Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All BLEDI SHPK All 21,374,821.00 19 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Rukaj (0625) BLEDI SHPK Mat 713,000 2012-05-04 2012-05-11 3126480012012 Komuna Rukaj (2648001) Lik. per dif. Sit.perf. Objek. Rik. i Shkolles CU Fsh.Rukaj me Fat.nr. 29 Dt.02.05.2012.
Komuna Rukaj (0625) BLEDI SHPK Mat 372,714 2012-12-07 2012-12-18 9726480012012 Komuna Rukaj (2648001) Lik. Garanci punime Objekt "Rik.Shk. C.U Rukaj".
Komuna Rukaj (0625) BLEDI SHPK Mat 7,000,000 2012-12-05 2012-12-17 9626480012012 Komuna Rukaj (2648001) Lik. Sit.Nr.1 Objekt "Rik. Kanali Ujites Fsh.Rukaj" me Fat.nr.32 Dt.03.12.2012.
Komuna Rukaj (0625) BLEDI SHPK Mat 6,455,429 2013-04-22 2013-04-23 5226480012013 Komuna Rukaj (2648001) Lik. Situac. Nr.2 "Rik. Kanali Vadites Fsh. Rukaj".Fat.Nr.35 Dt.15.04.2013.
Komuna Rukaj (0625) BLEDI SHPK Mat 5,264,978 2013-06-18 2013-08-01 8626480012013 Komuna Rukaj (2648001) Lik. Situac. perf. "Rikonstr. kanali ujites Fsh. Rukaj".Fat.Nr.36 Dt.17.06.2013.
Gjykata e rrethit Mat (0625) BLEDI SHPK Mat 49,200 2013-09-06 2013-10-17 10910290302013 Gjykata (1029030) Lik. Leter Printi Fat.Nr.1 Dt.04.09.2013 Urdh.Prok.Nr.17 Dt.02.08.2013
Komuna Rukaj (0625) BLEDI SHPK Mat 285,840 2013-09-10 2013-10-17 13626480012013 Komuna Rukaj (2648001) Lik. Shpenz. per mirmbaj. kanali (Blerje tuba dhe cimento).Fat.Nr.37 Dt.18.06.2013.Urdh. Prok. Nr.02 Dt.03.06.2013.
Drejtoria e shendetit publik Mat (0625) BLEDI SHPK Mat 33,600 2013-09-16 2013-10-21 10710130372013 Shendeti Publik (1013037) Lik. Kancelari (Tonera) Fat.Nr.16 Dt.07.08.2013 Urdh.Prok.Nr.11 Dt,01.08.2013
Komuna Macukull (0625) BLEDI SHPK Mat 185,760 2013-11-19 2013-11-22 14126500012013 K.Macukull (2650001) LikShpenz.Mirmbaj.Lyrje shkolla Fat.Nr.7 Dt.16.09.2013 Urdh.Prok.Nr.10 Dt.20.08.2013
Komuna Ulez (0625) BLEDI SHPK Mat 44,400 2013-11-21 2013-11-22 13426460012013 Komuna Ulez (2646001) Lik. Materiale per funks. e paisjeve te zyres (Boje printeri e fotokopje).Fat.Nr.10 Dt.19.11.2013. Urdh. Prok. Nr.17 Dt.04.11.2013.
Komuna Komsi (0625) BLEDI SHPK Mat 96,300 2013-11-25 2013-12-02 23426450012013 Komuna Komsi (2645001) Lik. Blerje mater. per funks. e paisjeve te zyres.Fat.Nr.11,11/1 Dt.20.11.2013.Urdh. Prok. Nr.07 Dt.27.08.2013.
Gjykata e rrethit Mat (0625) BLEDI SHPK Mat 38,400 2013-12-04 2013-12-09 17410290302013 Gjykata (1029030) Lik.Blerje dokumentacion fat.nr.12 dt.25.11.2013 urdh.prok.nr.25 dt.11.11.2013
Burgu Burrel (0625) BLEDI SHPK Mat 18,000 2013-12-10 2013-12-12 18310140062013 I.E.V.P.Burrel (1014006) Lik. kancelari fat.nr.14 & 14/1 Dt.06.12.2013 Urdh.Prok.Nr.23 Dt.03.12.2013
Burgu Burrel (0625) BLEDI SHPK Mat 14,040 2013-12-10 2013-12-12 18410140062013 I.E.V.P.Burrel (1014006) Lik. materiale pastrimi fat.nr.14 7 14/1 dt.06.12.2013 Urdh.Prok.nr.23 Dt.03.12.2013
Burgu Burrel (0625) BLEDI SHPK Mat 6,000 2013-12-10 2013-12-12 18510140062013 I.E.V.P.Burrel (1014006) Lik. Materiale paisje zyre fat.nr.14 & 14/1 dt.06.12.2013 Urdh.Prok.nr.23 Dt.03.12.2013
Burgu Burrel (0625) BLEDI SHPK Mat 14,760 2013-12-10 2013-12-12 18610140062013 I.E.V.P.Burrel (1014006) Lik. Blerje dokumentacioni fat.nr.14 & 14/1 dt.06.12.2013 Urdh.Prok.nr.23 Dt.03.12.2013
Dega e Thesarit Mat (0625) BLEDI SHPK Mat 422,400 2013-12-24 2013-12-26 6710100252013 Thesari (1010025) Lik. Mirmbatje.paisje sherbimi & materiale pergj.zyre&Sherbime te tjera fat.nr.18 dt.23.12.2013 Urdh.Prok.nr.2 Dt.10.12.2013
Dega e Thesarit Mat (0625) BLEDI SHPK Mat 222,000 2013-12-24 2013-12-26 6810100252013 Thesari (1010025) Lik. Mirmbatje.paisje elektike&Sherbime e lyrje Fat.nr.16 dt.23.12.2013 Urdh.Prok.Nr.3 dt.11.12.2013
Komuna Lis (0625) BLEDI SHPK Mat 138,000 2013-12-16 2013-12-18 26226510012013 Komuna Lis (2651001) Lik. Shpenz. per te tjera mater. dhe sherb. operative.Fat.Nr.15,15/1 Dt.12.12.2013.Urdh. Prok. Nr.12 Dt.26.11.2013.Situac. punime.
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >