Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ANSIG All 6,313,605.00 92 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Petrele (3535) ANSIG Tirane 32,600 2012-08-06 2012-08-13 12427950012012 602-KOM PETRELE SIG MJETI URDHWER 01 DY 31.07.12 FAT 2 DT 16.07.12 SR 0000022
Aparati Ministrise se Punes (3535) ANSIG Tirane 462,600 2012-08-08 2012-08-16 2931025001/2012 602 AP MIN PUNES sigurim ndertese ur pr nr 1594 dt 19.7.2012 pv 3,4. dt 23.7.2012 fatnr 16 dt dt 23.7.2012 ser 04159366
Drejtoria Mbeshtetese e Arsimit Bashkia Korce (1515) ANSIG Korçe 20,300 2012-08-10 2012-08-17 20221220172012 SIGURACION MJETI FAT.23 ND.SHERBIMEVE MBESHTETESE E ARSIMIT KORCE
Bashkia Belsh (0808) ANSIG Elbasan 32,600 2012-08-22 2012-08-23 18821520012012 Bashkia Belsh siguracion mjeti
Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) ANSIG Korçe 69,600 2012-09-05 2012-09-11 26910130092012 SHPENZIME PER SIGURIMIN E NDERTESAVE FAT.12 SHERBIMI PARESOR KORCE 1013009
Aparati Ministrise se Punes (3535) ANSIG Tirane 14,000 2012-09-10 2012-09-12 3451025001/2012 602 AP MIN PUNES sig automjati uur ekstra dt 20.7.2012 fat nr88 dt 23.7.2012
Universiteti Politeknik (3535) ANSIG Tirane 14,600 2012-09-27 2012-10-04 123610110402012 Up IGJEUM SIG MJETI URDH 403 DT 31.07.2012 FAT .22DT 30.07.2012 SERI 04259372
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) ANSIG Korçe 32,600 2012-10-15 2012-10-17 14821220062012 SIGURACION MJETI FAT NR 5 DAT 7.09.2012 NDERMARJA E SHERBIMEVE PUBLIKE KORCE
Dega e Kujdesit Paresor Elbasan (0808) ANSIG Elbasan 19,500 2012-10-16 2012-10-22 13210130062012 siguracion Shendeti Publik 1013006
Reparti Ushtarak Nr.3100 Tirane (3535) ANSIG Tirane 651,840 2012-11-01 2012-11-13 11210170412012 1017041 602 REP 3100 SIGURACION HELIKOPTERASH ME UR 520 DT 20.09.2012
Komuna Mollaj (1515) ANSIG Korçe 15,300 2012-11-13 2012-12-04 21825080012012 SIGURACION MJETI KOMUNA MOLLAJ
Komuna Mollaj (1515) ANSIG Korçe 12,500 2012-11-13 2012-12-04 21925080012012 SIGURACION MJETI KOMUNA MOLLAJ
Qarku Elbasan (0808) ANSIG Elbasan 7,300 2012-11-21 2012-12-13 45920480012012 SIG.MJETI KESHILLI QARKUT
Prefektura e qarkut Elbasan (0808) ANSIG Elbasan 15,600 2012-11-19 2012-12-13 39610160622012 siguracion Prefektura 1016062
Bashkia Roskovec (0909) ANSIG Fier 24,600 2012-12-07 2012-12-18 25521130012012 PAGESE BASHKIA ROSKOVEC
Dega e Kujdesit Paresor Elbasan (0808) ANSIG Elbasan 18,580 2012-12-07 2012-12-18 15610130062012 siguracion Shendeti Publik 1013006
Gjykata Kushtetuese (3535) ANSIG Tirane 18,580 2012-11-27 2012-12-17 23710300012012 GJYKATA KUSHTETUSE shpenzime SIT UP 101 DT 12 11.2012 PV DT 19.11.2012 FAT 286 DT 19.11.2012 SERI 0009643
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) ANSIG Korçe 40,980 2012-12-10 2012-12-27 17921220062012 SIGURACION MJETESH NDERMARJA E SHERBIMEVE PUBLIKE KORCE
Komisariati i Policise Durres (0707) ANSIG Durres 268,600 2012-12-14 2012-12-27 35810160252012 1016025 DREJT POLICISE SIGURACION MJETI
Drejtoria e SHIK Lezhe (2020) ANSIG Lezhe 77,200 2012-12-07 2012-12-27 9610180142012 SH.I.SH LEZHE LIK FAT.36 DT.03.12.2012 SIGURIM TPL
Komuna Mollaj (1515) ANSIG Korçe 15,300 2012-11-13 2012-12-12 21825080012012 SIGURACION MJETI KOMUNA MOLLAJ
Bashkia Korce (1515) ANSIG Korçe 15,600 2012-11-14 2012-12-12 54821220012012 SIGURACION MJETI FAT 91 BASHKIA KORCE
Komuna Mollaj (1515) ANSIG Korçe 12,500 2012-11-13 2012-12-12 21925080012012 SIGURACION MJETI KOMUNA MOLLAJ
Bashkia Korce (1515) ANSIG Korçe 18,580 2013-01-23 2013-01-23 3721220012013 SIGURACION MJETI FAT 107 V.2012 BASHKIA KORCE
Drejtoria e SHIK Lezhe (2020) ANSIG Lezhe 77,200 2013-01-24 2013-01-25 510180142013 SH.I.SH LEZHE LIK FAT.36 DT.03.12.2012
Universiteti Politeknik (3535) ANSIG Tirane 474,000 2013-01-29 2013-01-30 4910110402013 Universiteti politeknik TIRANE sig ndertese up 113 dt 18.12.2012 pv dt 24.12.2012 fat 251 dt 25.12.2012 seri 05940851
Komuna Ulez (0625) ANSIG Mat 32,600 2013-02-12 2013-02-18 1526460012013 Komuna Ulez (2646001) Lik. Detyr. V.'12 Shpenz. sigurac. te mjet..Fat.nr.32 Dt.18.10.2012.
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ANSIG Tirane 25,480 2013-02-14 2013-02-18 4410050012013 Min e Bujqesise siguracion makine up nr 22 dt 24.01.2013 pv dt 6.02.2013 fat nr 379 dt 6.02.2013
Materniteti Tirane (3535) ANSIG Tirane 8,000 2013-02-19 2013-02-20 1310130502013 602,SPITALI UNIVERSITAR OBSTETRIK GJINEKOLOGJIK "MRETERESHA GERALDINE",SIG MJETI,UP 4 D 16/1/13,PV 16/1/13,FAT 309 D 17/1/13 S 05940911
Zyra e Punes Elbasan (0808) ANSIG Elbasan 14,030 2013-02-25 2013-02-25 2810250082013 Sig. makine Zyra e Punes Elbasan
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ANSIG Tirane 39,500 2013-03-12 2013-03-15 4310130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE,sig automjeti,up 59 d 4/12/12,pv 7/12/12,polic sig 44 d 19/12/12 s 0011921,
Bashkia Tirana (3535) ANSIG Tirane 295,680 2013-03-15 2013-03-18 122 2101001 2013 Bashkia Tirane lik sig TPL urdh prok nr 3 dt 18.01.2013 proc verb dt 31.01.2013 fat 05940814 dt 08.02.2013
Drejtoria e shendetit publik Kucove (0217) ANSIG Kuçove 8,000 2013-03-25 2013-03-26 4410130332013 shpenz.per siguracion drejt. shendetit publik kod.1013033 fat.nr. serie 0018307 dt.02.03.2013 mjeti me targe TR1209H
Qendra e Studimeve Albanologjike Tirane (3535) ANSIG Tirane 24,000 2013-04-08 2013-04-08 10710111532012 1011153 602 q.albanologjike sig mjete transporti up.26,16.1.2013,pv17.1.2013,f781,29.3.2013,s08065781
Komuna Livadhja (3731) ANSIG Sarande 8,000 2013-04-09 2013-04-10 2927320012013 SIGURACION MJETI NGA KOMUNA LIVADHJA
Komuna Bradashesh (0808) ANSIG Elbasan 26,500 2013-04-11 2013-04-11 8723810012013 siguracion Kom Bradashesh 2381001
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) ANSIG Durres 11,050 2013-04-23 2013-04-24 15710111502013 TDO 0707/UNIVERSITETI "A.MOISIU"/KOD 1011150/ PAGUAR POLICE SIG. PER AUTOMJETIN AA586AA
Aparati Zyres Admin.Buxh.Gjyqesor (3535) ANSIG Tirane 8,000 2013-04-25 2013-04-25 6010290012013 1029001 602-ZABGJ siguracion makine up nr 16 dt 28.03.2013 pv dt 29.03.2013 fat nr 127 dt 1.01.2013
Bashkia Sarande (3731) ANSIG Sarande 15,000 2013-04-26 2013-04-29 105121380012013 SIGURACION AUTOVETURE NGA BASHKIA
Zyra e Permbarimit Tirane (3535) ANSIG Tirane 86,600 2013-04-05 2013-04-05 2710140432013 ZYRA PERMBARIMIT TIRANE sig mjeti up dt 21.01.2013 pv dt 21.01.2013 fat 705 dt 22.01.2013 seri 08065704 fat 706 dt 22.01.2013 seri 08065705