Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All BAMI All 345,185,024.00 38 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) BAMI Tirane 24,585,490 2012-03-16 2012-04-02 21010060542012 231 DPRR SA F kruje Sarisalltik shkr 1441 15.03.2012 sit 7 qershor 2011 fat 66 29.07.2011 kont vazhd 5255/4 14.07.2009
Bashkia Fushe Kruje (0716) BAMI Kruje 423,743 2012-05-07 2012-05-11 18921630012012 BASHKIA FUSHE KRUJE GARANCI PUNIMESH
Komuna Bubq (0716) BAMI Kruje 476,850 2012-08-16 2012-08-20 17725220012012 SA LIK FAT NR 22 DT 20.06.2012 NGA KOMUNA BUBQ 2012
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) BAMI Tirane 1,805,683 2012-09-04 2012-09-11 18410560012012 231-F.ZH.SH T.V.SH k 7.5.12 f 20.08.12 s 85627319
Bashkia Fushe Kruje (0716) BAMI Kruje 2,500,000 2012-10-17 2012-10-22 43921630012012 BASHKIA FUSHE KRUJE LIK I SIT PERFUNDIMTAR
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) BAMI Tirane 30,000,000 2012-10-24 2012-10-29 74610060542012 602-AUTO RRUGOR SHQIPT RIVSHJE SEG BAZ KLOS UP 12 DT 26.07.12 NJOFT FIT 14.09.12 NR 4149/6 KONT 4149/7 DT 27.09.12 BULETIN 24.09.2012 APP SHKRESA 1018/1 DT 22.10.12
Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 6,587,685 2012-12-07 2012-12-18 104521010012012 Bashkia Tirane -lik 10% parad F Zhvill Rajoneve Kanali Dalip Topi urdh prok nr 77 dt 18.09.2012 njof fit 77/4 dt 09.11.2012 kontr 77/5 dt 27.11.2012 fat 85627351 dt 30.11.2012
Gjykata e rrethit Kruje (0716) BAMI Kruje 133,200 2012-11-27 2012-12-17 17710290242012 SA LIK FAT NR 352 DT 22.11.2012 NGA GJYKATA KRUJE
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) BAMI Tirane 28,334,988 2012-12-08 2012-12-20 86710060542012 602-AUT RRUGOR SHQIPTAR riveshje segmeti shkresa 2022 /1 dt 07.12.12 kont ne vazhd 4149/7 dt 27.09.11 sit 2 fat 68 dt 30.11.12 sr 85627354
Bashkia Vore (3535) BAMI Tirane 1,626,713 2012-12-21 2012-12-27 29021650012012 231 Bashkia Vore- lik.5%garanci punimi,Urdher nr.270/2 date 23,11,2012 Procer vebal marrje dorezim date 30,11,2012Situacion Perfundimtar dt.04.11.2009Fature Nr.95 dt.09.11.2009Kontrate sipermarrje Nr.207 Prot dt.08.10.2009
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) BAMI Tirane 4,513,000 2013-03-04 2013-03-11 11210060542013 231-ARSH Sistemim Asfaltim Rr. Fushe Kruje - Sarisalltik Shkr. Nr. 736 Dt 22.02.2013 Sit Nr. 7 Fat Nr 66 Dt 29.07.2011 Kontrata Nr. 5255/4 Dt 14.07.2009 ne vazhdim
Bashkia Fushe Kruje (0716) BAMI Kruje 380,160 2013-04-12 2013-04-16 16821630012013 SA LIK FAT NR 96 DT 21.12.2012 NGA BASHKIA F KRUJE
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) BAMI Tirane 30,205,000 2013-04-19 2013-04-22 33810060542013 231-AUTORITET RRUG SHQIPTAR Sistemim asfaltim rruga fusahe kruje sarisalltik shkresa 1849 dt 18.04.13 sit 7 dt fat 66 dt 29.07.2011 sit 8 fat 68 dt 31.08.11 sr 85627003 kont 5255/4 dt 14.07.09
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) BAMI Tirane 15,792,800 2013-04-04 2013-04-05 13010060542013 602-AUTORITET RRUG SHQIPTAR mirembajtje rruge shkresa 1300/1 dt 03.04.13 kont ne vazhd 4149/7 dt 27.09.12 sit 3 fat 13b dt 12.03.13 sr 85627373
Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 10,812,170 2013-05-07 2013-05-13 343 2101001 2013 Bashkia Tirane lik rr Dilo Sheperi urdh prok nr 40 dt 14.06.2012 njoft fit 40/4 dt 23.08.2012 kontr 40/5 dt 06.09.2012 situac 30.11.2012 nfat 85627353 dt 30.11.2012
Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 9,187,830 2013-05-10 2013-05-13 370 2101001 2013 Bashkia Tirane lik rik rr Dilo Sheperi vazhd kontr 40/5 dt 06.09.2012 situac nr 2 dt 10.04.2013 fat 85627378 dt 10.04.20133
Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 16,924,693 2013-05-20 2013-05-23 402 2101001 2013 Bashkia Tirane lik rr rik Dalip Topi vazhd kontr 77/5 dt 27.11.2012 situac punimesh 05.01.2013--29.04.2013 fat 85627381 dt 29.04.2013,fat 85627381 dt 29.04.2013 ,fat 85627382 dt 07.05.2013
Bashkia Vore (3535) BAMI Tirane 23,293,916 2013-05-22 2013-06-06 101 21650012013 231 Bashkia Vore- sistemim asfaltim, kont.178/6 dt.18.01.2013 sit.nr.1 dt.07.02.2013 sit.nr.2 dt.21.05.2013 fat.22 dt.21.05.2013 fat.5 dt.07.02.2013 seria 85627364 app.12.11.2012
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) BAMI Tirane 13,695,561 2013-06-11 2013-06-18 59110060542013 602-AUTORITET RRUG SHQIPTAR RIVESHJE SEG SHTESE BAZ KLOS SHKRESA 2716/1 DT 10.06.13 SIT 1 FAT 23 DT 27.05.13 SR 86527386 KONT 2333/4 DT 10.05.2013
Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 11,000,000 2013-06-18 2013-06-21 477 2101001 2013 Bashkia Tirane lik rik rruga nj Bashk nr 6 urdh prok nr 50 dt 10.04.2013 njoft fit 50/4 dt 17.05.2013 kontr 50/6 dt 24.05.2013 situac nr 1 dt 26.05.2013 deri 02.06.2013 fat 85627391 dt 03.06.2013
Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 7,500,000 2013-06-18 2013-06-21 476 2101001 2013 Bashkia Tirane lik rik rruga nj Bashk nr 8 urdh prok nr 52 dt 10.04.2013 njoft fit nr 52/4 dt dt 17.05.2013 , kontr 52/6 dt 24.05.2013 sit nr 1 dt 26.05.2013 deri 02.06.2013 fat seri 85627393 dt 03.06.2013
Bashkia Mamuras (2019) BAMI Lac 7,464,984 2013-06-17 2013-06-21 16321620012013 KOD INST 2162001 BASHKIA MAMURRAS UP NR 6 DT 29.01.2013 KONTRATE NR 94/16 DT 17.04.2013 FTA NR 30 DT 05.06.2013 NR SERIE 8562734 SITUACIONI NR 1
Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 14,000,000 2013-06-18 2013-06-21 478 2101001 2013 Bashkia Tirane lik rik rruga nj Bashk nr 2 urdh prok nr 46 dt 10.04.2013 njoft fit nr 46/4 dt dt 17.05.2013 , kontr 46/6 dt 24.05.2013 sit nr 1 dt 26.05.2013 deri 02.06.2013 fat seri 85627392 dt 03.063.2013
Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 1,320,808 2013-08-23 2013-10-17 589 2101001 2013 Bashkia Tirane lik rik rruga nj Bashk nr 2 vazhdim , kontr 46/6 dt 24.05.2013 sit nr 1 dt 26.05.2013 deri 02.06.2013 fat seri 85627392 dt 03.063.2013
Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 1,202,560 2013-08-23 2013-10-17 590 2101001 2013 Bashkia Tirane lik rik rruga nj Bashk nr 6 vazhdim kontr 50/6 dt 24.05.2013 situac nr 1 dt 26.05.2013 deri 02.06.2013 fat 85627391 dt 03.06.2013
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) BAMI Tirane 1,916,465 2013-08-07 2013-10-17 77510060542013 602- ARSH Riveshje e Segmentit Rrugor Baz- Klos Shtese punimesh Shkresa Nr.3740/1 Dt 01.08.2013 Sit Nr. 2 Fat Nr. 42 Dt 17.06.13 Ser 85627406 Kontrata Nr. 2333/4 Dt 10.05.2013
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) BAMI Tirane 3,971,623 2013-08-07 2013-10-17 77810060542013 602- ARSH Riveshje e Segmentit Rrugor Baz- Klos Shkresa Nr.3736/1 Dt 01.08.2013 Kontrata Nr. 4149/7 Dt 27.09.2012 Ur Situacion Nr. 4 Fature Tatimore Nr. 97 Dt 31.05.13 Nr. Seria 85627200
Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 6,348,776 2013-08-23 2013-10-17 588 2101001 2013 Bashkia Tirane lik rik rr Dilo Sheperi vazhd kontr 40/5 dt 06.09.2012 situac nr 2 dt 10.04.2013 fat 85627378 dt 10.04.20133
Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 770,358 2013-11-13 2013-11-15 806 2101001 2013 Bashkia Tirane lik rik rruga nj Bashk nr 8 ,vazhdim proced urdh prok nr 52 dt 10.04.2013 njoft fit nr 52/4 dt dt 17.05.2013 , kontr 52/6 dt 24.05.2013 sit nr 1 dt 26.05.2013 deri 02.06.2013 fat seri 85627393 dt 03.06.2013
Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 8,444,493 2013-11-13 2013-11-15 792 2101001 2013 Bashkia Tirane lik rik rruga nj Bashk nr 1 urdh prok nr 45 dt 10.04.2013 njoft fit nr 45/4 dt dt 17.05.2013 , kontr 45/6 dt 24.05.2013 sit nr 1 dt 14.06.2013 fat seri 85627400 dt 14.06.2013
Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 7,824,139 2013-11-13 2013-11-15 793 2101001 2013 Bashkia Tirane lik rik rruga nj Bashk nr 3 urdh prok nr 47 dt 10.04.2013 njoft fit nr 45/4 dt dt 17.05.2013 , kontr 47 /6 dt 24.05.2013 sit nr 1 dt 14.06.2013 fat seri 85627399dt 14.06.2013
Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 6,224,856 2013-11-13 2013-11-15 794 2101001 2013 Bashkia Tirane lik rik rruga nj Bashk nr 4 urdh prok nr 48 dt 10.04.2013 njoft fit nr 45/4 dt dt 17.05.2013 , kontr 48 /6 dt 24.05.2013 sit nr 1 dt 14.06.2013 fat seri 85627397dt 13.06.2013
Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 2,633,810 2013-11-13 2013-11-15 795 2101001 2013 Bashkia Tirane lik rik rruga nj Bashk nr 10 urdh prok nr 54 dt 10.04.2013 njoft fit nr 54/4 dt dt 17.05.2013 , kontr 54 /6 dt 24.05.2013 sit nr 1 dt 14.06.2013 fat seri 85627401dt 14.06.2013
Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 20,960,855 2013-12-20 2013-12-23 968 2101001 2013 Bashkia Tirane likFZHRrr Dalip Topi-Marie Kraja vazhd kontr 77/5 dt 27.11.2012.sit 15.08.2013,fat 85627431 dt 27.9.2013
Bashkia Kruje (0716) BAMI Kruje 1,422,720 2013-12-17 2013-12-18 522/121230012013 BASHKIA KRUJE LIK I SITUACIONIT DT 02.03.2013 FAT NR 12 DT 12.03.2013
Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 6,115,621 2013-12-17 2013-12-18 937 2101001 2013 Bashkia Tirane lik sit 1rr njes 9 urdh prok nr 53dt 10.04.2013,proc verb dt 08.05.2013,njoft fit 53/7 dt 17.05.2013,kontr 53/6 dt 28.05.2013,situac 13.06.2013,fat 8562738 dt 13.06.2013
Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 5,369,628 2013-12-17 2013-12-18 939 2101001 2013 Bashkia Tirane lik sit 1rr njes 5 urdh prok nr 49 dt 10.04.2013,proc verb dt 08.05.2013,njoft fit 49/4 dt 17.05.2013,kontr 49/6 dt 30.05.2013,situac 12.06.2013,fat 85627398 dt 12.06.2013
Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 9,413,846 2013-12-17 2013-12-18 941 2101001 2013 Bashkia Tirane lik sit 1rr njes 7 urdh prok nr 53dt 10.04.2013,proc verb dt 08.05.2013,njoft fit 53/4 dt 17.05.2013,kontr 57/6 dt 26.05.2013,situac 12.06.2013,fat 85627395 dt 12.06.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >