Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All BARDHYL TOSKU All 379,600.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Rogozhine (3513) BARDHYL TOSKU Kavaje 126,500 2012-11-09 2012-12-03 24821190012012 BASHKIA RROGOZHINE SHERBIM FAT NGA MUAJI PRILL DERI GUSHT 2012
Bashkia Rogozhine (3513) BARDHYL TOSKU Kavaje 124,600 2013-05-13 2013-05-15 10521190012013 BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM FAT DT 3.1.2012EW SHERBIM INTERNETI NGA MUAJI SHTATOR-DHJETOR 2012
Bashkia Rogozhine (3513) BARDHYL TOSKU Kavaje 128,500 2013-12-30 2013-12-30 25021190012013 BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM FAT 18 DT 31.1.2013 F 19 DT 27.2.2013 FA20 DT 30.3.2013 F 21 DT 30.4.2013 FA 22 DT 30.5.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >