Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All B-93 All 183,407,032.00 34 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) B-93 Tirane 12,961,405 2012-02-23 2012-02-23 6010060542012 231 DPRR rikon.zgjerimi tunelit uji ftohte Vlore shk 229/1 22.02.2012 sit 2 18.01.2012 fat 1 17.01.2012 kont vazhd 1689/4 24.05.2011
Bashkia Vore (3535) B-93 Tirane 2,654,894 2012-06-26 2012-07-13 16621650012012 231 Bashkia Vore- lik.sit.1.sist.rr.sh.dedej aksi2,app. dt.07.03.2011,urdher.lik.129 dt.20.06.2012 kont. 54 dt.11.03.2011,sit.1 dt.23.03.2012 fat.8 dt.01.03.2012 seria 85877798 up.nr.30 dt.02.02.2011 njof. fit. 32/2 dt.02.03.2011 preventiv
Bashkia Vore (3535) B-93 Tirane 3,655,802 2012-06-25 2012-07-13 16321650012012 231 Bashkia Vore-kuz,kub Dedej Aksi1-6- urdh.lik. nr.129 dt.20.06.2012 kont. nr.56 dt.11.03.2011 sit.1 dt.23.03.2012 fat.6 dt.01.03.2012 up.nr.9 dt.10.01.2011 form.njof.fit. nr.9/2 dt.18.02.2011 app dt.07.03.2011
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) B-93 Tirane 21,356,400 2012-03-16 2012-04-02 20910060542012 231 DPRR rikonst tuneli uji ftohte Vlore shkr 1314/1 13.03.2012 fat 4 29.02.2012 kont vazhd 1689/4 24.05.2011
Drejtorite Rajonale Mirmbajtjes Rrugeve Vlore (3737) B-93 Vlore 290,004 2012-04-11 2012-04-18 5210060822012 RRUGA URA 1006082 5 % GARANCI MIREMBAJTJE -VLORE MIFOL
Bashkia Konispol (3731) B-93 Sarande 950,000 2012-07-31 2012-08-06 14221560012012 LIK N GA B KONISPOL SR
Bashkia Vlore (3737) B-93 Vlore 886,493 2012-10-08 2012-10-09 54421460012012 BASHKIA 2146001 PAG 5% RIK TROTUARI RRUGA CAMERIA .M,TERBACI KON 1132 DT 18.07.2012
Komuna Fshat Ballsh (0924) B-93 Mallakaster 4,116,725 2012-11-20 2012-12-13 26726350012012 PAGESE PER B.93 SHPK NGA KOMUNA QENDER MALLAKASTER
Bashkia Patos (0909) B-93 Fier 2,202,138 2012-11-27 2012-12-17 36521120012012 LIKUJDIM FATURE BASHKIA PATOS 2112001
Komuna Kuman (0909) B-93 Fier 6,418,000 2012-04-23 2012-04-25 9624210012012 SIT.PEFUNDIMTAR UJESJELLES KUMAN- VIDHISHT K/KUMAN 2421001
Drejtorite Rajonale Mirmbajtjes Rrugeve Vlore (3737) B-93 Vlore 386,400 2012-02-07 2012-02-16 810060822012 5% GARANCI PUNIMESH SISTEMIM ASFALTIM BY PASS MBIKALIM MIFOL
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) B-93 Tirane 8,265,000 2013-03-11 2013-03-15 12710060542013 231- ARrSh - Rikonstruksion & Zgjerim i Tunelit ne Zonen e Ujit te Ftohte Shkr. 922 dt 05.03.13Sit Nr. 3,4 fat Nr 14 Dt 30.05.12 ser. 85877799 fat Nr. 13 Dt 30.04.12 ser. 85877798 Kontrata ne Vazhdim
Komuna Fshat Ballsh (0924) B-93 Mallakaster 20,484,214 2013-03-18 2013-03-20 5026350012013 PAGESE PER B-93 SHPK PER KOMUNEN QENDER MALLAKASTER
Bashkia Konispol (3731) B-93 Sarande 901,550 2013-03-27 2013-03-28 5521560012013 lik nga konispoli
Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) B-93 Gjirokaster 850,904 2013-05-08 2013-05-13 9810060672013 1006067 DREJT E RAJONIT JUGOR GJIROKAS CBLLOKIM 5% GARANCI PUNIMESH MIREMBAJTJE RUTINE RRUGA VLORE- MIFOL,
Bashkia Vlore (3737) B-93 Vlore 349,650 2013-05-14 2013-05-16 24121460012013 BASHKIA 2146001 KON 2641 DT 15.10.2012 RIK I LULISHTES PALLATET E GORISHTIT
Bashkia Vlore (3737) B-93 Vlore 5,350,350 2013-05-14 2013-05-16 24021460012013 BASHKIA 2146001 KON 2641 DT 15.10.2012 RIK I LULISHTES PALLATET E GORISHTIT
Komuna Fshat Ballsh (0924) B-93 Mallakaster 19,879,645 2013-05-21 2013-05-23 9626350012013 PAGESE PER B-93 NGA KOMUNA QENDER MALLAKASTER
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) B-93 Tirane 3,070,229 2013-05-20 2013-05-23 49210060542013 231--AUTORITET RRUG SHQIPTAR RIK RRUGA UJE I FTOHTE SHKRESA 922/1 DT 10.05.13 SIT 3+4 FAT 14 DT 30.05.12 SR 85877799 FAT 13 DT 30.04.12 SR 85877798 KOTN NE VAZHD 1689/4 DT 24.05.2011
Komuna Buz (1134) B-93 Tepelene 3,942,443 2013-05-23 2013-06-12 41/27850012013 RIK/ RRUGA QAFA E KICOKUT -SHALES KOMUNA BUZ
Bashkia Vore (3535) B-93 Tirane 701,950 2013-06-10 2013-06-17 121 21650012013 231 Bashkia Vore- Fshati dedej aksi 1 kont. 55 dt.11.03.2011 urdher kryet. 807 dt.04.06.2013 sit prog. 2 dt.04.09.2012 relac. 21 dt.28.05.2013 fat15 dt.30.06.2012
Bashkia Vore (3535) B-93 Tirane 10,487,577 2013-06-10 2013-06-17 122 21650012013 231 Bashkia Vore- sit perfund. rruga dedej aksi1 kont. ne vazhdim 40/1 dt.21.03.2011 urdher kryet.807 dt.04.06.2013 sit. perf. 27.08.2012 relac.25 dt.08.05.2013 akt-kol dt.05.09.2012 fat.5 dt.30.09.2012
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) B-93 Tirane 1,527,068 2013-06-12 2013-06-19 6111060542013 231-ARRSH Rikonstruksion I Rruges dhe Zgjerimi I Tunelit ne Zonen e Ujit te ftohte, Vlore ( Shtese kontrate) Shkresa Nr.2837/1 Dt 10.06.2013 Sit Nr. 1 Fat Nr. 42 Dt 20.05.2013 Ser 85877829 Kontrata ne vazhdim Nr. 1950/4 Dt 15.05.13
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) B-93 Tirane 2,292,129 2013-06-17 2013-06-21 63210060542013 231-arrsh Rikonstruksion I Rruges dhe Zgjerimi I Tunelit ne Zonen e Ujit te ftohte, Vlore ( Shtese Punimesh ) Shkresa Nr.2970/1 Dt 12.06.13 Sit nr 1. fat Nr. 41 dt 20.05.13 Kontrata ne vazhdim Nr. 1951/4 Dt 14.05.13
Komuna Buz (1134) B-93 Tepelene 10,668,367 2013-07-03 2013-08-05 59/27850012013 INV RRUGA E KICOKUT -SHALES KOMUNA BUZ
Bashkia Vore (3535) B-93 Tirane 3,101,711 2013-07-11 2013-09-25 120 21650012013 231 Bashkia Vore- lik.perfund. KUZ kont. 57 dt.11.03.2011 urdher.kryet.807 dt.04.06.2013 sit.perf.03.09.2012 akt.kol. dt.09.09.2012 fat.01-17 dt.30.06.2012-22.01.2013
Bashkia Vore (3535) B-93 Tirane 4,639,794 2013-07-11 2013-09-25 123 21650012013 231 Bashkia Vore- sit.perf. mure mbajtese, kont.ne vazhdim 56 dt.11.03.2011 urdher.kryet.831 dt.05.06.2013 sit.perf.25.08.2012 relac.23 dt.28.05.2013 akt.lkol.03.09.2012 fat.16 dt.30.06.2012 fat.02 dt.31.07.2012
Komuna Armen (3737) B-93 Vlore 14,250,000 2013-09-11 2013-10-17 131.2846001 2013 NDERTIM KUZ I FSHATIT ARMEN
Komuna Kashar (3535) B-93 Tirane 6,071,136 2013-09-17 2013-10-21 23328090012013 KOM KASHAR NDERTIM RUGA NOZLLAKU -17 NENTORI FSHATI YRSHEK UP 21 DT 28.05.13 PV KLAS 14.06.13 NJOFT FIT 08.08.13 KONT 1330/3 DT 07.08.13 SIT 1 DT 01.09.2013 FAT 53 DT 02.09.13 SR 85877840
Komuna Kashar (3535) B-93 Tirane 1,838,866 2013-11-20 2013-11-21 33228090012013 kom kashar sit 2 rruga nozllaku kont ne vazhd 1330/3 dt 07.08.13 sit 2 pjesor 01.10.13 fat 53 dt 02.09.13 sr 85877840
PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) B-93 Tirane 473,939 2013-12-30 2013-12-31 15010940202013 PMI Zona bregdetare tvsh sit 1 kontrate REF .Nr.B.4.a/II/CW/W2 fat.17 dt.30.11.2013 seria 11903467 urdher per likujdim dt.26.12.2013
PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) B-93 Tirane 2,103,295 2013-12-30 2013-12-31 14910940202013 PMI Zona bregdetare tvsh sit 1 kontrate REF .Nr.B.4.a/II/CW/W4 fat.3 dt.31.10.2013 seria 11903453 fat.16 seria 11903466 dt.30.11.2013 urdher per likujdim dt.26.12.2013
Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) B-93 Gjirokaster 2,764,800 2013-12-03 2013-12-04 34310060672013 1006067 DREJT E RAJONIT JUGOR GJIROKAS lik MIREMB FIER VLORE FAT 7+11+59+60+8+12 NR SER 11903457/3462/7847/7848/3458/3463
Bashkia Vore (3535) B-93 Tirane 3,514,154 2013-12-23 2013-12-24 26221650012013 231 Bashkia Vore Lik. garanci punimi asf.rr.te brendshme vore, kont.39dt.29.01.2009 urdher.kryet.260 dt.02.12.13 pv.marrje ne dorezim 09.12.2013 urdher. lik garanci 1890 dt.17.12.2013 fat.11 dt01.05.10
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >