Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All BESA GAZ All 1,273,061.00 20 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Helmes (3513) BESA GAZ Kavaje 60,480 2012-02-23 2012-02-28 1424720012012 KOMUNA HELMAS LIKUJDIM FAT 251 DT 31.1.2012
Komuna Helmes (3513) BESA GAZ Kavaje 49,334 2012-03-19 2012-04-09 3224720012012 KOMUNA HELMAS LIKUJDIM FAT 294DT25.02.2012 GAZ PER NGROHJE
Komuna Helmes (3513) BESA GAZ Kavaje 38,652 2012-04-04 2012-04-12 3924720012012 KOMUNA HELMAS GAZ LIKUJDIM FAT359 DT 29.3.2012
Bashkia Kavaja (3513) BESA GAZ Kavaje 133,099 2012-05-07 2012-05-11 22421180012012 BASHKIJA KJ LIKUIDIM GAZ PER GATIM FAT 308 DT 01.03.2012
Shtepia e te Moshuarve Kavaje (3513) BESA GAZ Kavaje 42,750 2012-06-19 2012-06-29 5421180102012 AZILI GAZ PER GATIM FAT 135 13.06.2012
Shtepia e te Moshuarve Kavaje (3513) BESA GAZ Kavaje 42,750 2012-10-16 2012-10-22 8821180102012 AZILI LIKUIDIM BLERJE GAZ PER GATIM FAT 156 DT 26.09.2012
Shtepia e te Moshuarve Kavaje (3513) BESA GAZ Kavaje 71,700 2012-12-07 2012-12-18 113.21180102012 AZILI
Komuna Helmes (3513) BESA GAZ Kavaje 121,250 2013-02-08 2013-02-12 2024720012013 KOMUNA HELMAS LIKUJDIM FAT 498 DT 28.1.2013
Shtepia e te Moshuarve Kavaje (3513) BESA GAZ Kavaje 52,440 2013-02-12 2013-02-18 1221180102013 AZILI LIKUIDIM BLERJE GAZI FAT 497 DT 28.01.2013
Bashkia Kavaja (3513) BESA GAZ Kavaje 11,940 2013-02-25 2013-02-26 10821180012013 BASHKIJA KJ LIKUIDIM FAT 419 DT 12.11.2012 GAZ PER GATIM CERDHE
Bashkia Kavaja (3513) BESA GAZ Kavaje 104,640 2013-03-07 2013-03-13 13421180012013 BASHKIJA KJ GAZ PER GATIM FAT 464 DT 19.12.2012
Shtepia e te Moshuarve Kavaje (3513) BESA GAZ Kavaje 31,464 2013-04-29 2013-04-30 3121180102013 AZILI GAZ I LENGET LIKUJDIM FAT 8 DT 26.4.2013
Bashkia Kavaja (3513) BESA GAZ Kavaje 130,480 2013-07-05 2013-08-20 53921180012013 BASHKIJA KJ LIKUIDIM BLERJE GAZ PER GATIM FAT 06 DT 10.04.2013,KONTRATE 04.01.2013E 1235/2 DT 23.10.2012 FAT 58 07.12.2012
Shtepia e te Moshuarve Kavaje (3513) BESA GAZ Kavaje 27,368 2013-08-09 2013-10-17 7021180102013 AZILI LIKUIDIM BLERJE GAZI FAT 107 DT 05.08.2013
Bashkia Kavaja (3513) BESA GAZ Kavaje 139,050 2013-12-03 2013-12-04 87421180012013. BASHKIJA KJ LIKUIDIM GAZ PER GATIM FAT 53 10.11.2013
Shtepia e te Moshuarve Kavaje (3513) BESA GAZ Kavaje 32,000 2013-12-05 2013-12-06 9721180102013 AZILI LIKUIDIM FAT 55 DT 20.11.2013 GAZ PER GATIM E NGROHJE
Shtepia e te Moshuarve Kavaje (3513) BESA GAZ Kavaje 50,000 2013-12-11 2013-12-12 10021180102013 AZILI LIKUIDIM FAT 98 DT 11.12.2013
Komuna Helmes (3513) BESA GAZ Kavaje 43,200 2013-12-19 2013-12-23 14224720012013 KOMUNA HELMAS LIKUJDIM FAT 65 DT 16.12.2013
Bashkia Kavaja (3513) BESA GAZ Kavaje 72,000 2013-12-24 2013-12-26 97221180012013 BASHKIJA KJ LIKUIDIM GAZ PER GATIM FAT 63 DT 13.12.2013 KONTRATE 04.01.2013
Bashkia Kavaja (3513) BESA GAZ Kavaje 18,464 2013-12-30 2013-12-30 98421180012013 BASHKIJA KJ LIKUIDIM GAZ PER NGROHJE FAT 64 DT 30.12.2013 KONTRATA 04.01.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >