Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All B & A - 02 SH.A All 1,794,732.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) B & A - 02 SH.A Durres 479,690 2012-04-02 2012-04-11 9710170312012 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) B & A - 02 SH.A Durres 479,812 2012-04-02 2012-04-11 9810170312012 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) B & A - 02 SH.A Durres 551,505 2012-04-11 2012-04-18 10510170312012 1017031 REP USHT 2001 BLERJE VAJ
Presidenca (3535) B & A - 02 SH.A Tirane 185,325 2013-11-08 2013-11-15 39510010012013 602-Presidenca- rip.automjete, up.nr.58 dt.20.05.2013 kont.58/1 dt.31.05.2013 fat.200,204 dt.05.08.2013,12.08.2013 nr..09957650,nrs.09957654 shk.76 dt.09.08.13, pv. emergj.08.08.2013 fat.202 dt.07.08.2013 fh.56 dt.19.08.2013 pv.dorez. 19.08
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) B & A - 02 SH.A Durres 98,400 2013-11-18 2013-11-19 32510170312013 1017031 REP USHT 2001 BLERJE VAJ HIDRAULIK
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >