Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All COMPANY RIVIERA 2008 All 19,808,973.00 9 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Dajt (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 2,405,400 2012-05-03 2012-05-10 8828000012012 231 Kom.Dajt- blerje binder ,njof.fit. dt.05.03.2012 kont. nr. 709 dt. 19.03.2012 urdher. 66 dt.26.04.2012 pv. dt. 26.04.2012 fat. nr.143 dt.26.04.2012 fh.nr. 24 dt.26.04.2012 vkk. nr. 100 dt. 13.01.2012 up.nr. 27 dt.07.02.2012 pv. dt. 21.0
Komuna Zall Here (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 2,714,809 2012-05-09 2012-05-15 6528050012012 231 KOM ZALL HERR RIKONSTR SHKOLLA ZALL HERR LIK SIT PERF PJESOR DT 24.12.2011 UP 1 DT 25.02.2011 URDH BREND 8 DT 22.02.2012 KONTR VAZHD 24.08.2011 PREVENTIV 12.03.2012 RAPORT SUPERVIZ 24.12.2011 AKT KOL 20.01.2012 FAT 142 DT 19.12.2011
Komuna Zall Here (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 2,714,809 2012-06-11 2012-06-21 8028050012012 KOM ZALL-HERR LIK PJESOR SIT PERF DT 24.12.2011 UP 1 DT 25.02.2011 KONTR VAZHD 24.08.2011 PREV 12.03.2012 RAP SUPERV 24.12.2011 AKT KOL 20.01.2012 FAT 142 DT 29.12.2011
Komuna Zall Here (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 1,560,514 2012-08-08 2012-08-16 107/28050012012 Kom.Zall-Herr lik shk Kasalle vazhd kontr 24.08.2011 sit perf 24.12.2011 akt kol 20.01.2012 fat 142 dt 29.12.2011 seri 86165042
Komuna Dajt (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 2,978,169 2012-12-07 2012-12-18 26028000012012 231 Kom. Dajt- bl.binder, kont.nr.709 dt.19.03.2012 ne vazhdim ,urdher.166 dt.06.12.2012 pv. dt.06.12.2012 fat.nr.163 dt.06.12.2012 fh.71 dt.06.12.2012
Komuna Dajt (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 3,601,730 2012-12-04 2012-12-17 24928000012012 231 Kom.Dajt- blerje binder,kont.709 dt.19.03.2012 ne vazhdim urdher.162 dt.03.12.2012 pv.dt.03.12.2012 fat.162 dt.03.12.2012 seria 0263713
Komuna Zall Here (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 819,142 2012-12-05 2012-12-17 150 2805001 2012 Kom Zall Herr - lik 5% rik shk up 1 dt 25.02.2011 kontr 24.08.2011 perv 12.03.2011 sit perf 24.12.2011 ak kol 20.01.2012
Prokuroria e rrethit Durres (0707) COMPANY RIVIERA 2008 Durres 14,400 2013-11-19 2013-11-20 275.10280062013 TDO 0707 PROKURORIA RRETHIT GJYQESOR DURRES 1028006 SHERBIM FAT 302 DD 24.10.2013
Bashkia Tirana (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 3,000,000 2013-12-19 2013-12-20 969 2101001 2013 Bashkia Tirane lik kopshti 14 urdh prok nr 57 dt 29.04.2013,njof fit 57/4 dt 30.05.2013,kontr 57/6 dt 10.06.2013 sit 31.10.2013,fat 09402014 dt 31.10.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >