Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AEE All 3,981,600.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Universiteti i Tiranes (3535) AEE Tirane 201,600 2012-03-15 2012-04-02 9010110392012 466 Rektorati UT page 5% garanci punim shk 263 dt 2.3.2012 pv 2.3.12 shk 34/1 dt 9.11.2011 kontr 2490/7 dt 30.12.09
Universiteti Politeknik (3535) AEE Tirane 3,591,000 2012-06-04 2012-06-11 73710110402012 231 Up REKTORATI UP 20 DT 15.12.2011 NJ.FITUESI 20/14 DT 24.02.2012 KONTRATE NR 20/18 DT 26.003.2012 FAT 10 DT 4.05.2012 SERI 02324010 PV MARRJES NE DOREZIM DT 4.05.2012
Universiteti Politeknik (3535) AEE Tirane 189,000 2013-05-21 2013-05-23 69210110402013 Universiteti politeknik TIRANE 5% garanci punimesh shk .484 dt 17.04.2013 urdh 17.05.2013 kontrate 20/18 dt 26.03.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >