Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ARISTOTEL PETRO All 68,000.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Bujqesise Gjirokaster (1111) ARISTOTEL PETRO Gjirokaster 30,000 2012-12-17 2012-12-27 13310050112012 1005011 ( DR. BUJQESISE 1005011) FAT NR 61 SER 6180304 DT 12/11/2012, UP NR 56 DT 9/11/2012
Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) ARISTOTEL PETRO Gjirokaster 20,000 2013-02-21 2013-02-21 4210111082013 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER SHPENZ PUBLIKIM DHE NJOFTIME
Bashkia Libohove (1111) ARISTOTEL PETRO Gjirokaster 8,000 2013-09-23 2013-10-23 17521160012013 2116001 BASHKIA LIBOHOVE GJIROKASTER sherbime up nr 13 dt 14.08.2013 pv dt 14.08.2013 fat 110 dt 14.08.2013 nr ser 6178703
Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) ARISTOTEL PETRO Gjirokaster 10,000 2013-10-23 2013-11-05 40910111082013 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER PAGESE SIPAS SHKRESES NR 592%592/1 DT 11.10.2013 FAT NR 122 DT 20.10.2013 NR SER 6178715
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >