Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All BUJARI All 22,562,600.00 8 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria Rajonale AKU Berat (0202) BUJARI Berat 17,580 2012-04-05 2012-04-13 3910051192012 1005119 drejt e ushqimit per bujari
Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) BUJARI Tirane 2,000,000 2013-05-17 2013-05-23 73 2101156 2013 nderm punt nr 3 lik mater boj urdh prok nr 4/2 dt 13.03.2013 njof fit 4/5 dt 24.04.2013 kontr 4/7 dt 07.05.2013 fat nr 2 dt 10.05.2013 seri 06339973 fl hyr nr 3 dt 10.05.2013
Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) BUJARI Tirane 5,000,000 2013-06-12 2013-06-19 88 2101156 2013 Nderm punt nr 3 lik mater boj vazhd procedure urdh prok nr 4/2 dt 13.03.2013 njof fit 4/5 dt 24.04.2013 kontr 4/7 dt 07.05.2013 fat nr 2 dt 10.05.2013 seri 06339973 fl hyr nr 3 dt 10.05.2013
Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) BUJARI Tirane 500,000 2013-08-22 2013-10-17 107 2101156 2013 Nderm punt nr 3 lik mater boj vazhd procedure urdh prok nr 4/2 dt 13.03.2013 njof fit 4/5 dt 24.04.2013 kontr 4/7 dt 07.05.2013 fat nr 21 dt 10.05.2013 seri 06339973 fl hyr nr 5 dt 10.05.2013
Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) BUJARI Tirane 4,000,000 2013-08-14 2013-10-17 102 2101156 2013 Nderm punt nr 3 lik mater boj vazhd procedure urdh prok nr 4/2 dt 13.03.2013 njof fit 4/5 dt 24.04.2013 kontr 4/7 dt 07.05.2013 fat nr 2 dt 10.05.2013 seri 06339973 fl hyr nr 3 dt 10.05.2013
Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) BUJARI Tirane 1,500,000 2013-09-04 2013-10-17 115 2101156 2013 Nderm punt nr 3 lik mater boj vazhd gjithe procedura kontr 4/7 dt 07.05.2013 fat nr 2 dt 10.05.2013 seri 06339973 fl hyr nr 3 dt 10.05.2013
Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) BUJARI Tirane 3,000,000 2013-09-11 2013-10-17 117 2101156 2013 Nderm punt nr 3 lik mater boj vazhd gjithe procedura kontr 4/7 dt 07.05.2013 fat nr 33 dt 20.06.2013 seri 06339986 fl hyr nr 5 dt 20.06.2013
Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) BUJARI Tirane 6,545,020 2013-10-14 2013-10-24 128 2101156 2013 Nderm punt nr 3 lik mater boj vazhd gjithe procedura kontr 4/7 dt 07.05.2013 fat nr 36 dt 12.07.2013.2013 seri 06339989fl hyr nr 5,6,7 dt 08.07.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >