Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All FLORIFARMA All 1,916,400.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORIFARMA Tirane 1,339,800 2013-06-18 2013-07-31 36910130492013 QSUT bl barna up 8.8.12 v 23.8.12 njf 23.8.12 kontr 3086/14 dt 27.8.12 fat 9828 dt 10.9.12 s 106893401 fh 715 dt 10.9.12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORIFARMA Tirane 446,600 2013-07-08 2013-09-23 37010130492013 QSUT 602 barna kontv 3086/14 dt 27.08.12 ft 9828 dt 10.09.12 ser 106893401 fh 715 dt 10.09.12
Reparti Ushtarak Nr.6640 Tirane (3535) FLORIFARMA Tirane 130,000 2013-09-05 2013-10-17 15810170882013 REP 6640 bl ilace up nr 133 dt 14/6/2013 pv dt 15/7/2013,fat 15/7/2013 fh dt 15/7/2013 anulluar 2 here me sistem elektronik
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >