Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All BASHKIM MATA All 8,688,948.00 21 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) BASHKIM MATA Tirane 598,829 2012-02-28 2012-03-15 7610560012012 231-F.ZH.SH T.V.SH kv 23.04.2010 f 4.01.2011 s 71638985
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) BASHKIM MATA Tirane 403,094 2012-04-16 2012-04-24 10310560012012 231-F.ZH.SH T.V.SH kv 23.04.2010 f 4.04.2011 s 71638989
Komuna Macukull (0625) BASHKIM MATA Mat 236,360 2012-07-24 2012-08-01 89/2650012012 Komuna Macukull (2650001) Ekzek.vend.Gjqy.Nr.88 Dt.24.2.2009
Komuna Berxull (3535) BASHKIM MATA Tirane 399,600 2012-08-10 2012-08-17 12128080012012 231-KOM BEXULLE PROJEKTIM AKT MARRJE EN DOR 02.08.12 SIIT 02.08.12 FH 16 DT 02.08.12 FAT 43 DT 02.08.12 SR 71638994 UP 123 DT 24.07.12 PV 31.07.12
Komuna Shengjergj (3535) BASHKIM MATA Tirane 361,800 2012-09-25 2012-09-25 11427990012012 230 Kom.Shengjergj- hartim asfaltim ,up.nr.16 dt.04.07.2012 pv.3-4 dt.09.07.2012 kont,15.07.2012 urdher.brend.16.01.09.2012 pv.marrje dorezim 01.09.2012 sit.perf. dt.01.09.2012 fat.44 dt.01.09.2012 seria 71638995
Bashkia Manez (0707) BASHKIM MATA Durres 478,800 2012-10-09 2012-10-15 20921500012012 2150001 BASHKIA MANZE PROJEKT RRUGE
Komuna Qerret (3330) BASHKIM MATA Puke 390,000 2012-10-12 2012-10-17 17827150012012 KOMUNA QERRET PUKE KODI 2715001 fat.45 dt.11.10.2012
Komuna Paskuqan (3535) BASHKIM MATA Tirane 500,000 2012-12-05 2012-12-17 219/28070012012 230 Kom.Paskuqan studim projekt. kont. 2398 dt.29.12.2010 studim projekt. dt.29.08.2012 fat.nr.47 dt.04.12.2012,dhe 46 dt.03.12.2012
Komuna Paskuqan (3535) BASHKIM MATA Tirane 1,019,069 2012-12-05 2012-12-17 21928070012012 231 kom.Paskuqan- supervizim faza2, kont.ne vazhdim nr.2398 dt.29.12.2010 fat.nr.47 dt.04.12.2012 dhe nr.46 dt.03.12.2012
Komuna Petrele (3535) BASHKIM MATA Tirane 399,900 2012-12-28 2012-12-28 23627950012012 230 Kom.Petrele- studim projektim, up.nr.3 dt.18.02.2011 pv. 3,4 dt.24.02.2011 kont.02.03.2011 sit. perf.31.03.2011 akt.marrje dorez. dt.31.03.2011 fat.48 dt.06.12.2012 seria 71638999
Komuna Macukull (0625) BASHKIM MATA Mat 99,640 2012-06-05 2012-06-11 66/26500012012 Komuna Macukull (2650001) Ekzek.vend.Gjqy.Nr.88 Dt.24.2.2009
Komuna Macukull (0625) BASHKIM MATA Mat 346,000 2013-04-09 2013-04-10 402650012013 K.Macukull (2650001) Lik.Vend.Gjqyqesor Nr.88 Dt.24.02.2009
Komuna Macukull (0625) BASHKIM MATA Mat 37,640 2013-04-11 2013-04-15 432650012013 K.Macukull (2650001) Lik. Perfundimtare IVend.Gjqyqesor Nr.88 Dt.24.02.2009
Komuna Shengjergj (3535) BASHKIM MATA Tirane 47,760 2013-07-09 2013-09-24 84 2799001 2013 231 kom.Shengjergj- mbikqyrje punime, up.nr.23 dt.15.05.2013 oferta dt.16.05.2013 njof.fit.24.05.2013 kont.24.05.2013 fat.nr.54 dt.05.07.2013 seria 07264855
Komuna Shengjergj (3535) BASHKIM MATA Tirane 10,200 2013-07-09 2013-09-24 85 2799001 2013 231 komuna Shengjergj- mbikqyrje , up.nr.25 dt.06.06.2013 oferta 07.06.2013 njf.fit.10.06.2013 kont.10.06.2013 fat. nr.53 dt.01.07.2013 seria 07264854
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) BASHKIM MATA Tirane 201,114 2013-09-02 2013-10-17 16210560012013 fONDI I ZHVILLIMIT - Tvsh kontr rikonstr rruge kv dt 23.4.2010, seri 07264856 dt 5.8.2013
Komuna Kutalli (0202) BASHKIM MATA Berat 624,276 2013-10-14 2013-10-24 13523030012013 2303001 komuna kutalli per bashkim maten
Komuna Kutalli (0202) BASHKIM MATA Berat 106,740 2013-12-19 2013-12-19 18323030012013. 2303001 komuna kutalli per bashkim mata
Komuna Kutalli (0202) BASHKIM MATA Berat 893,260 2013-12-19 2013-12-24 18323030012013 2303001 komuna kutalli per bashkim mata
Komuna Kutalli (0202) BASHKIM MATA Berat 500,000 2013-12-24 2013-12-26 18823030012013 2303001 komuna kutalli per bashkim mata
Komuna Aliko (3731) BASHKIM MATA Sarande 1,034,866 2013-12-24 2013-12-26 22027370012013 supervizor ujs aliko sr
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >