Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All MIRJAN NIcO (L32002002V) All 322,080.00 8 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Prokuroria e rrethit Puke (3330) MIRJAN NIcO (L32002002V) Puke 72,000 2013-10-03 2013-10-24 10610280242013 1028024 PROKURORIA PUKE ndertim rrjeti informatik fat.07 dt.28.09.2013
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) MIRJAN NIcO (L32002002V) Pogradec 14,760 2013-09-30 2013-10-24 17710260222013 LIK.SH, PYJOR POGRADEC 1026022 FT NR 2 DT 17.09.2013
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) MIRJAN NIcO (L32002002V) Kruje 18,000 2013-09-27 2013-10-24 21810051122013 SA LIK FAT NR 6 DT 26.09.2013 NGA QTTB F KRUJE
Bordi i KullimitDurres (0707) MIRJAN NIcO (L32002002V) Durres 16,200 2013-09-12 2013-10-21 153101050682013 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE RIP KOMPJUTERI
Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Durres 53,880 2013-10-17 2013-11-12 19410100472013 TDO 0707 DR.RAJONALE TATIMORE 1010047 LIK MIRMB.KOMPJUTERI
Mini Bashkia 10 (3535) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Tirane 46,080 2013-11-14 2013-11-25 19421011352013 231 Min.Bashkia 10- paisje elektronike, up.nr.14 dt.25.10.2013 fat.12 dt.12.11.2013 s10705362 ftese oferte dt.28.10.2013 njof.fit. 12.11.2013 fh.nr. 10 dt.12.11.13 garanci dt.12.11.2013
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Tirane 35,280 2013-11-25 2013-12-05 1581025098201 1025098 ad qendrore e ishp rip printeri up 14 dt 30.10.13 fituesi 31.10.13 ft 11 dt 4.11.13 ser 10705361
Gjykata e rrethit Lac (2019) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Laç 65,880 2013-12-04 2013-12-16 10610290262013 KOD INST 1029026 GJYKAT KURBIN PAGUAR mirembajtje elektron ike ft nr 10 nr ser 10705360 dt 28.10.2013 up nr 19 dt 21.10.2013 akt marrj ene dorezim dt 28.10.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >