Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ADA-CO All 60,195,318.00 45 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Bucimas (1529) ADA-CO Pogradec 936,000 2012-02-17 2012-02-21 3927000012012 K.BUCIMAS POGRADEC 2700001 fat.11 dt.16.12.2011
Zyra Arsimore Pogradec (1529) ADA-CO Pogradec 391,158 2012-02-14 2012-02-21 6010111172012 Z.ARSIMORE POGRADEC 1011117 Fat.10dt.02.02.2012
Zyra Arsimore Pogradec (1529) ADA-CO Pogradec 226,050 2012-03-13 2012-03-30 8510111172012 Z.ARSIMORE POGRADEC 1011117 fat.2 dt.08.03.2012
Komuna Hundenisht (1529) ADA-CO Pogradec 405,426 2012-03-15 2012-04-02 5227010012012 LIK.K. UDENISHT POGRADEC 2701001 PER FAT= 89053614 DT 29.02.2012
Komuna Vreshtas (1515) ADA-CO Korçe 198,000 2012-03-16 2012-04-02 5825010012012 EMERGJENCA DIMERORE KOMUNA VRESHTAS KORCE
Komuna Proptisht (1529) ADA-CO Pogradec 455,225 2012-03-20 2012-04-09 4827020012012 LIK K. PROPTISHT POGRADEC 2702001 FT NR 19 DT 14.03.2012
Komuna Proptisht (1529) ADA-CO Pogradec 150,840 2012-03-26 2012-04-11 50/127020012012 LIK K. PROPTISHT POGRADEC 2702001 FT NR 18 DT 19.03.2012
Komuna Proptisht (1529) ADA-CO Pogradec 310,416 2012-03-26 2012-04-11 49/127020012012 LIK K. PROPTISHT POGRADEC 2702001 FT NR 20 DT 14.03.2012
Komuna Bucimas (1529) ADA-CO Pogradec 611,137 2012-05-02 2012-05-09 13327000012012 2700001 K.BUÇIMAS POGRADEC LIK. FAT. 23 DT. 02.05.2012
Komuna Vreshtas (1515) ADA-CO Korçe 1,342,784 2012-09-10 2012-09-12 16525010012012 LIK TENDERI NDERTIM FUSHA E SPORTIT SHKOLLA PODGORIE KORCE
Komuna Vreshtas (1515) ADA-CO Korçe 246,828 2012-09-12 2012-09-13 17525010012012 PASTRIM GROPA SEPTIKE KOMUNA VRESHTAS KORCE
Komuna Vreshtas (1515) ADA-CO Korçe 448,574 2012-09-20 2012-09-24 18225010012012 NDERTIM SHESHI PARA SHKOLLES 9 VJECARE VRESHTAS KOMUNA VRESHTAS KORCE
Komuna Vreshtas (1515) ADA-CO Korçe 1,182,192 2012-09-24 2012-09-25 18425010012012 NDERTIM KOPSHTI SHKOLLA BREGAS KOMUNA VRESHTAS KORCE
Komuna Bucimas (1529) ADA-CO Pogradec 3,328,082 2012-10-24 2012-10-29 27827000012012 2700001 KOMUNA BUÇIMAS POGRADEC FATURA 30 DATE 24.10.2012
Komuna Trebinje (1529) ADA-CO Pogradec 861,951 2012-11-20 2012-12-13 21627040012012 2704001 KOMUNA TREBINJE POGRADEC FATURA 34,35 DATE 14.11.2012
Komuna Bucimas (1529) ADA-CO Pogradec 2,553,315 2012-11-16 2012-12-13 29027000012012 2700001 KOMUNA ÇIMAS POGRADEC FATURA 31 DATE 06.11.2012
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) ADA-CO Pogradec 14,000 2012-12-04 2012-12-18 26310260222012 LIK SH PYJOR POGRADEC 1026022 FT NR 30 DT 27.11.2012
Komuna Trebinje (1529) ADA-CO Pogradec 1,201,241 2012-12-03 2012-12-18 21127040012012 2704001 KOMUNA TREBINJE POGRADEC FATURA 32 DATE 06.11.2012
Komuna Proptisht (1529) ADA-CO Pogradec 936,510 2012-12-07 2012-12-18 24827020012012 LIK.K. PROPTISHT POGRADEC 2702001 FAT= 40 DT 03.12.2012
Komuna Moglice (1515) ADA-CO Korçe 280,000 2012-12-06 2012-12-17 17625050012012 BLERJE DRU ZJARRI KOMUNA MOGLICE
Bashkia Pogradec (1529) ADA-CO Pogradec 298,800 2012-11-23 2012-12-17 12521360012012 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE POGRADEC LIK FAT= 89053638 DT 14.11.2012
Komuna Vreshtas (1515) ADA-CO Korçe 2,066,307 2012-11-23 2012-12-17 23025010012012 NDERTIM KOPSHTI I RI PODGORIE KOMUNA VRESHTAS KORCE
Komuna Bucimas (1529) ADA-CO Pogradec 2,375,000 2012-06-04 2012-06-11 16527000012012 2700001 K.BUÇIMAS POGRADEC LIK. FAT. 11 DATE 01.06.2012
Komuna Bucimas (1529) ADA-CO Pogradec 478,800 2012-02-08 2012-02-16 3727000012012 K.BUCIMAS POGRADEC 2700001 fat.6 dt.10.11.2011
Komuna Bucimas (1529) ADA-CO Pogradec 204,714 2012-02-08 2012-02-16 4227000012012 K.BUCIMAS POGRADEC 2700001 Garanci punimesh
Komuna Bucimas (1529) ADA-CO Pogradec 478,464 2012-02-08 2012-02-16 3827000012012 K.BUCIMAS POGRADEC 2700001 fat.4 dt.03.11.2011
Komuna Bucimas (1529) ADA-CO Pogradec 9,121,938 2013-03-04 2013-03-11 6327000012013 2700001 KOMUNA BUÇIMAS POGRADEC FATURA 6 DATE 01.03.2013
Komuna Hundenisht (1529) ADA-CO Pogradec 474,048 2013-03-12 2013-03-15 3227010012013 LIK.K. UDENISHT POGRADEC 2701001 FT NR 8905365 DT 31.01.2013
Komuna Bucimas (1529) ADA-CO Pogradec 9,121,938 2013-03-04 2013-03-20 6327000012013 2700001 KOMUNA BUÇIMAS POGRADEC FATURA 6 DATE 01.03.2013
Komuna Hundenisht (1529) ADA-CO Pogradec 419,520 2013-03-21 2013-03-25 5227010012013 LIK.K. UDENISHT POGRADEC 2701001 FT NR=89053649 DT 31.01.2013NDERTIM CATIE SHKOLLA BOQEZE
Komuna Bucimas (1529) ADA-CO Pogradec 3,828,006 2013-04-11 2013-04-15 10427000012013 2700001 KOMUNA BUÇIMAS POGRADEC FATURA 9 DATE 11.04.2013
Komuna Hundenisht (1529) ADA-CO Pogradec 480,000 2013-02-04 2013-02-06 2127010012013 LIK K UDENISHT POGRADEC 2701001 FT NR 89053644 DT 12.12.2012
Komuna Bucimas (1529) ADA-CO Pogradec 7,182,000 2013-05-14 2013-05-16 13027000012013 2700001 KOMUNA BUcIMAS POGRADEC FATURA 10 DATE 13.05.2013
Komuna Velcan (1529) ADA-CO Pogradec 1,313,326 2013-05-29 2013-06-12 106,11527030012013 LIK.K. VELcAN POGRADEC 2703001 fat.11,12 dt.15/05/2013,24/05/2013
Komuna Bucimas (1529) ADA-CO Pogradec 800,000 2013-05-23 2013-06-12 12827000012013 2700001 KOMUNA BUcIMAS POGRADEC FATURA =11 DT 16.12.2011
Komuna Hundenisht (1529) ADA-CO Pogradec 400,000 2013-06-03 2013-06-13 10927010012013 LIK.K. UDENISHT POGRADEC 2701001 FT NR 5 DT 07.02.2013
Komuna Proptisht (1529) ADA-CO Pogradec 119,340 2013-06-10 2013-06-17 10327020012013 LIK.K. PROPTISHT POGRADEC 2702001 FT NR 13 DT 10.06.2013
Komuna Vreshtas (1515) ADA-CO Korce 3,384,543 2013-06-21 2013-08-05 10825010012013 NDERTIM KOPSHTI I RI PODGORIE KOMUNA VRESHTAS KORCE
Komuna Vreshtas (1515) ADA-CO Korçe 495,900 2013-08-14 2013-10-17 14225010012013 TRASPORT MBETJE URBANE LIK FAT 15 20.06.2013 KOMUNA VRESHTAS KORCE
Komuna Proptisht (1529) ADA-CO Pogradec 300,000 2013-09-03 2013-10-17 14627020012013 LIK.K. PROPTISHT POGRADEC 2702001 FT NR 22 DT 16.08.2013