Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All LAND & CO All 627,576.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Orgjost (1818) LAND & CO Kukes 4,500 2013-11-15 2013-11-18 152/1/25450012013 kualidim punimesh dif ft 8 dt 12.09.2013 seri07664808 Zapod kukes
Komuna Orgjost (1818) LAND & CO Kukes 3,500 2013-11-15 2013-11-18 15225450012013 kualidim punimesh ft 8 dt 12.09.2013 seri07664808 Zapod kukes
Bashkia Kamez (3535) LAND & CO Tirane 75,593 2013-11-21 2013-11-22 47021660012013 Bashkia Kamez - Kolaudues rruga Erzeni vend 145,7,5,220/1 dt 19.11.2012 /06.04.2013/15.07.2013kontr 145 /7/5/220/1 dt 19.11.2012 ;06.04.2013/15.07.2013akt kol 06.05.2013 ;30.06.2013;22.07.2013fat 15 ;14 ;21dt 21.10.2013 ;15.11.2013
Bashkia Kamez (3535) LAND & CO Tirane 231,064 2013-11-21 2013-11-22 46821660012013 Bashkia Kamez - Mbikqyres ndert rruga Silivio Berluskoni up 62;61;85;28;60;pv 30.03.2013 kontr 283;235;251;203 dt 04.04.201304.04.201305.04.2013 fat 23;24;26;27 dt 15.11.2011
Bashkia Kamez (3535) LAND & CO Tirane 129,097 2013-11-21 2013-11-22 46921660012013 Bashkia Kamez - Kolaudues rruga Kongresi i Dibres vend 16;15;118;10 dt 08.04.2013;07.04.2013;08.04.2013;18.04.2013;07.04.2013 kontr 16;9;15;118;10 dt 08.04.2013-07.04.2013 fat 16;12;19;20 dt 17.10.2013-15.11.2013
Bashkia Kamez (3535) LAND & CO Tirane 183,822 2013-11-21 2013-11-22 47321660012013 Bashkia Kamez - Mbikqyres ndert rruga Kashar up 88;86;83;87;pv 04.04.2013 kontr 255;291;275; dt 05.04.201304.04.201305.04.2013 fat 23;24;26;27 dt 15.11.2011
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >