Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE All 19,816,704.00 11 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Kruje 151,330 2013-12-18 2013-12-19 31210051122013 sa lik fat nr 3160 dt 3.12.2013 nga qttb f kruje
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 10,000,000 2013-12-19 2013-12-20 73510130492013 QSUT oksigjen kontv 3544/6 dt 22.07.13 ft 3053 dt 25.11.1 3ser 12031106 fh 134 dt 25.11.13
Spitali Shkoder (3333) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Shkoder 759,240 2013-12-19 2013-12-23 48810130232013 SPITALI SHKODER FAT. 08223699 DT. 29.06.2013
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 22,800 2013-12-26 2013-12-26 117110100772013 Drejt pergj doganave .lik ft bl gaz azot up dt 12.12.2013, vl fit dt 18.12.2013, seri 12031343 dt 18.12.2013, fh dt 18.12.2013
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 3,610,018 2013-12-27 2013-12-27 74210130492013 QSUT 602 oksigjen kontr v 3544/6 dt 22.07.13 ft 3053 dt 25.11.13 ser 12031106 fh 134 dt 25.11.13
Spitali i burgut Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 64,000 2013-12-17 2013-12-18 123101401320131 SPITALI I BURGUT bl oksigjen up nr 6 DT 3/12/2013 FAT 3209 DT 9/12/2013 FH DT 11/12/2013
Inspektoriati Qendror Teknik (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 93,960 2013-12-18 2013-12-18 18110040772013 602 insp qendr tekn,2013 blerje gaze teknik kontrt 3/1 dt 17.1.13 ne vazhdim ft 3234 s12031287 dt 11.12.13 fh 11.12.10.13
Inspektoriati Qendror Teknik (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 65,880 2013-12-12 2013-12-17 18010040772013 602 insp qendr tekn,2013 blerje gaze teknik kontrt 3/1 dt 17.1.13 ne vazhdim ft 3173 s12031226 dt 4.12.13 fh 15 dt 4.12.13
Materniteti Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 477,000 2013-12-16 2013-12-17 39610130502013 602,SUOGJ"M. GERALDINE,sherb mirmb,up 107 d 27/11/13,ft of 27/11/13,njf nentor 2013fat 3236 d 11/12/13 s 120310288,akt 11/12/13
Maternitet Nr.2T. (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,000,000 2013-12-13 2013-12-17 45510130882013 602,SUGJ"KOCO GLIOZHENI',OKSIGJEN,KONTR 17/6/13,UP 39 D 14/4/13,NJAPP 24/6/13,FAT 2077 D 13/8/13 S 08222131,FH 112 D 23/8/13
Materniteti Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 3,572,476 2013-12-16 2013-12-17 39710130502013 602,SUOGJ"M. GERALDINE,oksigjen,kontr vazh 38/5 d 19/8/13,fat 3223 d 10/12/13 s 120310276,fh 85 d 10/12/13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >