Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All FLORI All 3,523,250.00 7 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Zyra e Punes Lezhe (2020) FLORI Lezhe 602,728 2013-04-05 2013-04-05 5010250202013 ZYRA RAJONALE E PUNESIMIT LEZHE PAG NXITJE PUNESIMI MARS 2013
Zyra e Punes Lezhe (2020) FLORI Lezhe 603,988 2013-05-06 2013-05-10 7210250202013 ZYRA RAJONALE E PUNESIMIT LEZHE PAG NXITJE PUNESIMI PRILL 2013
Zyra e Punes Lezhe (2020) FLORI Lezhe 603,988 2013-06-05 2013-06-14 9710250202013 ZYRA RAJONALE E PUNESIMIT LEZHE PAG NXITJE PUNESIMI PRILL-MAJ 2013
Zyra e Punes Lezhe (2020) FLORI Lezhe 603,988 2013-07-02 2013-08-05 11310250202013 ZYRA RAJONALE E PUNESIMIT LEZHE PAG NXITJE PUNESIMI MAJ-QERSHOR 2013
Zyra e Punes Lezhe (2020) FLORI Lezhe 603,988 2013-08-07 2013-10-17 13610250202013 ZYRA RAJONALE E PUNESIMIT PAG NXITJE PUNESIMI KORRIK 2013
Zyra e Punes Lezhe (2020) FLORI Lezhe 503,442 2013-09-03 2013-10-17 16210250202013 ZYRA RAJONALE E PUNESIMIT LEZHE PAG NXITJE PUNESIMI GUSHT 2013
Zyra e Punes Lezhe (2020) FLORI Lezhe 1,128 2013-09-24 2013-10-23 18010250202013 ZYRA RAJONALE E PUNESIMIT LEZHE PAG NXITJE PUNESIMI GUSHT 2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >