizim Bashkia Cerrik
Komuna Paskuqan (3535) DERBI-E Tirane 312,000 2013-10-29 2013-11-13 18228070012013 230 Komuna Paskuqan- projektimi rruga babrru-koder e Kuqe, pro. 22.12.2009 njof.fit.22.10.2009 up. 13 dt.09.09.2009 kont.17.11.2019 fat.47 dt.23.10.2013 seria 04594800 fh,nr.16 dt.21.06.2012 lik40% te projeftit perf.