Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All GRAND KONSTRUKSION M All 42,831,440.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Fshat Ballsh (0924) GRAND KONSTRUKSION M Mallakaster 19,000,000 2013-09-09 2013-10-21 17626350012013 PAGESE PER GRAND KONSTRUKSION NGA KOMUNA QENDER MALLAKASTER
Komuna Fshat Ballsh (0924) GRAND KONSTRUKSION M Mallakaster 23,200,720 2013-11-26 2013-11-27 23626350012013 PAGESE PER GRAND KONSTRUKSION SHPK NGA KOMUNA QENDER MALLAKASTER
Komuna Fshat Ballsh (0924) GRAND KONSTRUKSION M Mallakaster 228,000 2013-12-06 2013-12-06 24726350012013 PAGESE PER GRAND KONSTRUKSION NGA KOMUNA QENDER MALLAKASTER
Komuna Fshat Ballsh (0924) GRAND KONSTRUKSION M Mallakaster 402,720 2013-12-06 2013-12-09 24526350012013 PAGESE PER GRAND KONSTRUKSIONNGA KOMUNA QENDER MALLAKASTER
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >