Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ARTI / SARANDE All 6,854,958.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ARTI / SARANDE Tirane 965 2012-05-21 2012-05-29 40910060542012 231-466 DPRR SA Rr.Hyresa Sarande,shkrese nr 2301 dt 27.04.2012,fat nr 37 dt 30.04.2011,seri 7277037,kontrate nr 10016 dt 29.12.2008 ne vazhdim
Komuna Ksamil (3731) ARTI / SARANDE Sarande 403,990 2012-12-13 2012-12-27 17427360012012 lik nga ksamili
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ARTI / SARANDE Tirane 1,700,000 2013-02-25 2013-02-27 8210060542013 231- ARrSh Sistemim Asfaltim Rr. HYrese Sarande Shkr. Nr. 745 Dt 22.02.19 Diferenca Sit Nr. 8.9.10 Fat Dt 07.02.13 Nr. ser. 85415404 Kon Nr. 10010/6 Dt 29.12.2008
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ARTI / SARANDE Tirane 2,700,000 2013-04-24 2013-05-10 38310060542013 231-ARRSH SISTEMIM ASFALTIM RRUGA HYRESE SARANDE SHKRESA 1804 DT 17.04.13 SIT 10 DIF FAT 07.02.13 SR 85415404 KOTN NE VAZHD 10010/6 DT 29.12.08
Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) ARTI / SARANDE Gjirokaster 2,050,003 2013-05-08 2013-05-13 9710060672013 1006067 DREJT E RAJONIT JUGOR GJIROKAS GARANCI OBJEKTI SISTEMIM ASFALTIM RRUGA S/DELVINE, PV MARJES NE DOREZIM, PV KOLAUDIMI, SIT PERFUNDIMTAR,
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >