Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All RO.GAT SECURITY All 5,290,296.00 8 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) RO.GAT SECURITY Tirane 722,118 2013-05-09 2013-05-13 163 1073001 2013 Kqz - Sherbim ruajtje up 19 dt 03.04.2013 kontr 3327/11 dt 08.04.2013 fat 853 dt 30.04.2013
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) RO.GAT SECURITY Tirane 941,893 2013-06-05 2013-06-14 224 107300 2013 Kqz - Sherb ruajtje objekti up 19 dt 03.04.2013 kontr 3327/11 dt 08.04.2013 fat 906 dt 30.05.2013
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) RO.GAT SECURITY Tirane 941,893 2013-07-03 2013-07-05 295 1073001 2013 Kqz - Sherb rualtje objekti up 19 dt 03.04.2013 kontr 3327/11 dt 08.04.2013 fat 959 dt 28.06.2013
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) RO.GAT SECURITY Tirane 1,428,536 2013-08-12 2013-10-17 385 1073001 2013 Kqz - Sherbim ruajtje obj. up 19 dt 03.04.2013 kontr 3327/11 dt 08.04.2013 up 69 dt 21.06.2013 kontr sht 3327/13 dt 21.06.2013 fat 960 dt 28.06.2013 fat 20 dt 30.07.2013
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) RO.GAT SECURITY Tirane 313,964 2013-09-11 2013-10-17 43510730012013 Kqz - Sherb ruajtje objekti up 19 dt 03.04.2013 kontr 3327/11 dt 08.04.2013 fat 70 dt 30.08.2013
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) RO.GAT SECURITY Tirane 313,964 2013-10-07 2013-10-24 48110730012013 Kqz - Sherbim ruajtje objekti up 19 dt 03.04.2013 kontr 3327/11 dt 08.04.20103 fat 115 dt 30.09.2013
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) RO.GAT SECURITY Tirane 313,964 2013-11-13 2013-11-15 51110730012013 KQZ - Sherb ruajtje objekti up 19 dt 03.04.2013 kontr 3327/11 dt 08.04.2013 fat 165 dt 31.10.2013
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) RO.GAT SECURITY Tirane 313,964 2013-12-04 2013-12-05 54810730012013 KQZ sherb ruajtje objekti up 19 dt 03.04.2013 kontr 3327/11 dt 08.04.2013 fat 229 dt 28.11.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >