Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ARKAD ILIJAZI All 859,760.00 9 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qarku Tirane (3535) ARKAD ILIJAZI Tirane 7,200 2012-03-15 2012-04-02 5320350012012 Keshilli Qarkut lik riparime urdh prok nr 38 dt 27.02.2012 proc verb dt 28.02.2012 fat 44 dt 28.02.2012 seri 69722997
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) ARKAD ILIJAZI Tirane 84,000 2012-04-05 2012-04-13 5410041312012 602 AIDA.riparim kond up dt 5.3.2012, form 3,4 dt 6.3.2012, ft seri 69722999 dt 8.3.2012
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ARKAD ILIJAZI Tirane 476,400 2012-05-25 2012-06-08 45110060542012 602 DPRR riparime,up nr 1 dt 16.01.2012,pv dt 26.03.2012,fat nr 47 dt 26.03.2012,seri 69723000
Komisioni i Sherbimit Civil (3535) ARKAD ILIJAZI Tirane 98,000 2012-07-25 2012-08-02 12910670012012 602 +231 Komis Sherbimit Civil .bl pajisjeup dt 19.7.2012, form 3,4 dt 24.7.2012, ft seri 02747964 dt 24.7.2012, fh dt 24.7.2012,
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) ARKAD ILIJAZI Tirane 9,600 2012-10-23 2012-10-26 16710041312012, 602 AIDA. riparim kondicioneri up 18 dt 17.9.12 pv 19.9.12 ft 17 dt 24.9.12 s 02747967
Komisioni i Sherbimit Civil (3535) ARKAD ILIJAZI Tirane 12,000 2012-11-15 2012-12-13 20910670012012 602 Komis Sherbimit Civil .rip pajisje up dt 24.10.2012, form 3,4 dt 2.11.2012, ft seri 02747973 dt 5.11.2012,
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) ARKAD ILIJAZI Tirane 151,200 2013-04-19 2013-04-19 750111402013 Fak Shk Natyres miremb kond up 12 dt 23.1.13 pv 29.3.13 fat 29 dt 29.3.13 s 11.4.13
Qendra Kombetare e Licensimit (3535) ARKAD ILIJAZI Tirane 9,600 2013-07-12 2013-09-30 8810041212013 602 qendra kombetare licensimit.shpenz riparim kondicioneri ft 27.6.13 s 02747985 up 4 dt 27.6.13 formulari 4 27.6.13
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ARKAD ILIJAZI Tirane 11,760 2013-12-26 2013-12-27 118310060542013 602-ARSH Shkresa Nr.34565/2 Dt 27.11.13 Urdher Prokurimi Nr. 4565/2 Dt 27.11.13 Fat Nr. 42 Dt 28.10.13 ser 02747997
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >