Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All V.A.L.E RECYCLING All 624,900.00 2 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Milot (2019) V.A.L.E RECYCLING Laç 412,600 2013-11-19 2013-11-20 23025600012013 KOMUNA MILOT PAGUAR KONTRATE NR 09/6 DT 28.08.2013 UP NR 09/2 DT 25.07.2013 FT NR 3 DT 30.09.2013 FT NR 5 DT 31.10.2013 NR SERIE 097677003 DHE 09767705
Komuna Milot (2019) V.A.L.E RECYCLING Laç 212,300 2013-12-09 2013-12-10 2592560012013 KOMUNA MILOT UP NR 09/2 DT 25.07.2013 NJOFTIM KONTRATE NE BULETIN DT 5.8.2013 FARMULAR I NJOFTIMIT FITUES DT 26.8.2013 FORMULAR I SIGUR KONTR NR 9/5 DT 27.8.2013 NR PROT 09/6 KONTR DT 28.08.2013 FT NR 6 DT 09767706 DT 30.11.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >