Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2 T All 20,188,813.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Suc (0625) 2 T Mat 397,424 2012-11-26 2012-12-17 14226520012012 Komuna Suç (2652001) Lik. Shp. per mirmb. e diges se liqenit Balgjaj me Fat.nr.117 Dt.19.11.2012.Prev.,Situac.
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 2 T Tirane 7,335,076 2013-10-14 2013-10-24 39610110012013 231m.arsimit tvsh aut 456/1,17.9.2013,kon2013/316-755,29.4.2013,fat 140,29.8.2013,s02781191
Komuna Sauk (3535) 2 T Tirane 4,962,420 2013-11-19 2013-11-20 19828110012013 KOM FARKE SISTEMIM RRUGA BILL KLIJNTON UP 19 DT 08.12.12 KONT 25243 DT 11.03.13 NJOFT FIT 19.02.13 BULETIN 04.03.13 SIT 1 DT 31.10.13 FAT 126 DT 31.10.13 SR 02781197
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 2 T Tirane 7,493,893 2013-12-11 2013-12-12 50710110012012 m.arsimit tvsh k 29.4.13 sit 30.9.13 f 30.9.13 s 02781195 ;f 31.10.13 02781200
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >