Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All DELTA PHARMA - AL All 18,699,871.00 10 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 1,276,626 2012-04-26 2012-04-27 13210130492012 602 Q S U T bl barna up 11.7.2011 pv 13.7.2011 at 10977 dt 20.7.2011 s 750157 fh 447 dt 20.7.2011 up 1.7.11 pv 17.7.2011 at 10976 dt 20.7.2011 s 75015886 fh 448 dt 20.7.11 up 11.7.2011 pv 13.7.2011 fat 10975 dt 20.7.2011 s 75015885 fh 446 d
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 1,238,706 2012-05-08 2012-05-11 11910130492012 602 Q S U T bl barna up 2.5.11 v 23.6.11 njf 23.6.11 kontr 2072/1 dt 11.7.11 fat 12743 dt 25.8.2011 s 105285203 fh 601 dt 25.8.2011 up 2.5.11 v 23.6.11 njf 23.6.11 kontr 2074/11 dt 11.7.11 fat 12744 dt 25.8.11 s 105285204 fh 596 dt 25.8.201
Spitali Korce (1515) DELTA PHARMA - AL Korçe 196,185 2012-05-25 2012-06-07 23810130192012 MEDIKAMENTE FAT.15692 (DIFERENCA) SPITALI KORCE
Spitali Fier (0909) DELTA PHARMA - AL Fier 435,116 2012-11-14 2012-12-06 40110130172012 PAGESE SPITALI FIER
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 2,263,826 2012-12-06 2012-12-17 303 10130492012 602 QSUT barna kontv 2072/11 dt 11.07.11 ft 12586 dt 22.08.12 ser 105285046 fh 579 dt 22.08.11
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 1,425,369 2012-12-06 2012-12-17 302 10130492012 602 QSUT barna sh kontr 228/3 dt 17.01.12 ft 817 dt 18.01.12 ser 105291010 fh 23.01.12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 6,079,803 2012-12-06 2012-12-17 30310130492012 602 QSUT barna kontv 2074/11 dt 11.07.11 ft 10685 dt 14.07.12 ser 75015595 fh 427 dt 14.07.11
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 1,698,840 2013-10-21 2013-10-22 60410130492013 QSUT 602 barna aut lidhje 2126/10 dt 19.06.13 kontr 3821/2 dt 22.07.13 ft 012785 dt 19.09.13 ser 105324134 fh 2037,2036 dt 19.09.13
Spitali Korce (1515) DELTA PHARMA - AL Korçe 990,000 2013-11-08 2013-11-15 50510130192013 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE FAT.3458 DT 27.02.13
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 3,095,400 2013-11-14 2013-11-15 65510130492013 QSUT barna kontr v 3821/2 dt 22.07.13 ft 014267 dt 18.10.13 ser 105325616 fh 2206 dt 18.10.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >