Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All D& C PARTNERS All 2,255,777.00 10 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
ISSH (3535) D& C PARTNERS Tirane 332,481 2012-05-07 2012-05-11 810100982012 231 Instituti i Sig Shoq TVSH fat nr 76 dt 9.04.2012 kontr nr CS/ICSH/NR1-C008 DT 10.08.2012 NE VAZHDIM
Prokuroria e rrethit Korce (1515) D& C PARTNERS Korçe 130,000 2012-11-27 2012-12-17 27010280132012 SUPERVIZIM PROKURORIA E RRETHIT KORCE
QFM Teknike Tirane (3535) D& C PARTNERS Tirane 231,000 2012-04-18 2012-04-25 5210160562012 602-Qendra.Furniz.Mater.Tekni PASTRIM UP 4/1 DT 19.03.12 PV 3+4 DT 19.03.12+02.04.12 FAT 78 DT 02.04.12 SR 72162824
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) D& C PARTNERS Tirane 150,000 2013-03-15 2013-03-18 12010160792013 Aparat.Drejto.Pergji.Polici supervizor k vazhdim 7.6.2011 sh 7.6.2011 f 12.3.13 s 72162848
Bashkia Fushe Kruje (0716) D& C PARTNERS Kruje 345,600 2013-05-09 2013-05-13 21321630012013 SA LIK FAT NR 95 DT 27.02.2013 NGA BASHKIA F KRUJE
Bashkia Fushe Kruje (0716) D& C PARTNERS Kruje 99,000 2013-05-09 2013-05-13 21721630012013 SA LIK FAT NR 94 DT 27.02.2013 NGA BASHKIA F KRUJE
Bashkia Fushe Kruje (0716) D& C PARTNERS Kruje 111,600 2013-05-09 2013-05-13 21621630012013 SA LIK FAT NR 96 DT 27.02.2013 NGA BASHKIA F KRUJE
Prokuroria e rrethit Korce (1515) D& C PARTNERS Korce 160,000 2013-06-17 2013-06-21 12310280132013 SUPERVIZIM FAT NR.99 DT 03.06.13 PROKURORIA E RRETHIT KORCE
Bashkia Fushe Kruje (0716) D& C PARTNERS Kruje 195,716 2013-10-16 2013-10-24 466211630012013 sa lik fat nr 1013 dt 11.09.2013 nga bashkia f kruje
Komisariati i Policise NSH Tirane (3535) D& C PARTNERS Tirane 500,380 2013-10-09 2013-10-24 9210160122013 FNSH supervizion pun. per ndertim kom.Nsh fat 100 03.09.2013 kontrate 30.04.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >