Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All BLEDAR TANDILI All 4,321,121.00 32 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Keshilli Kombetar i Kontabilitetit (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 25,000 2012-02-23 2012-02-28 1910820012012 602 KKKontabilitetit riparim.komp. up.nr.2 dt.16.02.2012,pv.2,3 dt.16.02.2012 fat.nr.098 dt.20.02.2012
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) BLEDAR TANDILI Kruje 30,000 2012-03-23 2012-04-10 7910051122012 SA LIK FAT NR 335 DT 19.03.2012 NGA QTTB F KRUJE
Universiteti Politeknik (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 24,100 2012-04-06 2012-04-13 41410110402012 602 Up gjeologji miniera kancelari pv 5 17.11.2011 f 17.11.2011 s 0002309
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) BLEDAR TANDILI Kruje 224,000 2012-06-18 2012-06-29 17010051122012 SA LIK FAT NR 340 DT 25.06.2012 NGA QTTB F KRUJE
Keshilli Kombetar i Kontabilitetit (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 3,000 2012-11-05 2012-11-14 11710820012012 600 k k kontabilitet sh up 9.10.12 pv 19.10.12 f 22.10.12
Komiteti i Minoriteteve (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 39,340 2012-11-22 2012-12-13 6710870052012 KOM MINORITETEVE URDH 70 DT 7.11.2012 PV 3+4 DT 15.11.2012 FAT 14 DT 15.11.2012 SR 6106815
Akademia e Arteve (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 71,200 2012-11-21 2012-12-13 30410110472012 Univer. Arteve bl mar zyre up 74 dt 12.11.2012 pv 20.11.2012 fat 411 dt 20.11.2012 s 6293411 h 40 dt 20.11.12
Keshilli Kombetar i Kontabilitetit (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 3,500 2012-12-05 2012-12-17 15110820012012 600 k k kontabilitet antivirus up 27.11.12 pv 27.11.12 f 3.12.12
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) BLEDAR TANDILI Kruje 385,000 2012-12-10 2012-12-27 37910051122012 SA LIK FAT NGA QTTB
Universiteti Politeknik (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 139,362 2012-12-10 2012-12-24 19021010402010 Up gjeologji miniera bl kancelari up 36 d 3.12.2012 pb dt 4.12.2012 fat 419-423 dt 7.12.2012 seri 6293419-439342 fh 10 dt 7.12.2012
Universiteti Politeknik (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 69,000 2012-12-10 2012-12-24 19031010402010 Up gjeologji miniera bl lapt up 37 dt 3.12.2012 pv dt 4.12.2012 fat 418 dt 7.12.2012 seri 6293418 fh 9 dt 7.12.2012 kontr. 148 dt 9.05.2012 pl fin 148/1 dt 9.05.2012
Instituti shendetit publik Tirane (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 368,518 2013-03-21 2013-03-21 11010130482013 ISHP 602 bojra printeri up 7 dt 11.01.13 pv 15.01.13 ft 321 dt 15.01.13 sert 007321 fh1/1 dt 15.01.13
Instituti shendetit publik Tirane (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 30,480 2013-03-27 2013-03-28 11310130482013 ISHP 602 bojra printeri up 7 dt 11.01.13 pv 15.01.13 ft 321 dt 15.01.13 sert 007321 fh1/1 dt 15.01.13
Instituti shendetit publik Tirane (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 30,200 2013-04-24 2013-04-25 18310130482013 ISHP 602kancelari up10 dt 04.01.13 pv 04.01.13 ft 323 dt 15.01.13 ser 007323 fh 1 dt 15.01.13
Instituti shendetit publik Tirane (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 375,000 2013-04-25 2013-04-25 187 19010130482013 ISHP 602 sh printimi up 153 dt 29.10.12 pv 29.10.12 ft 17 dt 03.12.12 ser 003017,up 164 dt 7.12.12 pv17.12.12 ft 19 dt 17.12.12 ser 003019
Komisioneri per Mbrojtjen e te Dhenave Personale (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 97,000 2013-06-12 2013-06-19 10210890012013 KOM MBR DHEN PERS .shp rip e te tj up dt 4.1.2013, form 3,4 dt 8.1,10.1.2013, ft seri 6293433 dt 23.1.2013, fh dt 23.1.2013
Akademia e Arteve (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 82,800 2013-06-12 2013-06-19 11910110472013 Universit. Arteve bl mat zyre up 15 dt 16.4.13 form 6 22.23/5/13 fat 301 dt 5.6.13 s 6293301 fh 10 dt 5.6.13
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) BLEDAR TANDILI Kruje 45,500 2013-07-01 2013-08-05 14810051122013 sa lik fat nr 6293310 dt 21.06.2013 nga qttb f kruje
Keshilli Kombetar i Kontabilitetit (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 6,000 2013-06-25 2013-08-05 8510820012013 K K KONTABILITET up 20.6.13 pv 20.6.13 f 20.6.13
Presidenca (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 27,200 2013-07-04 2013-08-19 261 10010012013 -Presidenca- lik ftesa program, 1047 dt 22.05.2013 urdh lik 1047/1 dt 08.06.2013 fat 304 dt 03.06.2013 fl hyr nr 40 dt 08.06.2013
Presidenca (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 21,600 2013-07-10 2013-09-24 270 10010012013 602 Presidenca- blerje ftesa+ zarfa, up.nr.62 dt.03.06.2013 pv. 3,4 dt.04.06.2013 fat.307 dt.05.06.2013 fh.nr.38 dt.08.06.2013
Presidenca (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 12,200 2013-07-10 2013-09-24 272 10010012013 602 Presidenca- blerje ftesa , pr. ms. nr.1118 dt.30.05.2013 shkres. 1118/1 dt.30.05.2013 pv.marrje dorez. dt.08.06.2013 fat.308 dt.08.06.2013 fh.39 dt.08.06.2013
Instituti shendetit publik Tirane (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 20,080 2013-08-07 2013-10-17 34310130482013 1013048 ISHP klancelari per uji detit nup 50 dt 17.06.13 pv 6 dt 10.07.13 ft 317 dt 10.07.13 ser 6293317 fh 33 dt 10.07.13
Reparti Ushtarak Nr.6640 Tirane (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 397,491 2013-08-21 2013-10-17 15610170882013 REP 6640 shp/rip paisje zyre up nr 138 dt 24/6/2013 fit 5/7/2013 fat 5/8/2013
Presidenca (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 86,400 2013-08-14 2013-10-17 292 10010012013 602 Presidenca- blerje ftesa+zarfa, up.nr.74 dt.19.07.2013 pv.3.pv.4 dt.19,22.07.2013 pv.marrje dorez. dt.23.07.2013 fat.321 dt.22.07.2013 fh.nr.53 dt.23.07.2013
Presidenca (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 393,000 2013-10-14 2013-10-24 36610010012013 231 -Presidenca- blerje prompter, shkr.nr.103 dt.20.09.2013 up. 103/1 dt.20.09.2013 njof.fit.30.09.2013 pv. nr.103/4 dt.01.10.2013,fat.338 dt.03.10.2013 fh.76 dt.03.10.2013 pv.dorez. 03.10.2013
Presidenca (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 12,500 2013-11-08 2013-11-15 39610010012013 602-Presidenca- bl.materiale, shk.107 dt.22.10.2013 pv.emergjence. 22.10.2013 fat.340 dt.22.10.2013 fh.nr.78 dt.22.10.2013 vert, marrje dorez. 22.10.2013
Presidenca (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 69,000 2013-11-19 2013-11-20 40510010012013 602 Presidenca- Blerje ftesa , zarfe, prog.1977 dt.18.10.2013 shk.108 dt.24.10.2013 up.nr.108/1 dt.25.10.2013 pv.3,4 dt.28.10.2013 fat.342 dt.1.11.2013 fh.nr.90 dt.04.11.2013 v.m dorezim 1.11.2013 vkm. nr.358 dt.24.4.2013
Presidenca (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 275,000 2013-11-19 2013-11-20 40710010012013 231 Presidenca- blerje mobilje, prog.nr.1977 dt.18.10.2013 shkr.114 dt.25.10.2013 up.nr.114/1 dt.25.10.2013 pv.3,4 dt.28.10.2013 fat.343 dt.01.11.2013 fh.nr.85 dt.1.11.2013 v.m dorezim 1.11.2013 vkm. 358 dt.24.04.2013
Reparti Ushtarak Nr.6640 Tirane (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 398,400 2013-11-21 2013-11-22 20210170882013 REP 6640 shp mat zyre udhezim mm nr 10689 dt 8/11/2013 up nr 212 dt 18/11/2013 pv 4 dt 18/11/2013 fat 348 dt 18/11/2013
Reparti Ushtarak Nr.6640 Tirane (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 399,250 2013-11-21 2013-11-22 20310170882013 REP 6640 shp mat zyre udhezim mm nr 10689 dt 8/11/2013 up nr 213 dt 18/11/2013 pv 4 dt 18/11/2013 fat 349 dt 18/11/2013
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) BLEDAR TANDILI Kruje 160,000 2013-12-05 2013-12-06 29410051122013 sa lik fat nr 127 dt 2.12.2013 nga qttb fkruje
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >