Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ARTAN LLOZANA All 14,927,366.00 133 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Zyrat e Regjistrimit Gramsh (0810) ARTAN LLOZANA Gramsh 39,400 2012-01-27 2012-01-30 011101406712 Sa xhiruar faturen tuaj nr.9 date 13.01.2012 nga Zyar Regjistrimit Pasuris Gramsh
Dega e rezervave Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 32,000 2012-02-21 2012-02-23 1910160942012 Dega Rezervave kancelari
Bashkia Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 30,300 2012-02-28 2012-03-15 111/121090012012 Bashkia Elbasan materiale
Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 200,000 2012-03-06 2012-03-20 8210110082012 KANCELERI DREJT.ARSIMORE RAJONALE
Drejtoria e Pyjeve Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 85,000 2012-03-16 2012-04-02 4710260082012 Drejtoria Pyjore materiale kancelari
Dogana Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 58,960 2012-03-16 2012-04-02 3610100882012 Kancelari Dogana Elbasan
Shkolla "A. Myftiu", Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 93,792 2012-03-20 2012-04-09 2710110982012 SHP.KOMPJUTERIKE SHKOLLA "ALI MYFTIU"
Komuna Shirgjan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 25,600 2012-03-28 2012-04-11 6523970012012 Kancelari Komuna Shirgjan Elbasan
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 243,500 2012-04-10 2012-04-16 6010110992012 mirembajtje Universiteti
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 158,500 2012-04-10 2012-04-16 6110110992012 sherbime Universiteti
Komisariati i Policise Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 113,660 2012-04-16 2012-04-24 6310160262012 Drejtoria Policise kancelari
Gjykata e rrethit Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 8,800 2012-04-16 2012-04-24 7410290162012 mirembajtje Gjykata
Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 47,000 2012-05-03 2012-05-09 7610100482012 Riparim komp. Drejtoria Tatimore Elbasan
Komuna Sauk (3535) ARTAN LLOZANA Tirane 1,452,000 2012-05-15 2012-05-17 11728110012012 231 Kom.Farke- blerje kompjuter, up.nr.3 dt.27.03.2012,kont. nr.594/3 dt.08.05.2012,pv. dt. 16.04.2012,njof.fit. dt.24.04.2012,fat.nr. 141 dt. 11.05.2012, seria 86645393 ,fh.nr. 25 dt.11.05.2012
Qarku Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 268,350 2012-05-14 2012-05-21 15420480012012 PAISJE KOMPJ. KESHILLI QARKUT
Zyra Rajonale e ALUIZNI-t Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 20,724 2012-05-16 2012-05-21 6010061262012 kancelari Aluizni 1006126
Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 263,800 2012-05-18 2012-05-28 18010110082012 KANCELERI DREJT.ARSIMORE RAJONALE
Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 201,562 2012-05-23 2012-06-06 5610250422012 kancelari Qendra e Formimit Profesional El
Bashkia Prenjas (0821) ARTAN LLOZANA Librazhd 226,085 2012-05-24 2012-06-07 20221530012012 B.PRRENJAS BLERJE KANCELARI
Komuna Labinot Mal (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 169,690 2012-06-07 2012-06-13 10823910012012 kancelari Kom Lab-Mal 2391001
Komisariati i Policise Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 74,185 2012-06-07 2012-06-19 10410160262012 Drejtoria Policise kancelari riparim
Qarku Fier (0909) ARTAN LLOZANA Fier 140,000 2012-06-13 2012-06-25 7920490012012 FOTOKOPJE QARKU FIER 2049001
Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) ARTAN LLOZANA Tirane 84,000 2012-06-15 2012-06-27 11610760012012 ILDKP riper frig tel kaset urdh prok nr 9 dt 05.03.2012 proc verb dt 05.03.2012 fat 147 dt 08.06.2012 seri 86645400
Komuna Sauk (3535) ARTAN LLOZANA Tirane 15,000 2012-08-01 2012-08-08 18728110012012 231-KOM FARKE RIP KOMPJUTERI UP 45 DT 02.07.12 PV 3+4 DT 05.07.2012 FAT 149 DT 05.07.12 SR 02292152
Drejtoria Rajonale AKU Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 220,000 2012-08-02 2012-08-09 9510051222012 Kancelari Drejt. AKU Elbasan
Zyra Rajonale e ALUIZNI-t Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 26,676 2012-08-13 2012-08-17 9910061262012 mirembajtje Aluizni 1006126
Zyra Arsimore Peqin (0827) ARTAN LLOZANA Peqin 80,000 2012-08-15 2012-08-17 21210111022012 Paisje zyre nga Zyra Arsimore Peqin ne favor te Artan Llozanit Elbasan
Dega e rezervave Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 23,000 2012-08-14 2012-08-17 8710160942012 Dega Rezervave materiale paisje
Qarku Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 25,750 2012-08-21 2012-08-22 32220480012012 KANCELERI KESHILLI QARKUT
Komisariati i Policise Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 15,000 2012-08-22 2012-08-23 17010160262012 Drejtoria Policise riparime
Qarku Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 24,800 2012-08-22 2012-08-23 32420480012012 SHP.BOJRA KESHILLI QARKUT
Qarku Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 15,000 2012-08-22 2012-08-23 32520480012012 INVEST. KESHILLI QARKUT
Drejtoria Rajonale AKU Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 13,030 2012-09-04 2012-09-10 10310051222012 Kancelari Drejt. AKU Elbasan
Gjykata e larte (3535) ARTAN LLOZANA Tirane 7,500 2012-09-10 2012-09-12 20810290412012 602 GJYKATA E LARTE rip komjuteri up nr 74 dt 23.07.2012 pv dt 24.07.2012 fat nr 151 dt 24.07.2012 sr 02292154
Dogana Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 86,600 2012-09-14 2012-09-17 11710100882012 Kancelari Dogana Elbasan
Dogana Berat (0202) ARTAN LLOZANA Berat 5,000 2012-09-17 2012-09-19 10310100892012 blerje kancelarie fatur nr 259 dt 25.06.2012 nga dogana berat 1010089
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 52,400 2012-09-24 2012-09-25 19021090082012 Qendra Ek Arsimit orendi zyre
Dogana Berat (0202) ARTAN LLOZANA Berat 5,000 2012-09-17 2012-09-25 10310100892012 blerje kancelarie fatur nr 259 dt 25.06.2012 nga dogana berat 1010089
Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 9,000 2012-09-25 2012-09-28 7710250512012 boje Sherbimi Social 1025051
Spitali Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 179,960 2012-10-11 2012-10-16 35310130162012 Kancelari Spitali Civil Elbasan