Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ABDYL SULA All 1,101,300.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) ABDYL SULA Durres 48,600 2012-02-17 2012-02-21 6521070132012 2107013 ND/JA KOMUNALE DURRES 0707 LIK FAT 1 DT 10.2.2012
Dega e Kujdesit Paresor Durres (0707) ABDYL SULA Durres 332,500 2012-04-25 2012-04-26 4610130052012 TDO 0707 DREJ.SHENDETIT PARESOR 1013005 LIK FAT 3 23.04.2012
Drejtoria e shendetit publik Lac (2019) ABDYL SULA Laç 300,000 2012-06-01 2012-06-08 4910130342012 KOD INST 1013034 DREJTORIA SHENDETIT PUBLIK LIKUJD FAT TAT 00800 DT 15.05.2012 UP NR 07 DT 15.05.2012 PV DT 15.05.2012 FH NR 11 DT 15.5.2012
Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) ABDYL SULA Durres 200,000 2012-04-24 2012-04-25 4310160862012 1016086 SHTEPIA PUSHIMIT MIN BRENDSHME BLERJE PLEHERA KIMIKE
Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) ABDYL SULA Durres 220,200 2013-05-17 2013-05-23 4310160862013 1016086 SHT PUSH MIN BRENDSHME BLERJE PLEHERA KIMIKE
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >