Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2Z KONSTRUKSION All 79,078,553.00 63 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Terbuf (0922) 2Z KONSTRUKSION Lushnje 444,035 2012-02-28 2012-03-15 19/26130012012 k.terbuf lik situacion punimi
Komuna Terbuf (0922) 2Z KONSTRUKSION Lushnje 2,055,965 2012-02-27 2012-03-15 1926130012012 k.terbuf lik fature rikonstr rruga 28 nentori
Qendra Ekonomike Arsimit (0202) 2Z KONSTRUKSION Berat 789,108 2012-03-08 2012-03-21 4121020052012 pagese per 2zkonstruksion nga Drejtoria Ekonomike e Arsimit 2102005
Komuna Kurjan (0909) 2Z KONSTRUKSION Fier 413,820 2012-03-21 2012-04-10 4024200012012 RIK. I ZYRAVE TE KOMUNES K/KURJAN FIER 2420001
Komuna Kurjan (0909) 2Z KONSTRUKSION Fier 1,501,939 2012-05-23 2012-06-07 692420012012 LIKUJDIM FATURE KOMUNA KURJAN
Komuna Kurjan (0909) 2Z KONSTRUKSION Fier 366,282 2012-05-23 2012-06-07 7024200012012 LIKUJDIM FATURE KOMUNA KURJAN
Komuna Qender (3737) 2Z KONSTRUKSION Vlore 241,512 2012-06-07 2012-06-13 140 2835001 2012 5% GARANCI RIK RRUGE PANAJA K.QENDER 2835001
Komuna Terbuf (0922) 2Z KONSTRUKSION Lushnje 1,000,000 2012-08-13 2012-08-17 11526130012012 K.Terbuf lik situacion punimi rruga 28 nentori
Dega e Kujdesit Paresor Vlore (3737) 2Z KONSTRUKSION Vlore 795,897 2012-09-25 2012-09-28 172 1013014 2012 5%garanci rikons+shtese kati DSHPQ 1013014
Qendra Ekonomike Arsimit (0202) 2Z KONSTRUKSION Berat 528,100 2012-11-02 2012-11-13 15421020052012 pagese per 2Z Konstruksion ,nga Drejtoria Ekonomike e Arsimit 2102005
Komuna Portez (0909) 2Z KONSTRUKSION Fier 49,221 2012-11-21 2012-12-13 21224160012012 LIKUJDIM 5% GARANCI KOMUNA PORTEZ
Komuna Portez (0909) 2Z KONSTRUKSION Fier 49,320 2012-11-21 2012-12-13 21124160012012 LIKUJDIM 5% GARANCI KOMUNA PORTEZ
Komuna Levan (0909) 2Z KONSTRUKSION Fier 478,889 2012-12-07 2012-12-18 28124140012012 LIKUJDIM FATURE K LEVAN FIER 2414001
Komuna Terbuf (0922) 2Z KONSTRUKSION Lushnje 1,560,381 2012-12-06 2012-12-17 17226130012012 k.terbuf lik situacion pjesor rruga Proshk
Komuna Kurjan (0909) 2Z KONSTRUKSION Fier 1,140,559 2012-12-03 2012-12-17 15224200012012 LIKUJDIM FATURE KOMUNA KURJAN
Dega e Kujdesit Paresor Vlore (3737) 2Z KONSTRUKSION Vlore 471,420 2012-11-22 2012-12-17 205 1013014 2012 MIREMBAJTE AMBIENTI DSHPQ 1013014
Qendra Ekonomike Arsimit (0202) 2Z KONSTRUKSION Berat 231,860 2012-12-05 2012-12-17 17321020052012 pagese per 2z konstruksion nga Drejtoria Ekonomike e Arsimit 2102005
Komuna Strume (0909) 2Z KONSTRUKSION Fier 7,075,528 2012-12-10 2012-12-26 16624220012012 LIKUJDIM FATURE K STRUM FIER 2422001
Komuna Cakran (0909) 2Z KONSTRUKSION Fier 2,928 2012-12-10 2012-12-27 120/324230012012 LIKUJDIM NGA KOMUNA CAKRAN
Komuna Cakran (0909) 2Z KONSTRUKSION Fier 479,254 2012-04-25 2012-04-25 6124230012012 LIKUJDIM NGA KOMUNA PORTEZ
Komuna Kurjan (0909) 2Z KONSTRUKSION Fier 255,550 2013-03-26 2013-03-26 33/124200012013 PAGESE PJESORE NGA KOMUNA KURJAN FIER 242001
Zyra e Punes Fier (0909) 2Z KONSTRUKSION Fier 31,240 2013-04-18 2013-04-18 4510250092013 SUBVENCION MARS 2013 2 Z KONSTRUKSION
Komuna Terbuf (0922) 2Z KONSTRUKSION Lushnje 4,658,819 2013-05-08 2013-05-13 8626130012013 K.Terbuf lik situacion rruga proshk
Sp. Kavaje (3513) 2Z KONSTRUKSION Kavaje 267,120 2013-05-20 2013-05-23 13610130712013 SPITALI LIKUIDIM MIREMBAJTJE NDERTESE FAT 14 DT 17.04.2013
Komuna Strume (0909) 2Z KONSTRUKSION Fier 13,928,007 2013-05-28 2013-06-12 6624220012013 PAGESE PER SIT.NR. 2 PER KUS SUK-ARAPAJ K/STRUM 2422001
Zyra e Punes Fier (0909) 2Z KONSTRUKSION Fier 137,455 2013-05-28 2013-06-12 6510250092013 NXITJE PUNESIMI 2Z KNSTR ZYRA E PUNES FIER
Komuna Kote (3737) 2Z KONSTRUKSION Vlore 443,852 2013-06-11 2013-06-18 63 2844001 2013 RIKONSTRUKSION RRUGESH K. KOTE 2844001
Komuna Kote (3737) 2Z KONSTRUKSION Vlore 23,361 2013-06-11 2013-06-18 63/ 2844001 2013 RIKONSTRUKSION RRUGESH K. KOTE 2844001
Komuna Terbuf (0922) 2Z KONSTRUKSION Lushnje 581,758 2013-06-14 2013-06-21 117/26130012013 k.TERBUF LIK sit pjesor nga 06 rruga 28 nentori
Komuna Terbuf (0922) 2Z KONSTRUKSION Lushnje 218,242 2013-06-14 2013-06-21 11726130012013 k.TERBUF LIK sit pjesor rruga 28 nentori
Zyra e Punes Fier (0909) 2Z KONSTRUKSION Fier 137,455 2013-06-17 2013-06-21 8410250092013 SUBVENCION MAJ 2013 2 Z KONSTR ZYRA E PUNES FIER
Komuna Kurjan (0909) 2Z KONSTRUKSION Fier 677,350 2013-06-17 2013-06-21 7324220001213 PAGESE PJESORE NGA K/KURJAN FIER 2420001
Komuna Strume (0909) 2Z KONSTRUKSION Fier 192,000 2013-06-17 2013-06-21 81242220012013 LIKUJDIM FATURE NGA K/SRUM FIER 2422001
Komuna Strume (0909) 2Z KONSTRUKSION Fier 7,626,520 2013-06-19 2013-07-31 8224220012013 PAGESE PER SIT.NR.3 FURNIZIM ME UJE FSHATI SUK K/STRUM FIER 2422001
Nd-ja Ruget Rurale (0909) 2Z KONSTRUKSION Fier 690,840 2013-06-20 2013-08-01 4620490152013 PEGESE PER PUNUME NEAKSET RRUGORE NGA NG.RRUGE RURALE 2049015
Komuna Strume (0909) 2Z KONSTRUKSION Fier 7,626,520 2013-06-19 2013-08-05 8224220012013 PAGESE PER SIT.NR.3 FURNIZIM ME UJE FSHATI SUK K/STRUM FIER 2422001
Zyra e Punes Fier (0909) 2Z KONSTRUKSION Fier 137,455 2013-07-08 2013-09-23 10310250092013 SUBVENCION 2Z CONSTR QERSHOR 2013 ZYRA E PUNES FIER
Komuna Terbuf (0922) 2Z KONSTRUKSION Lushnje 9,304,689 2013-07-08 2013-09-23 14226130012013 K.terbuf lik situac.perfund rruga proshk
Komuna Kurjan (0909) 2Z KONSTRUKSION Fier 525,350 2013-07-09 2013-09-24 8824200012013 PAGESE PJESORE SIT. PERFUNDIMTAR K/KURJAN FIER 2420001
Zyra e Punes Fier (0909) 2Z KONSTRUKSION Fier 137,455 2013-08-15 2013-10-17 13710250092013 SUBVENCION 2Z KONSTRUKSION KORRIK 2013 ZYRA E PUNES FIER