Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All P I R R O All 5,345,200.00 39 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) P I R R O Tirane 65,000 2013-07-10 2013-07-12 29010170512013 606-REP 4001 pritje-percjellje,shkrese nr 5862,569 dt 04.06.2013-11.06.2013,fat nr 17,6 dt 10.06.2013-20.06.2013,seri 05943967,05943956
Gjykata Kushtetuese (3535) P I R R O Tirane 260,000 2013-06-21 2013-08-05 11910300012013 GJYKATA KUSHTETUESE BL MATERIALE UP 38 DT 6.06.2013 FT. 38 DT 6.06.2013 NJ FIT 12.06.2013 FAT 11 DT 14.06.2013 SERI 05943961 FH 14 DT 14.06.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) P I R R O Tirane 169,600 2013-07-03 2013-08-05 2061003002013 602KM pritje-percjellje kontrata ne vazhdim nr 183,dt.16.1.2013fat,5,14,16,20,46 dt 30.5.2013nr,1
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) P I R R O Tirane 145,700 2013-06-25 2013-08-05 27910150012013 602-min e jashtme dhurata up 40 dt 28.03.13 pv 3+4 dt 28.03.13 fat 2 dt 02.04.13 sr 02222770 fh 33 dt 02.04.13
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) P I R R O Tirane 24,000 2013-06-21 2013-08-05 29910140012013 602-MINISTRIA E DREJTESISE medalje,pv emergjence dt 29.05.2013,fat nr 46 dt 29.05.2013,seri 03748996,fh nr 26 dt 29.05.2013
Kuvendi Popullor (3535) P I R R O Tirane 383,000 2013-06-25 2013-08-05 38510020012013 -Kuvendi dhurata protokollare Up.5 dt.08.03.13 pv dt.00.04.13 fat.03 dt.23.04.13 serial 02222771 fh.17 dt.13.06.13
Gjykata e larte (3535) P I R R O Tirane 5,000 2013-07-08 2013-09-23 16710290412013 GJYKATA E LARTE pjate me portrtetin e "Nene Tereza" urdher gjyk larte nr 145 dt 12.6.13,UP 47 dt 19.6.13,rap permbldh 19.6.13,dokum elerkt 19.6.13,ft 15 dt 20.6.13 ser 05943965,fh 42 dt 20.6.13 program 19.6.13
Komuna Bradashesh (0808) P I R R O Elbasan 172,200 2013-07-10 2013-09-24 16823810012013 materiale Kom Bradashesh 2381001
Presidenca (3535) P I R R O Tirane 1,015,000 2013-07-10 2013-09-24 256 10010012013 602 Presidenca- blerje dekorata, up.nr.22,27 dt.14.01.2013,15.01.2013 up. 46,65 dt.01.04.2013,10.06.2013 pv.f3,pv.f4 dt.18.02.2012 njof.fit.13.06.2013 pv.dorez.13.06.2013 fd.27,61 dt.18.02.2013 31.01.2013 fd.nr.11,8 dt.10.04.2013 fh11-26 dt
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) P I R R O Tirane 15,000 2013-07-11 2013-09-26 47310170012013 602-min e mbrojtjes shpenzime pritje up 84 dt 29.05.13 pv 29.05.13 prog 5637 dt 03.06.13 fat 42 dt 29.05.13 fh 6 dt 29.05.13
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) P I R R O Tirane 1,380,000 2013-08-06 2013-10-17 56010040012013 466 ministria ekonomise. kthim garancie urdher 605 1.7.13 shkresa 6020 dt 4.2.13 ma dt 26.4.11
Qarku Korce (1515) P I R R O Korçe 34,000 2013-08-09 2013-10-17 16220150012013 MEDALJE PER DEKORIM FAT 28 DT 29.12.12 K QARKUT KORCE
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) P I R R O Tirane 15,000 2013-09-09 2013-10-17 53710170012013 602-MIN.MBRO pritje-percjellje,program nr 7126 dt 25.07.2013,fat nr 55 dt 27.07.2013,seri 05943555,fh nr 7 dt 27.07.2013
Gjykata e larte (3535) P I R R O Tirane 15,000 2013-10-18 2013-10-24 24810290412013 1029041 GJYKATA E LARTE portret urdher 206 dt 12.09.13 up 72 dt 30.09.13 rap 30.09.13 fat 13 dt 02.10.3 sr 05943919 fh 86 dt 02.10.13 prog 30.09.13
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) P I R R O Tirane 71,500 2013-09-26 2013-10-24 27810030012013 602 KM up nr 1 dt 04.01.2013 pv 17.01.2013 kont nr 183 dt 16.01.2013 progr dt 08.07.2013, 16.07.2013,23.07.2013,19.08.2013 upages 09.07.2013,17.07.2013,23.07.2013,19.08.2013
Aparati Qendror i SHIKUT (3535) P I R R O Tirane 15,000 2013-10-09 2013-10-24 33910180012013 SHISH BL DHURATA PER UDHETIME J VENDIT URDH 369/1 DT 17.09.2013 PV 18.09.2013 FAT 5 DT 19.09.2013 SR 05943905 FH 31 DT 19.09.2013
Presidenca (3535) P I R R O Tirane 60,000 2013-10-10 2013-10-24 35810010012013 602-Presidenca- blerje. karfica, shk. 82 dt.06.09.2013 up.nr.82/1 dt.06.09.2013 pv. nr.3,4 dt.07.09.2013 fat.32 dt.16.09.2013 pv.md.dt.16.09.2013 fh.64 dt.16.09.2013 vkm. 358 dt.24.04.2013
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) P I R R O Tirane 82,000 2013-10-14 2013-10-24 36910150012013 min e jashtme dhurata up 42 dt 23.04.13 pv 3+4 dt 23.04.13 fat 19 dt 23.04.13 sr 03748969 fh 40 dt 23.04.13
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) P I R R O Tirane 36,000 2013-10-14 2013-10-24 37010150012013 min e jashtme dhurata up 43 dt 28.04.13 pv 3+4 dt 28.04.13 fat 22 dt 29.4.13 sr 03748972 fh 41 dt 29.04.13
Bashkia Tirana (3535) P I R R O Tirane 200,000 2013-10-07 2013-10-24 684 2101001 2013 Bashkia Tirane lik lik dhurata urdh prok nr 9 dt 27.03.2013,proc verb dt 05.04.2013,fat 03748966 dt 15.04.2013,fl hyr nr 11 dt 15.04.2013
Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) P I R R O Tirane 10,000 2013-09-17 2013-10-21 24610240012013 602-K.L.SH pritje-percjellje,urdher nr 88 dt 11.07.2013,fat nr 21,28 dt 11-15.07.2013,seri 05943981,0543978
Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) P I R R O Tirane 21,000 2013-09-17 2013-10-21 24710240012013 602-K.L.SH pritje-percjellje,urdher nr 86 dt 28.06.2013,fat nr 18,19 dt 07.07.2013,seri 05943764,05943765,fh nr 19/1,19/2 dt 07.07.2013
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) P I R R O Tirane 70,000 2013-09-11 2013-10-21 29210130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE,BL DHURATA,PV EMERGJENCE 18/7/13,FAT 41 D 19/8/13 S 05943991
Bashkia Berat (0202) P I R R O Berat 55,200 2013-10-25 2013-11-12 50921020012013 Bashkia Berat 2102001 per P i r r o
Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) P I R R O Tirane 75,000 2013-10-28 2013-11-13 35610280012013 Prokuroria e Pergjithshme dhurata pv 27.9.2013 f 27.9.13 s 05943918 fh 27.9.2013
Bashkia Tirana (3535) P I R R O Tirane 125,000 2013-11-04 2013-11-14 754 2101001 2013 Bashkia Tirane lik pritje percj urdh prok nr 30 dt 12.09.2013,proc verb dt 17.09.2013,fat 03748966 dt 26.09.2013,fl hyr nr 11 dt 26.09.2013
Bashkia Tirana (3535) P I R R O Tirane 202,000 2013-11-04 2013-11-14 767 2101001 2013 Bashkia Tirane lik pritje percj urdh prok nr 9 dt 27.03.2013,proc verb dt 105.04.2013,fat 03748966 dt 15.04.2013,fl hyr nr 11 dt 15.04.2013
Presidenca (3535) P I R R O Tirane 141,000 2013-11-08 2013-11-15 39210010012013 602 -Presidenca- bl. dekorata, shkr.64,71,102 dt.12,14.06.13,18.09.13 up.nr.64/1,71/1,102/1 dt.12,17.06.13,18.09.13 pv.nr.3,4 dt.14,25.06.13,18.09.13 fat.22,21,7 dt.25.06.13,19.09.13,pv.25.06.2013,19.09.2013 fvkm.358 24.04.13 fh.50,49,66/1
Gjykata e larte (3535) P I R R O Tirane 4,000 2013-11-18 2013-11-19 28710290412013 GJYKATA E LARTE PJATE ARTIKSTIKE URDHER 243 DT 07.11.13 UP 83 DT 05.11.13 DOK 05.11.13 FAT 40 DT 07.11.13 SR 05943946 FH 99 DT 07.11.13
Presidenca (3535) P I R R O Tirane 25,000 2013-11-18 2013-11-19 40010010012013 602- Presidenca-bl.dhurata, prog. masave.1977 dt.18.10.2013 shk.110 dt.24.10.2013 up.nr.110/1 dt.25.10.2013 pv. 3 dt.28.10.2013 pv.4 dt.28.10.2013 fat.30 dt.01.11.2013 nrs.05943936 fh.nr.82 dt.01.11.2013 pv.dorezim 01.11.2013
Gjykata e larte (3535) P I R R O Tirane 4,000 2013-11-15 2013-11-20 27810290412013 gjykata e larte pjata artistike up 239 dt 28.10.13 pv 28.10.13 fat 37 dt 28.10.13 sr 022227387 fh 91 dt 28.10.13
Komuna Kashar (3535) P I R R O Tirane 36,000 2013-11-20 2013-11-21 32828090012013 kom kashar materiale dekorimi up 40 dt 13.09.13 ftese oferte dt 18.09.13 pv 19.09.13 fat 9 dt 20.09.13 sr 05943909 fh 53 dt 20.09.13
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) P I R R O Tirane 30,000 2013-12-10 2013-12-11 49710110012012 602 m.arsimit PRITJE PERCJELLJE U 409,9.10.2013,fat21,10.10.2013,s05943927,urdh453,31.10.2013,prot78
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) P I R R O Tirane 25,000 2013-12-23 2013-12-24 36510150012013 MIN E JASHTME dhurata up 32 dt 04.10.13 pv 3+4 dt 04.10.13 fat 7 dt 05.10.13 sr 02222776 fh 58 dt 05.10.13
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) P I R R O Tirane 25,000 2013-12-23 2013-12-24 36610150012013 MIN E JASHTME DHURATA UP 56 DT 08.10.13 PV 3+4 DT 08.10.13 FAT 9 DT 09.10.13 SR 02222778 FH 62 DT 09.10.13
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) P I R R O Tirane 25,000 2013-12-23 2013-12-24 36710150012013 MIN E JASHTME DHURATA UP 56 DT 08.10.13 PV 3+4 DT 08.10.13 FAT 9 DT 09.10.13 SR 02222778 FH 62 DT 09.10.13
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) P I R R O Tirane 292,000 2013-12-14 2013-12-18 37110030012013 602 pritje-percjellje dhurata kryem,progr.dt.26.10.2013,dt.13.10.2013,dt.7.10.2013,dt.8.10.2013,dt.23.10.2013,dt.12.9.2013,dt.4.10.2013 fat.nr.41 dt.8.10.2013 seri 05943787.fat.nr.33 dt.1.10.2013 seri 0222734,,fat nr.23 dt.24.10.2013 seri 0
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) P I R R O Tirane 10,000 2013-12-12 2013-12-17 34310150012013 MIN E JASHTME DHURATA UP 50 DT 21.06.13 PV 21.06.13 FAT 18 DT 21.06.13 FH 38 DT 21.06.13
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) P I R R O Tirane 7,000 2013-12-16 2013-12-17 36810150012013 MIN E JASHTME DHURATA UP 6 DT 12.11.13 PV 3 DT 12.11.13 FAT 6 DT 20.11.13 SR 09026905 FH 67 DT 20.11.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >