Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A.L.F. All 2,399,338.00 13 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Zyra Arsimore Kolonjë (1514) A.L.F. Kolonje 262,500 2012-02-17 2012-02-21 2810111122012 1011112ZYRA ARSIMORE KOLONJE SHPENZIME PER KARBURANT FATURA NR.48 DT.09.02.2012.U.PROK.NR.2DT.06.02.2012 DHE F.HYRJE NR.8DT.09.02.2012
Komuna Clirim (1514) A.L.F. Kolonje 87,500 2012-02-24 2012-03-13 1324870012012 2487001 KOMUNA CLIRIM KOLONJE SHPENZ PER KARBURANT DHE VAJ LIK I FAT 61 DT 22.02.2012 ME FH NR 1 DT 22.02.2012 DHE ME UP NR 1 DT 04.01.2012,NR 3 DT 01.02.2012
Komuna Bucimas (1529) A.L.F. Pogradec 200,000 2012-04-25 2012-04-26 10827000012012 K. BUÇIMAS POGRADEC 2700001 LIK. FATURA 60 DT. 22.02.2012
Komuna Clirim (1514) A.L.F. Kolonje 46,000 2012-05-04 2012-05-11 3424870012012 2487001 KOMUNA CLIRIM KOLONJE SHPENZ PER KARBURANT LIK I FAT NR 107 DT 30.03.2012,FH NR 2 DT 30.03.2012,ME UP NR 7 DT 01.03.2012
Komuna Clirim (1514) A.L.F. Kolonje 46,000 2012-05-18 2012-05-28 4224870012012 2487001 KOMUNA CLIRIM KOLONJE SHPENZ PER KARBURANT LIK I FAT NR 142 DT 25.04.2012 ME FH NR 3 DT 25.04.2012 ME UP NR 9 DT 02.04.2012
Drejtoria e shendetit publik Kolonje (1514) A.L.F. Kolonje 79,856 2012-05-23 2012-06-07 7310130312012 DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK KOLONJE SHPENZIME PER KARBURANT FATURA NR.16DT.14.01.2012.U.PROK NR,1 DT.11.01.2012 DHE F.HYRJE NR.1DT.14.01.2012
Komuna Clirim (1514) A.L.F. Kolonje 47,000 2012-06-12 2012-06-22 4724870012012 2487001 KOMUNA CLIRIM KOLONJE SHPENZ PER KARBURANT LIK I FAT NR 188 DT 30.05.2012 ME FH NR 4 DT 30.05.2012 ME UP NR 13 DT 01.05.2012
Komuna Clirim (1514) A.L.F. Kolonje 83,000 2012-09-18 2012-09-21 7724870012012 2487001 KOMUNA CLIRIM KOLONJE SHPENZ PER KARBURANT LIK I FAT NR 281 DT 01.08.2012,FH NR 11 DT 01.08.2012 UP NR 16 DT 02.07.2012 DHE LIK I FAT NR 318 DT 29.08.2012,FH NR 12 DT 29.08.2012,UP NR 20 DT 01.08.2012
Komuna Clirim (1514) A.L.F. Kolonje 83,600 2012-11-22 2012-12-13 9624870012012 2487001 komuna clirim kolonje shpenz per karburant lik i fat nr 359,389 dt 01.10.2012,26.10.2012 me fh nr 13,14 dt 01.10.2012,26.10.2012 me up nr 24 dt 03.09.2012 dhe up nr 29 dt 01.10.2012
Komuna Clirim (1514) A.L.F. Kolonje 27,000 2012-12-10 2012-12-24 11424870012012 2487001 komuna clirim kolonje shpenz per karburant lik i fat nr 440 dt 30.11.2012,fh nr 24 dt 05.12.2012,up nr 34 dt 01.11.2012
Zyra Arsimore Kolonjë (1514) A.L.F. Kolonje 136,882 2012-06-05 2012-06-11 10110111122012 ZYRA ARSIMORE KOLONJE SHPENZ.PER KARBURANT U.PROK.NR.8DT.28.05.2012.FAT.NR.187DT.30.05.2012 DHE F.HYRJA NR.20 DT.30.05.2012
Komuna Bucimas (1529) A.L.F. Pogradec 500,000 2012-02-08 2012-02-16 3627000012012 K.BUCIMAS POGRADEC 2700001 fat.248 dt.04.10.2011
Komuna Prig (1515) A.L.F. Korçe 800,000 2013-12-16 2013-12-18 19725030012013 KOMUNA PIRG KARBURANT LIK FAT NR.2 DT.05.12.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >