Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All UNIVERS SERVIS All 1,332,121.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) UNIVERS SERVIS Tirane 676,034 2013-06-11 2013-06-18 13410870102013/1 KOMISIONI PROK PUBLIK KTHIM TE ARDH OP EKONOMIK ub 70 dt 11.04.2013 vend kpp 301/3 dt 1.04.2013
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Shkoder (3333) UNIVERS SERVIS Shkoder 138,000 2013-11-22 2013-11-22 13210051162013 QTTB SHKODER FAT 10309271 DT 20.11.2013
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Shkoder (3333) UNIVERS SERVIS Shkoder 139,920 2013-11-22 2013-11-22 13310051162013 QTTB SHKODER FAT 10309270 DT 20.11.2013
Reparti Ushtarak Nr.5570 Vlore (3737) UNIVERS SERVIS Vlore 138,168 2013-12-23 2013-12-23 102 1017083 2013 LARJE TESHASH REPARTI 50-10 KODI 1017083
Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) UNIVERS SERVIS Durres 239,999 2013-12-30 2013-12-30 18910160862013 1016086 SHT PUSH MIN BRENDSHME RIPARIM KOLLTUQE
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >