Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All DENOLT All 63,630,595.00 39 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Prefektura e qarkut Kukes (1818) DENOLT Kukes 1,000,000 2012-03-09 2012-03-23 74/110160682012 1016068 rik zyre Prefektura kukes
Prefektura e qarkut Kukes (1818) DENOLT Kukes 1,829,584 2012-03-09 2012-03-23 7410160682012 1016068 rik zyre Prefektura kukes
Komuna Surroj (1818) DENOLT Kukes 100,000 2012-06-21 2012-07-13 108/125490012012 2549001 rik ambulance Komuna Surroj
Komuna Surroj (1818) DENOLT Kukes 526,559 2012-06-21 2012-07-13 10825490012012 2549001 rik ambulanca muaji qershor 2012 Komuna Surroj
Komuna Ujemisht (1818) DENOLT Kukes 220,000 2012-03-15 2012-04-02 1325420012012 kth/garancie shkolle nga K.ujmisht kukes
Komuna Ujemisht (1818) DENOLT Kukes 600,000 2012-05-09 2012-05-14 4325420012012 ft 18 dt 04.05.2012 rik shkolles 9-vjeçare Lusen Ujmisht Kukes
Komuna Surroj (1818) DENOLT Kukes 2,416,518 2012-05-15 2012-05-21 7725490012012 2549001 rikonstruksion i rruges Komuna Surroj
Komuna Ujemisht (1818) DENOLT Kukes 1,500,000 2012-06-08 2012-06-22 5425420012012 sit pjesor rik shkolle 9-vjeçare Lusen ft 18 seri7893820dt 04.05.2012 ujmisht kukes
Komuna Surroj (1818) DENOLT Kukes 146,496 2012-09-21 2012-09-25 16825490012012 2549001 garanci objekti rik objekti Komuna Surroj
Komuna Kalis (1818) DENOLT Kukes 59,193 2012-10-03 2012-10-05 6025520012012 situac perf ndert ambulance ft 22 dt 19.092012 Kalise Kukes
Komuna Ujemisht (1818) DENOLT Kukes 180,000 2012-10-05 2012-10-09 9325420012012 kth garancie shkolla Lusen K.Ujmisht
Komuna Surroj (1818) DENOLT Kukes 1,608,294 2012-11-21 2012-12-13 195/125490012012 2549001 ujsjellsi lagjja Ali Vata fatura 26 dt 19.11.2012 Komuna Surroj
Komuna Terthore (1818) DENOLT Kukes 2,905,953 2012-11-21 2012-12-13 23525430012012 2543001 ndertim i shkolles Perbreg fatura nr 24 dt 15.11.2012 Komuna Terthore
Komuna Surroj (1818) DENOLT Kukes 129,514 2012-11-21 2012-12-13 19525490012012 2549001 kthim garancie rik rruge Qinamak Komuna Surroj Muaji nentor 2012
Komuna Surroj (1818) DENOLT Kukes 1,776,039 2012-11-21 2012-12-13 19325490012012 2549001 ujsjellsi lagjja Kapit fatura 24 dt 29.09.2012 Komuna Surroj
Komuna Gryke E Cajes (1818) DENOLT Kukes 1,511,504 2012-11-20 2012-12-13 6825530012012 rikonstr çatie ft 25 seri37893827dt 19.11.2012 G_Çaje Kukes
Komuna Surroj (1818) DENOLT Kukes 3,203,408 2012-12-07 2012-12-18 21125490012012 2549001 ndertim shkolle 9-vjecare Cinamak Komuna Surroj
Komuna Surroj (1818) DENOLT Kukes 248,908 2012-12-07 2012-12-18 20425490012012 2549001 ujsjellsi fatur 23 dt 14.11.2012 muaji nentor 2012 Komuna Surroj
Komuna Kalis (1818) DENOLT Kukes 51,498 2012-12-07 2012-12-18 8325520012012 kth garancie ndert ambul Kalise kukes
Komuna Surroj (1818) DENOLT Kukes 1,454,526 2013-04-16 2013-04-17 7425490012013 2549001 Ujsjellsi lagjja Kapit Fatura Nr 29 dt 15.04.2013 Komuna Surroj
Komuna Surroj (1818) DENOLT Kukes 2,305,291 2013-04-16 2013-04-17 7225490012013 2549001 Ujsjellsi lagjja Ali Vata Fatura Nr 30 dt 15.04.2013 Komuna Surroj
Komuna Surroj (1818) DENOLT Kukes 1,895,483 2013-05-03 2013-05-10 8625490012013 2549001 Ndertim shkolles 9- vjecare Qinamak Fatura Nr 31 dt 03.05.2013 Komuna Surroj
Komuna Gryke E Cajes (1818) DENOLT Kukes 2,368,504 2013-05-14 2013-05-16 3925530012013 ndert catie shk 9-vjecare shkinak ft32 dt 14.05.2013 seri37893834 G-caje Kukes
Komuna Terthore (1818) DENOLT Kukes 1,494,000 2013-05-21 2013-05-23 99/125430012013 2543001 blerje automjeti fatura Nr 33 dt 16.05.2013 Komuna Terthore
Komuna Surroj (1818) DENOLT Kukes 2,297,712 2013-05-24 2013-06-12 10225490012013 2549001 Ndertim i Ujsjellsit Ali Vata Fatura Nr 3 dt 22.05.2013 Komuna Surroj
Komuna Terthore (1818) DENOLT Kukes 3,303,771 2013-06-06 2013-06-14 10825430012013 2543001 situacion rikonst shkolla Pobreg fatura Nr 35 dt 05.06.2013 Komuna Terthore
Komuna Surroj (1818) DENOLT Kukes 1,901,994 2013-06-11 2013-06-18 11125490012013 2549001 fatura Nr 36 dt 11.06.2013 Komuna Surroj
Komuna Terthore (1818) DENOLT Kukes 3,423,974 2013-07-02 2013-08-30 12925430012013 2543001 Rikonst shkolles Pobreg sit pjesor Fatura Nr 37 dt 01.07.2013 Komuna Terthore
Komuna Terthore (1818) DENOLT Kukes 643,721 2013-05-02 2013-05-02 9125430012013 2543001 rikonstruksion shkolles Perbreg Fatura Nr 211 dt 15.11.2012 Komuna Terthore
Komuna Surroj (1818) DENOLT Kukes 2,573,530 2013-09-20 2013-10-23 16325490012013 2549001 Ndertim shkolle Cinamak fatura Nr 44 dt 12.08.2013 Komuna Surroj
Komuna Surroj (1818) DENOLT Kukes 399,932 2013-10-18 2013-10-24 PT14825490012013 2549001 Ndertim ujsjellsi Kapit fat Nr 41 dt 08.07.2013 Komuna Surroj
Komuna Surroj (1818) DENOLT Kukes 1,282,246 2013-10-17 2013-10-24 PT15025490012013 2549001 Ndertim ujsjellsi Kapit fat Nr 40 dt 08.07.2013 Komuna Surroj
Komuna Terthore (1818) DENOLT Kukes 4,750,220 2013-10-17 2013-10-24 PT13225430012013 2543001 situacioni punimesh Rruga BardhocFatura Nr 39 dt 08.07.203 sit Nr 1 dt 08.07.2013 Komuna Terthore
Komuna Surroj (1818) DENOLT Kukes 2,373,999 2013-09-16 2013-10-21 126/125490012013 2549001 Ndertim shkolle Cinamak fatura Nr 38 dt 04.07.2013 Komuna Surroj
Komuna Terthore (1818) DENOLT Kukes 6,633,982 2013-08-19 2013-10-21 15225430012013 2543001 situacioni punimesh Rruga BardhocFatura Nr 43 dt 06.08..2003 sit perfundimtare Komuna Terthore
Komuna Terthore (1818) DENOLT Kukes 1 2013-10-22 2013-11-01 21025430012013 2543001 situacioni punimesh ndal 0.5% garanci objekti Rruga BardhocFatura Nr 43 dt 06.08..2003 sit perfundimtare Komuna Terthore
Komuna Gryke E Cajes (1818) DENOLT Kukes 3,651,391 2013-10-11 2013-11-01 6325530012013 sitauc perf ndertim çatie shk-9vj Shkinak ft 48 dt 11.10.2013 seri 37893850 G-Çaje Kukes
Komuna Surroj (1818) DENOLT Kukes 829,873 2013-11-15 2013-11-18 19925490012013 2549001 Ndertim shkolle Cinamak fatura Nr 1dt 13.11.2013 Komuna Surroj
Komuna Surroj (1818) DENOLT Kukes 32,977 2013-12-11 2013-12-12 21225490012013 2549001 Ndertim ambulance %kthimgarancie Komuna Surroj
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >