Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A.S.I. / FIER All 6,900,124.00 29 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Levan (0909) A.S.I. / FIER Fier 149,853 2012-05-21 2012-05-29 12024140012012 LIKUJDIM FATURE K LEVAN FIER 2414001
Komuna Levan (0909) A.S.I. / FIER Fier 99,690 2012-08-06 2012-08-14 18624140012012 LIKUJDIM NGA KOMUNA LEVAN
Komuna Levan (0909) A.S.I. / FIER Fier 477,265 2012-08-13 2012-08-17 18724140012012 LIKUJDIM FATURE K LEVAN FIER 2414001
Komuna Vranisht (3737) A.S.I. / FIER Vlore 450,000 2013-05-16 2013-05-21 66 2838001 2013 TUBO LLASTIKU K.VRANISHT 2838001
Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) A.S.I. / FIER Fier 109,200 2013-05-22 2013-05-29 6121110062013 LIKUJDIM FATURE ND SHERBIMEVE PUBLIKE FIER 2111006
Komuna Brataj (3737) A.S.I. / FIER Vlore 232,986 2013-06-07 2013-06-14 7128370012013 konstruksione rrugesh k.brataj 2837001 fat 5 dt 27.05.2013
Komuna Brataj (3737) A.S.I. / FIER Vlore 243,360 2013-06-17 2013-06-21 7628370012013 MIRMBAJTJE RRUGE K.BRATAJ 2837001 FAT 6 DT 10.06.2013
Komuna Levan (0909) A.S.I. / FIER Fier 298,382 2013-06-25 2013-08-02 14424140012013 LIKUJDIM FATURE K LEVAN FIER 2414001
Komuna Levan (0909) A.S.I. / FIER Fier 298,382 2013-06-25 2013-08-05 14424140012013 LIKUJDIM FATURE K LEVAN FIER 2414001
Komuna Vranisht (3737) A.S.I. / FIER Vlore 231,300 2013-07-05 2013-08-20 86 2838001 2013 PUNIME K.VRANISHT 2838001
Klubi I Futbollit Fier (0909) A.S.I. / FIER Fier 60,600 2013-08-16 2013-10-17 10421110132013 LIKUJDIM FATURE SHUMESPORTI FIER 2111013
Komisariati i Policise Fier (0909) A.S.I. / FIER Fier 233,400 2013-08-14 2013-10-17 8310160272013 LIKUJDIM FATURE D POLICISE FIER 1016027
Komuna Brataj (3737) A.S.I. / FIER Vlore 414,000 2013-08-21 2013-10-17 10628370012013 MIRMBAJTJE VARREZASH K.BRATAJ 2837001 FAT 18 DT 13.08.2013
Komuna Brataj (3737) A.S.I. / FIER Vlore 170,000 2013-08-21 2013-10-17 9828370012013 PJES KEMBIMI K.BRATAJ 2837001 FAT 17 DT 29.07.2013
Komuna Brataj (3737) A.S.I. / FIER Vlore 300,000 2013-08-21 2013-10-17 9928370012013 MIRMBAJTJE VEPRA UJORE K.BRATAJ 2837001 FAT 15 DT 29.07.2013
Komuna Brataj (3737) A.S.I. / FIER Vlore 456,000 2013-09-25 2013-10-24 11828370012013 MIRMBAJTJE E VEPRAVE UJORE K.BRATAJ 2837001 FAT 23 DT 12.09.2013
Komuna Brataj (3737) A.S.I. / FIER Vlore 132,000 2013-09-25 2013-10-24 11928370012013 MIRMBAJTJE HIDRAULIKE K.BRATAJ 2837001 FAT 24 DT 31.08.2013
Bashkia Orikum (3737) A.S.I. / FIER Vlore 63,240 2013-10-14 2013-10-24 177 2158001 2013 BLERJE MATERIALE NDRICINI BASHKIA ORIKUM KODI 2158001 FATURA NR.SERIE 03406384 DHE 03406383
Klubi I Futbollit Fier (0909) A.S.I. / FIER Fier 270,000 2013-11-06 2013-11-15 14621110132013 SHUMESPORTI FIER 2111013 LIKUJDIM FATURE
Komuna Portez (0909) A.S.I. / FIER Fier 426,000 2013-11-13 2013-11-15 19224160012012 MIREMBAJTJE SHKOLLE KOMUNA PORTEZ
Komuna Brataj (3737) A.S.I. / FIER Vlore 130,000 2013-11-18 2013-11-19 14328370012013 KANCELARI K.BRATAJ 2837001 FAT 26 DT 17.09.2013
Komuna Brataj (3737) A.S.I. / FIER Vlore 444,000 2013-11-18 2013-11-19 14428370012013 MIRMBAJTJE SHKOLLASH K.BRATAJ 2837001 FAT 30 DT 30.09.2013
Universiteti "I.Qemali", Vlore (3737) A.S.I. / FIER Vlore 279,600 2013-11-20 2013-11-21 254 1011136 2013 BLERJE MATERIALE ELEKTRIKE UNIVERSITETI KODI 1011136 FATURA NR.SERIE 03406386,03406387,03406388
Komuna Levan (0909) A.S.I. / FIER Fier 39,000 2013-11-21 2013-11-22 25324140012013 K LEVAN FIER 2414001 LIKUJDIM FATURE
Komuna Levan (0909) A.S.I. / FIER Fier 358,666 2013-12-10 2013-12-11 2692414001 K LEVAN FIER 2414001 LIKUJDIM FATURE
Bashkia Orikum (3737) A.S.I. / FIER Vlore 91,656 2013-12-19 2013-12-19 223 2158001 2013 KTHIM 5% GARANCI LINJE NDRICIMI RRUGA DUKAT BASHKIA ORIKUM KODI 2158001
Bashkia Orikum (3737) A.S.I. / FIER Vlore 163,490 2013-12-19 2013-12-19 224 2158001 2013 KTHIM 5% GARANCI REHABILITIM FUSHA E SPORTIT BASHKIA ORIKUM KODI 2158001
Komuna Kote (3737) A.S.I. / FIER Vlore 86,054 2013-12-19 2013-12-23 132 2844001 2013 5% GARANCI UJE SJELLES DRASHOVIC K. KOTE 2844001
Komuna Levan (0909) A.S.I. / FIER Fier 192,000 2013-12-17 2013-12-18 27224140012013 K LEVAN FIER 2414001 LIKUJDIM FATURE
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >