Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ADOAL All 15,568,008.00 40 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Rrape (3330) ADOAL Puke 198,912 2012-04-09 2012-04-16 1627230012012 KOMUNA RRAPE PUKE KODI 2723001SIT SHERBIMESH MARS 2012
Komuna Rrape (3330) ADOAL Puke 198,912 2012-04-26 2012-04-27 2227230012012 KOMUNA RRAPE PUKE KODI 2723001sherbimet prill 2012
Komuna Rrape (3330) ADOAL Puke 198,912 2012-05-25 2012-06-07 2927230012012 KOMUNA RRAPE PUKE KODI 2723001 SIT SHERBIMESH PRILL2012
Komuna Rrape (3330) ADOAL Puke 198,912 2012-07-24 2012-08-01 5127230012012 KOMUNA RRAPE PUKE KODI 2723001 SITUACION SHERBIMESH KORRIK 2012 SIPAS SITUACIONIT
Komuna Rrape (3330) ADOAL Puke 198,912 2012-08-28 2012-08-30 5727230012012 KOMUNA RRAPE PUKE KODI 2723001 LIKUIDOJME SITUACION SHERBIMESH GUSHT 2012
Komuna Rrape (3330) ADOAL Puke 49,728 2012-10-03 2012-10-05 65/127230012012 KOMUNA RRAPE PUKE KODI 2723001 SITUACION SHERBIMESH SHTATOR 20122012
Komuna Rrape (3330) ADOAL Puke 149,184 2012-10-03 2012-10-05 6527230012012 KOMUNA RRAPE PUKE KODI 2723001 SITUACION SHERBIMESH SHTATOR 20122012
Komuna Rrape (3330) ADOAL Puke 198,912 2012-11-02 2012-11-13 7227230012012 KOMUNA RRAPE PUKE KODI 2723001 SITUACION SHERBIMESH TETOR 2012 SIPAS SITUACIONIT
Komuna Qafe-Mali (3330) ADOAL Puke 141,170 2012-11-15 2012-12-13 13227220012012 KOMUNA QAF MALI KODI 2722001 lik garanci punimesh "Rikonstruksion kanalesh vaditese mulli bloje"
Komuna Iballe (3330) ADOAL Puke 480,000 2012-11-15 2012-12-13 15127200012012 KOMUNA IBALLE KODI 2720001 gjelbrim sistemim dru dekorotiv fat 3 dt 4
Komuna Iballe (3330) ADOAL Puke 450,000 2012-11-19 2012-12-13 15327200012012 KOMUNA IBALLE KODI 2720001 RRETHIM I GODINES KOMUNES FAT.15 DT.19.11.2012
Bordi i Kullimit Shkoder (3333) ADOAL Shkoder 70,570 2012-11-21 2012-12-13 19510050782012 BORDI I KULLIMIT SHKODER 5% GARANCI PUNIMESH
Komuna Rrape (3330) ADOAL Puke 1,172,696 2012-11-21 2012-12-13 7627230012012 KOMUNA RRAPE PUKE KODI 2723001 SIT.PUNIMESH FAT.17 DT.21.11.2012
Bashkia Fushe-Arrez (3330) ADOAL Puke 1,742,889 2012-11-21 2012-12-13 18621550012012 BASHKIA F ARREZ KODI 2155001 GJELBRIMI I QYTETIT F ARREZ
Bashkia Fushe-Arrez (3330) ADOAL Puke 2,014,809 2012-12-06 2012-12-17 19121550012012 BASHKIA F ARREZ KODI 2155001 PYLLZIME ARRE GESHTENJ FAT.20 DT.05.12.2012
Komuna Rrape (3330) ADOAL Puke 198,912 2012-12-04 2012-12-17 8527230012012 KOMUNA RRAPE PUKE KODI 2723001 SITUACION SHERBIMESH nentor 2012
Komuna Qerret (3330) ADOAL Puke 1,756,854 2012-11-27 2012-12-17 21227150012012 KOMUNA QERRET PUKE KODI 2715001 DRU FRUTORE SIT SHP FAT 19 DT.27.11.2012
Komuna Rrape (3330) ADOAL Puke 86,013 2012-12-04 2012-12-17 6827230012012 KOMUNA RRAPE PUKE KODI 2723001 LIKUIDIM CLIRIM GARANCI PUNIMESH PUNIME NE PYJE
Komuna Gjegjan (3330) ADOAL Puke 1,837,366 2012-11-27 2012-12-17 21727180012012 KOMUNA GJEGJAN KODI 2718001 LIK FATURE NR 18 DT 21.11.2012 PYLLEZIME ME DRURE DEKORATIV NE VARREZAT E FSHATRAVE
Komuna Qelez (3330) ADOAL Puke 863,483 2012-12-10 2012-12-27 10227160012012 KOMUNA QELEZ PUKE KODI 2716001 likuidim fature tatimore nr 21 dt 05.12.2012 (pyllezime me geshtenje)
Bordi i Kullimit Shkoder (3333) ADOAL Shkoder 73,267 2012-06-06 2012-06-11 7910050782012 BORDI KULLIMIT SHKODER 5% GARANCI PUNIMESH
Komuna Rrape (3330) ADOAL Puke 198,912 2012-02-03 2012-02-16 0627230012012 KOMUNA RRAPE PUKE KODI 2723001 SITUACION SHERBIMESH JANAR 2012
Komuna Rrape (3330) ADOAL Puke 397,824 2013-02-13 2013-02-18 1127230012013 K RRAPE PUKE KODI 2723001 SIT SHERBIMESH DHJETOR 2012 JANAR 2013
Komuna Rrape (3330) ADOAL Puke 198,912 2013-03-04 2013-03-05 2127230012013 K RRAPE PUKE KODI 2723001 SHERBIME PASTRIMI SHKURT 2013 SITUACION SHERB
Komuna Rrape (3330) ADOAL Puke 198,912 2013-04-15 2013-04-16 2927230012013 K RRAPE PUKE KODI 2723001 st sherbime pastrimi mars 2013
Komuna Rrape (3330) ADOAL Puke 198,912 2013-04-26 2013-04-29 3527230012013 K RRAPE PUKE KODI 2723001 SITUACION SHERBIMESH GJELBRIM PRILL 2013
Komuna Qelez (3330) ADOAL Puke 62,550 2013-05-21 2013-05-23 4627160012013 KOMUNA QELEZ PUKE KODI 2716001 prashitje fidana geshtenje am
Komuna Rrape (3330) ADOAL Puke 198,912 2013-05-31 2013-06-12 5027230012013 K RRAPE PUKE KODI 2723001 sherbime pastrimi situacioni
Komuna Rrape (3330) ADOAL Puke 198,912 2013-07-02 2013-08-13 6027230012013 K RRAPE PUKE KODI 2723001 sherbime pastrimi situacioni
Komuna Rrape (3330) ADOAL Puke 198,912 2013-08-09 2013-10-17 6927230012013 K RRAPE PUKE KODI 2723001 SIT SHERBIMESH korrik 2013 sit sherbimesh
Komuna Rrape (3330) ADOAL Puke 198,912 2013-08-30 2013-10-17 7927230012013 K RRAPE PUKE KODI 2723001 LIK SITUACION SHERBIMESH GUSHT 2013
Komuna Rrape (3330) ADOAL Puke 198,912 2013-10-02 2013-10-24 8727230012013 K RRAPE PUKE KODI 2723001 SIT SHERBIMESH shtator 2013
Komuna Rrape (3330) ADOAL Puke 198,912 2013-11-01 2013-11-15 9427230012013 K RRAPE PUKE KODI 2723001 SIT SHERBIMESH tetor 2013 sit sherbimesh
Komuna Qelez (3330) ADOAL Puke 140,648 2013-11-26 2013-12-02 11227160012013 KOMUNA QELEZ PUKE KODI 2716001 zevendesim fidanash pyllezime geshtenje sit.1/2 dt.20.11.2013
Komuna Qerret (3330) ADOAL Puke 92,466 2013-11-26 2013-12-02 21227150012013 KOMUNA QERRET PUKE KODI 2715001 lik garancie per dru frutor kont dt 23.10.2012
Komuna Rrape (3330) ADOAL Puke 198,912 2013-12-05 2013-12-09 10827230012013 K RRAPE PUKE KODI 2723001 situacion shebimesh nentor 2013
Komuna Rrape (3330) ADOAL Puke 61,721 2013-12-05 2013-12-09 10927230012013 K RRAPE PUKE KODI 2723001 clirim garancie punime pyje
Komuna Gjegjan (3330) ADOAL Puke 96,704 2013-12-17 2013-12-19 27927180012013 KOMUNA GJEGjAN 2718001 lik garanci punimesh te dala pyllzime ne dru frutore certifikate narrje dorzim
Komuna Rrape (3330) ADOAL Puke 198,912 2013-12-16 2013-12-18 11627230012013 K RRAPE PUKE KODI 2723001 sherbime pastrimi situacioni
Komuna Qelez (3330) ADOAL Puke 48,738 2013-12-16 2013-12-18 12027160012013 KOMUNA QELEZ PUKE KODI 2716001 clirim garancie per pyllzime akt marrje dorzim
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >