Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All BESTA All 152,842,754.00 28 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Durres (0707) BESTA Durres 6,412,789 2012-03-16 2012-04-02 11521070012012 2107001 BASHKIA DURRES SHTESE KONTRATE RIK RRUGE PLAZH
Bashkia Ura Vajgurore (0202) BESTA Berat 329,859 2012-05-23 2012-06-06 11621670012012 2167001 BASHKIA URE PER BESTA
Bashkia Corovode (0232) BESTA Skrapar 3,745,071 2012-06-13 2012-06-25 243 2139001 2012 SKRAPAR B.Corovode SIST I HYRJES SE QYTETIT SIT PJES.FATURE 48/01929848/2012 INST 2139001
Komuna Lumas (0202) BESTA Berat 475,236 2012-09-19 2012-09-24 10923050012012 2305001 komuna lumas per ''besta''
Bashkia Corovode (0232) BESTA Skrapar 1,692,895 2012-10-16 2012-10-22 391 2139001 2012 SKRAPAR Bashk.Corovode PERFUND.SIS.HYRJES FATURE 54/01929854/2012 INST 2139001
Komuna Cukalat (0202) BESTA Berat 5,472,000 2012-11-07 2012-11-21 7223110012012 pagese per Besta,likujdim fature nr.60.dt.06.11.2012 nga komuna Cukalat 2311001
Komuna Kozare (0217) BESTA Kuçove 6,951,155 2012-11-16 2012-12-13 46825310012012 rikons. K.U.Z VLASHUK Komuna Kozare kod.2531001 fat.01929863 dt.06.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BESTA Tirane 3,889,560 2012-11-19 2012-12-13 18P10160012012 Proj PAMT ndertim trgu industrial Berat kont 25.08.2012 30% kontributi bashkise berat,shkr 20 31.03.2012
Komuna Vertop (0202) BESTA Berat 522,133 2012-12-11 2012-12-27 31223090012012 garanci punimi nga komuna vertop 2309001
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BESTA Tirane 1,819,655 2012-12-27 2012-12-28 26P10160012012 Aparat.Min.Brende PROJ PAMT garanci kontrate rruga lidhese tregu industrial Berat kont 25.10.2012 sit perfundimtar akt marrje dorzim 5 shkr 24 20.12.2012
Komuna Lumas (0202) BESTA Berat 2,279,989 2012-11-09 2012-12-03 12823050012012 2305001 komuna lumas per firmen ''besta''
Bashkia Durres (0707) BESTA Durres 3,324,873 2012-04-18 2012-04-25 21121070012012 2107001 BASHKIA DURRES SIT PERFUND KONTRATE SHTESE RIKMRRUGE LAGJE NR 13PLAZH
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BESTA Tirane 11,552,467 2012-02-09 2012-02-16 410160012012 231-Aparat.Min.Brende T.V.SH Kosto Lokale,kontrate nr 109/3 dt 01.04.2011 ne vazhdim,fat nr 2,16,18,4,12 dt 09.12.2010-30.11.2011,seri 84046402,84046416,84046418,87524804,87524812
Komuna Lumas (0202) BESTA Berat 13,833,392 2013-03-05 2013-03-11 2023050012013 2305001 komuna lumas per firmen besta
Komuna Cukalat (0202) BESTA Berat 23,435,928 2013-02-26 2013-03-05 1423110012013 pagese per Besta ,likujdim fature nr 29.dt.26.02.2013 ,nga Komuna Cukalat 2311001
Komuna Kozare (0217) BESTA Kucove 25,912,002 2013-05-09 2013-05-13 19325310012013 shpenz.per ndertim KUZ fshati Vlashuk komuna kozare kod.2531001 fat.01929944
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BESTA Tirane 4,589,340 2013-05-15 2013-05-16 12101600120131 Projekti PAMT (e perseritur pasi u anullua ne dt 03.04.2013 per mungese fonde ne sistem ))kont BB sig kontrate Ndertim tregu Berat sit perf. kont 25.08.2010,kont shtese 109/3 01.04.2011 fat 16 30.11.2011 akt kolaudim 11,12 01.03.2013
Komuna Lumas (0202) BESTA Berat 11,513,939 2013-05-17 2013-05-23 5023050012013 2305001 KOMUNA LUMAS PER ''BESTA''
Komuna Cukalat (0202) BESTA Berat 15,901,122 2013-06-11 2013-06-18 4723110012013 pagese per Besta nga Komuna Cukalat 2311001
Bashkia Berat (0202) BESTA Berat 286,472 2013-06-13 2013-06-19 2831020012013 pagese per Besta,cbllokim garancie nga bashkia Berat 2102001
Komuna Otllak (0202) BESTA Berat 953,838 2013-07-05 2013-08-20 15623040012013 pagese per Besta nga komuna Otllak 2304001
Bashkia Durres (0707) BESTA Durres 1,687,698 2013-07-10 2013-09-24 27321070012013 2107001 BASHKIA DURRES KTHIM GARANCI DIFEKTI RIK RRUGE NE PLAZH
Bashkia Durres (0707) BESTA Durres 724,651 2013-09-20 2013-10-24 33421070012013 2107001 BASHKIA DURRES 5% GARANCI DIF OBJEKTI RIK RRUGE FRIGORIFER UNAZE PLAZH
Komuna Lumas (0202) BESTA Berat 2,371,485 2013-10-04 2013-10-24 10323050012013 2305001 komuna lumas per ''besta''
Bashkia Durres (0707) BESTA Durres 892,361 2013-10-24 2013-11-11 40521070012013 2107001 BASHKIA DURRES 5% GARANCI OBJEKTI RIK RRUGE TE BRENDSHME L13 PLAZH
Bashkia Durres (0707) BESTA Durres 588,921 2013-10-25 2013-11-12 40421070012013 2107001 BASHKIA DURRES 5% garanci objekti hapja dhe ndertimi i kolektorit te ri k.13sek iliria Plazh
Komuna Kozare (0217) BESTA Kuçove 252,180 2013-11-04 2013-11-15 45625310012013 ndertim mur guri dhe rikons. ure komuna kozare kod.2531001 fat.09830154
Komuna Otllak (0202) BESTA Berat 1,431,743 2013-12-16 2013-12-18 27823040012013 Komuna Otllak 2304001 per Besta
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >