Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A.SH. ENGINEERING All 392,268.00 7 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Mbrostare (0909) A.SH. ENGINEERING Fier 59,988 2013-09-25 2013-10-24 2202410012013 SHERBIME PER KOMUNEN MBROSATAR
Qarku Elbasan (0808) A.SH. ENGINEERING Elbasan 19,080 2013-10-17 2013-10-24 39720480012013 SUPREVIZOR RIK.RRUGE (EMERGJENCA)KESHILLI QARKUT ELBASAN
Bashkia Selenice (3737) A.SH. ENGINEERING Vlore 22,680 2013-10-21 2013-10-28 154 2159001 2013 SUPERVIZIM OBJEKTI URE MBI OTIM BASHKIA SELENICE KODI 2159001 FATURA NR.SERIE 09414807
Komuna Fier-Shegan (0922) A.SH. ENGINEERING Lushnje 34,800 2013-10-28 2013-11-13 229/26030012013 2603001 KOM.FIERSHEGAN hartim projekti fat.2 dt.12.05.2013
Drejtoria e shendetit publik Gramsh (0810) A.SH. ENGINEERING Gramsh 53,280 2013-12-18 2013-12-19 17410130282013 Sa paguar faturen nr.11 date 10.10.2013 nga D.Sh.Publik Gramsh
Komuna Zharres (0909) A.SH. ENGINEERING Fier 35,280 2013-12-18 2013-12-19 28924190012013 K/Zharez Fier supervizim per ndricim i rrugeve te Verbas-Beline
Komuna Krutje (0922) A.SH. ENGINEERING Lushnje 167,160 2013-12-16 2013-12-18 20026060012013 K.Krutje lik supervizion ujesjellesi Kadiaj
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >