Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All BE - IS SH.P.K All 266,962,080.00 53 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Kashar (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 4,324,522 2012-04-10 2012-04-16 7528090012012 231-KOM KASHAR SIT 23 NDERTIM ALI PASHE GUC IA KONT NE VQAZHD 17.06.2011 PV 28.02.12 FAT 129 DT 05.03.12 SR 00691660
Mini Bashkia 11 (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 6,926,116 2012-04-13 2012-04-20 7521011382012 231 Min.Bashkia 11- rikonst.rruga paralele,ub.nr.15 dt.13.04.2012 kont.ne vazhdim nr.887 dt.18.07.2011 ne vazhdim ,Situaacion nr.3 dhe 4 fat. nr.125 dt.31.01.2012 seria 00691656 ,fat. nr.132 dt.31.03.2012 seria 00691663
Bashkia Durres (0707) BE - IS SH.P.K Durres 748,155 2012-05-02 2012-05-03 18221070012012 2107001 BASHKIA DURRES 5%GARANCI OBJEKTI RIK KANALI LAGJ 15 SPITALLE PERBALLE VARREZAVE TE REJA
Komuna Paskuqan (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 1,402,767 2012-05-04 2012-05-11 642807002012 231 kom paskuqan ndert shkolla 9-vjecare koder ekuqe kontr 4 dt 30.11.2010 kontr shtese 17.10.2011 sit perf 25.11.2011 fat 113 dt 25.11.2011 pv mar dorez 18.11.2011 mbajt 5%
Mini Bashkia 11 (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 6,164,954 2012-05-08 2012-05-11 9221011382012 231 Njesia bashkiake 11- K.U.Z lagje koder kamez, urdh. nr.18 dt.07.05.2012 kont..nr.988 dt.06.07.2009 ne vazhdim pv. dt25.10.2010,pv.marrje dorez, dt.26.10.2010 pv. perf.dt.01.11.2011 sit.perf. fat.65dt.01.04.2011 fat. nr.134 dt.25.04.2012
Mini Bashkia 11 (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 41,390 2012-05-09 2012-05-14 9421011382012 466 Min.Bashkia 11- 5% garanci punime, urdher nr.18 dt.07.05.2012 sit. perf. dt.21.12.2009 fat. nr.44 dt. 05.12.2009,dt.31.01.2010, nr.8 dt.31.03.2010 ,nr. 134 dt.24.02.2012
Mini Bashkia 11 (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 766,815 2012-05-09 2012-05-14 93/21011382012 466 Min.Bashkia 11- 5% garanci punime, urdher nr.18 dt.07.05.2012 sit. perf. dt.21.12.2009 fat. nr.44 dt. 05.12.2009,dt.31.01.2010, nr.8 dt.31.03.2010 ,nr. 134 dt.24.02.2012
Mini Bashkia 11 (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 11,400,000 2012-05-24 2012-06-07 10821011382012 231 Njesia bashkiake 11- rikonst. rrura paralele shinat ,ub.nr.15 dt.13.04.2012 ne vazhdim kont.887 dt.18.07.2011 ne vazhdim fat.135 dt.30.04.2012 situacin.5
Komuna Kashar (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 9,734,438 2012-06-19 2012-06-29 17328090012012 231-KOM KASHAR RRUGA ALI PASHE KONT NE VAZHD 17.06.2011 PV 20.01.12 URDHER FOND REZER 17.10.1011 FAT 142 DT 11.06.2012 SR 00691674 SIT SHTESE 14.03.12 KON SHTESE 710/9 DT 17.01.12 PV 16.01.12 FAT 143 DT 11.06.2012 SR 00691675
Mini Bashkia 11 (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 19,865,712 2012-07-25 2012-08-02 14321011382012 231 Min.Bashkia 11- rikon.rruga paralele me shinat, urdh.i brend. 1420 dt.23.07.2012 kont.ne vazhdim nr.887 dt.18.07.2012 pv.kolaudimi dt.19.07.2012 fat.nr. 148 dt.12.07.2012 sit.perf.fat.46 dt.30.06.2012 seria 00691678
Komuna Klos (0625) BE - IS SH.P.K Mat 500,000 2012-08-01 2012-08-08 9626540012012 Bashk. Klos (2654001) Lik. Dif. Sit. perf. i Objek. "Nder. rruge rurale ne Fsh. e Bashk.Klos" me Fat.Nr.138 Dt.09.05.2012.Kontr.Shtese Dt.17.06.2010.
Bashkia Durres (0707) BE - IS SH.P.K Durres 182,421 2012-08-07 2012-08-15 45321070012012 2107001 BASHKIA DURRES 5% GARANCI OBJEKTI ASFALTIM RRUGE BRENDA QYTETIT
Komuna Ndroq (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 1,276,276 2012-08-24 2012-08-30 74 2803001 2012 KOM NDROQ RIKONSTR UJESJELL KONTR VAZHD 16.09.2009 SIT PERF 09.12.2011 FAT 122 DT 17.01.2012 DIF FAT 39 DT 06.10.2010 PV KOL 09.12.2011
Bashkia Fushe Kruje (0716) BE - IS SH.P.K Kruje 639,567 2012-10-11 2012-10-22 444/221630012012 BASHKIA FUSHE KRUJE GARANCI PUNIMESH
Komuna Sauk (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 5,142,468 2012-10-23 2012-10-26 24828110012012 Komuna Farke NDERTIM PUSETA KONT NE VAZHD 888/3 DT 06.07.12 FAT 159 DT 10.10.12 SR 00691692
Mini Bashkia 11 (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 10,364 2012-12-07 2012-12-18 228 2101138 2012 Min Bashk Nr 11 - lik 5% kanalizim urdh 2366 dt 07.12.2012 pvmd 11.11.2010 sit perf 11.11.2010 ushp 222 dt 22.11.2010
Mini Bashkia 11 (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 7,162,668 2012-12-06 2012-12-17 227 2101138 2012 Min Bashk Nr 11 - rikonstr rruga unaze-koder kamez up 1500 dt 24.08.2012 pv 01.10.2012 rap pef 10.10.2012 njoft fit 1873 dt 12.10.2012 shp buletin 29.10.2012 kontr 2107 dt 13.11.2012 shkr 05.12.2012 sit 1 fat 169 dt 05.12.2012(pjesore)
Komuna Shupenze (0603) BE - IS SH.P.K Bulqize 303,675 2012-11-22 2012-12-17 14423180012012 Komuna Shupenze (2318001) likujdim furnitorin : BE_IS per 5% garanci punimesh asfaltim rruga Bllace.
Komuna Komsi (0625) BE - IS SH.P.K Mat 2,324,074 2012-12-27 2012-12-28 20926450012012 Komuna Komsi (2645001) Lik. Objekt "Sist. Asf. Rruga Fsh. Pjejez (Bater e Vogel)" me Fat.nr.174 Dt.26.12.2012.
Komuna Paskuqan (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 2,350,000 2012-08-20 2012-08-21 14628070012012 231 Kom.Paskuqan -ndert. rruga Halit Haxhia -loti i pare, kont. nr.7 dt.10.0809 ne vazhdim fat.74 dt.25.05.2011 sit.perf.09.08.2010 akt.kol.dt.07/08/10 fat. 74 dt.30.07.2012
Bashkia Durres (0707) BE - IS SH.P.K Durres 684,000 2012-04-18 2012-04-25 241/121070012012 2107001 BASHKIA DURRES SIT PERFUND SHTESE ASFALTIM RRUGE TE BRENDSHME NE QYTET
Komuna Sauk (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 3,032,904 2013-03-11 2013-03-15 4328110012013 231-KOM FARKE ndertim pustea kont 888/3 dt 06.07.13 sit perf 27.02.13 fat 190 dt 04.03.13 sr 00691729 pv kolaudim 04.01.13
Komuna Llugaj (1836) BE - IS SH.P.K Tropoje 20,593,868 2013-03-21 2013-03-25 1928260012013 Komuna Llugaj Tropoje, likujdim punime objektit " Sis.asfaltim rruges Llugaj-Sopot", Kontrata date 5.9.2011, situacioni perfundimtar qershor 2012, akt kalaudim 29.6.2012, akt kon.22.6.2012, Ft. 186 dt. 25.2 seri 00691725
Mini Bashkia 11 (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 13,989,624 2013-03-25 2013-03-26 35 2101138 2013 Min Bashk Nr 11 - Rikonstr rruga koder kamez urdh 843 dt 25.03.2013 up 1500 dt 24.08.2012 pv 01.10.2012 rap permb 10.10.2012 njoft fit 1873 dt 12.10.2012 kontr vazhd 2107 dt 13.11.2012 sit 2 fat 193 dt 21.03.2013
Komuna Ndroq (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 692,381 2013-04-23 2013-04-23 2928030012013 466-KOM NDROQ GARANCI URDHER 17.04.13 PV 05.01.13 SIT PERF 05.12.11
Bashkia Tirana (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 19,521,359 2013-05-22 2013-05-30 400 2101001 2013 Bashkia Tirane ruga Gramoz Pashko urdh prok nr 26 dt 17.05.2012 njoft fit 26/4 dt 18.07.2012 kontr 26/5 dt 26.08.2012 sit pjes dt 30.09.2012+ 31.10.2012 fat 00691694 dt 11.10.2012 + fat 00691698 dt 09.11.20121+2
Mini Bashkia 11 (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 8,054,110 2013-05-07 2013-05-13 55 2101138 2013 Min Bashk Nr 11 - Rikonsruk rruga unaze up 1500 dt 24.08.2012 kontr vazhd 2107 dt 13.11.2012 sit pjesor 3 fat 197 dt 30.04.2013
Bashkia Tirana (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 5,460,898 2013-05-09 2013-05-13 333 2101001 2013 Bashkia Tirane rikon rr ENDRI KEKO urdh prok nr 37 dt 14.06.2012 njoft fit 37/4 dt 09.08.2012 kontr 37/5 dt 05.09.2012 situac nr 1 dt deri 31.10.2012 fat 00691699 dt 09.11.2012
Mini Bashkia 2 (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 3,191,460 2013-05-15 2013-05-16 91 21011362013 231 Min.Bashkia 2- Riparim Rruge, Njof.fit.28.01.2013 APP buletini dt.10.12.2012 kont.nr.prot.341/1dt.29.01.13 sit.nr.1 urdher lik.nr.1724dt.30.04.2013 kerk.1904dt.10.05.2013,up.nr.30 dt.25.02.2013 fat.187,25.02.13,vkb.47 dt02.11.2012 pv.05
Bashkia Kamez (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 1,391,807 2013-05-17 2013-05-23 184 2166001 2013 Bashkia Kamez - Lik 5% ndert kuz kontr vazhd 352 dt 26.10.2010 umd 82 dt 02.01.2012 pvmd 02.04.2012 sit perf 26.12.2010 fat 68 dt 05.04.2011 fat 49 dt 26.11.2010
Mini Bashkia 2 (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 2,353,572 2013-05-23 2013-06-12 95 21011362013 231 Min.Bashkia 2- riparim rruge, up. nr.31 dt.16.04.2013 pv.dt.16.04.13 fat.201 dt.16.04.13 seria 00691740 vkb. 47 dt.02.11.2012 app.dt.10.12.2012 kont.341/1 dt.29.01.2013 sit.2 urdher. lik.1724 dt.30.04.2013 kerk.1904 dt.10.05.2013
Komuna Komsi (0625) BE - IS SH.P.K Mat 6,634,046 2013-06-04 2013-06-14 10426450012013 Komuna Komsi (2645001) Lik. Dif. Situac. Nr.1 "Sist. asf. rruga Fsh. Pjejez (Bater e vogel)".Fat.Nr.206 Dt.03.06.2013.
Mini Bashkia 11 (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 24,229,502 2013-06-13 2013-06-20 83 2101138 2013 Min Bashk Nr 11 - Rikonstr rruga koder kamez shkr 27 dt 11.06.2013 up 1500 dt 24.08.2012 kontr vazhd 2107 dt 13.11.2012 sit pjesor 4 fat 208 dt 06.06.2013
Komuna Kashar (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 1,720,449 2013-06-20 2013-08-01 18428090012013 231-KOM KASHAR garanci ndertim pv perfundimtar 30.044.13 urdher lik 44 dt 17.06.13 pv kolaudim 30.04.13
Komuna Komsi (0625) BE - IS SH.P.K Mat 4,622,187 2013-07-03 2013-08-20 12526450012013 Komuna Komsi (2645001) Lik. Situac. Nr.2 progr. "Sist. asf. rruga Fsh. Pjejez (Bater e vogel)".Fat.Nr.219 Dt.02.07.2013.
Mini Bashkia 11 (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 5,000,929 2013-07-08 2013-09-23 103 2101138 2013 Min Bashk Nr 11 - Rikonst rruga koder kamez shkr 29 dt 02.07.2013 up 1500 prot 24.08.2012 kontr 2107 dt 13.11.2012 vazhd sit pjes 5 fat 220 dt 02.07.2013
Mini Bashkia 11 (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 5,414,886 2013-07-11 2013-09-26 107 2101138 2013 Min Bashk Nr 11- Rikonstr rruga koder kamez shkr 31 dt 11.07.2013 up 1500 dt 24.08.2012 kontr 2107 dt 13.11.2012 vazhd sit pjes 6 fat 224 dt 11.07.2013
Mini Bashkia 11 (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 3,557,574 2013-08-09 2013-10-17 122 2101138 2013 Min Bashk Nr 11 - Lik 5% garanci rikonstr rruga pararele me shinat urdh 4009 dt 09.08.2013 pvmd 02.08.2013 ushp143 dt 24.07.2013 pv kol 19.07.2012sit perf fat 146 dt 30.06.2012 148 dt 12.07.2012
Mini Bashkia 11 (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 5,112,216 2013-08-23 2013-10-17 128 2101138 2013 Min Bashk Nr 11 - Rikonstr rruga unaze-koder kamez up 1500 dt 24.08.2013 kontr 2107 dt 13.11.2012 vazhd sit pjesor 7 fat 234 dt 22.08.2013
Bashkia Tirana (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 2,535,062 2013-08-26 2013-10-17 591 2101001 2013 Bashkia Tirane rikon rr ENDRI KEKO vazhdim kontr 37/5 dt 05.09.2012 situac nr 2 dt deri 15.03.2013 ,fat 00691735 dt 31.03.2013