Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All KASTRATI All 12,128,559.00 36 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) KASTRATI Tirane 239,400 2013-03-20 2013-03-21 34 2101814 2013 Shkolla L.Gurak lik nafte urdh prok nr 2 d 04.02.2013 njoft fit 19 dt 07.02.2013 kontr dt 07.02.2013 fat 42 dt 07.02.2013 seri 06543742 fl hyr nr 2 dt 07.02.2013
Dega e Thesarit Puke (3330) KASTRATI Puke 38,600 2013-04-01 2013-04-01 3010100302013 KODI 1010030 THESARI PUKE lik.fature BLERJE NAFTE GJENERATOR FAT 29 DT.14.02.2013
Dega e rezervave Durres (0707) KASTRATI Durres 90,170 2013-04-08 2013-04-09 2210160932013 1016093 DR.RAJONALE E REZERVAVE MATERALE SHTETRORE NAFTE
Agjensia e Akreditimit (3535) KASTRATI Tirane 468,000 2013-04-10 2013-04-11 1110110532013 AGJENSIA E AKREDITIMIT TE ARSIMIT TE LARTE BL GAZOIL UP NR 2 DT 5.01.2013 PV DT 18.01.2013 FAT 3 DT 30.01.2013 .16 DT 28.03.2013 SERI 6544104,08278866 FH 1,4 DT 30.01.2013 ,28.03.2013
Zyra Arsimore Kavajë (3513) KASTRATI Kavaje 53,439 2013-04-19 2013-04-19 7210111302013 ZYRA ARSIMORE NAFTE LIKUJDIM FAT 34 DT 18.4.2013
Inspektoriati Hekurudhor Durres (0707) KASTRATI Durres 278,000 2013-05-14 2013-05-16 53 10061002013 1006100 INSPEKTORIATI HEKURUDHOR BLERJE KARBURANT NR SERIS 09279710 NE BAZE KONTRAT ES DT 03.01.2013
Dega e Thesarit Durres (0707) KASTRATI Durres 36,000 2013-05-16 2013-05-21 6110100072013 TDO 0707 DEGA THESARIT DURRES 1010007 SA LIGUJD BLERJE KARBURANTI URDHE BRENDSH NR 3 F DALJA NR 8 S NR SERIS 08279732
Gjykata e rrethit Durres (0707) KASTRATI Durres 212,930 2013-05-20 2013-05-23 8410290152013 TDO0707/GJYKATA RRETHIT KOD 1029015/BL.
Qendra e zhvillimit Durres (0707) KASTRATI Durres 35,200 2013-05-09 2013-05-14 6410250662013 0707 QENDRA ZHVILLIMIT REZIDENCIAL 1025066 LIK FAT 34 DT 25.3.2013
Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) KASTRATI Durres 100,000 2013-05-24 2013-06-12 8621070082013 2107008 QEA BLERJE NAFTE
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) KASTRATI Durres 5,128,032 2013-05-24 2013-06-12 14910170312013 1017031 REP USHT 2001 BLERJE NAFTE
Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) KASTRATI Durres 43,663 2013-05-24 2013-06-12 86/121070082013 2107008 QEA BLERJE NAFTE
Shtepia e foshnjes Durres (0707) KASTRATI Durres 39,000 2013-05-24 2013-06-12 8021070192013 TDO 0707/SHTEPIA E FOSHNJES DURRES/KOD 2107019/ LIK PERFUNDIMTAR I KONTRATES FAT 43 DD 18.03.2013
Shtepia e foshnjes Durres (0707) KASTRATI Durres 28,800 2013-05-30 2013-06-12 81.21070192013 TDO 0707/SHTEPIA E FOSHNJES DURRES/KOD 2107019/ LIK FAT 34 DD 18.03.2013,14 DD 21.05.2013
Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) KASTRATI Durres 120,712 2013-05-24 2013-06-12 86/221070082013 2107008 QEA BLERJE NAFTE
Bordi i KullimitDurres (0707) KASTRATI Durres 715,560 2013-06-03 2013-06-13 9010050682013 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE PAGUAR NAFTE FAT.NR 39 DT 20.05.2013
Zyra per te Drejten e autorit (3535) KASTRATI Tirane 71,370 2013-06-04 2013-06-14 6110120632013 1012063,ZYRA SHQIPTARE PER TE DREJTEN E AUTORIT 602 pagese blerje karb , urdher prokurimi 35 date 27.05.2013, p-v 6 date 28.05.13, fat 36 dt 28.05.13 seri 08279586, fh 8 date 29.05.2013
Qendra e zhvillimit Durres (0707) KASTRATI Durres 15,000 2013-06-12 2013-06-18 7910250662013 0707 QENDRA ZHVILLIMIT REZIDENCIAL 1025066 FAT 26 DT 5.6.2013
Gjykata e rrethit Durres (0707) KASTRATI Durres 86,412 2013-06-11 2013-06-18 15110290152013 1029015 TDO0707/GJYKATA RRETHIT KOD 1029015/BL.
Bordi i KullimitDurres (0707) KASTRATI Durres 881,350 2013-07-02 2013-08-05 11110050682013 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE BLERJE NAFTE
Gjykata e rrethit Durres (0707) KASTRATI Durres 87,177 2013-07-08 2013-09-23 20810290152013 TDO0707/GJYKATA RRETHIT KOD 1029015/BL.
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) KASTRATI Tirane 119,260 2013-09-05 2013-10-17 5710171262013 602 AKSHE bl.karburant Up.1443 dt.30.05.13 pv 6 dt.11.06.13 fat.24 dt.12.06.13 (09232524) fh.3 dt.12.06.13
Gjykata e rrethit Durres (0707) KASTRATI Durres 52,599 2013-10-17 2013-10-24 300.10290152013 TDO0707/GJYKATA RRETHIT KOD 1029015/BL.
Qendra Ditore Moshuarve (0707) KASTRATI Durres 181,718 2013-09-20 2013-10-24 9221070172013 TDO 0707/ QENDRA DITORE TE MOSHUARVE/ KOD 2107017/ BL. KARBURANT
Gjykata e rrethit Durres (0707) KASTRATI Durres 89,135 2013-09-17 2013-10-21 246.10290152013 TDO0707/GJYKATA RRETHIT KOD 1029015/BL.
Shtepia e foshnjes Durres (0707) KASTRATI Durres 10,500 2013-09-25 2013-11-01 12121070192013 TDO 0707/SHTEPIA E FOSHNJES DURRES/KOD 2107019/ LIK PJESOR FAT 46 DD 23.07.2013
Shkolla hoteleri-turizem Tirane (3535) KASTRATI Tirane 99,840 2013-10-23 2013-11-06 6510110602013 602hoteleri turizem gaz up.21,09.10.2013,form 6,14.10.2013,s10546279,14.10.2013,fh 19,14.10.2013
Ndermarrja Rruga (0707) KASTRATI Durres 500,000 2013-10-17 2013-11-15 13821070142013 TDO 0707/NDERMARRJA RRUGA DURRES/KOD 2107014/ BL. KARBURANT
Shtepia e foshnjes Durres (0707) KASTRATI Durres 15,000 2013-10-17 2013-11-15 14121070192013 TDO 0707/SHTEPIA E FOSHNJES DURRES/KOD 2107019/ LIK FAT 34 DD 09.10.2013
Gjykata e rrethit Durres (0707) KASTRATI Durres 41,885 2013-11-11 2013-11-15 334.10290152013 TDO0707/GJYKATA RRETHIT KOD 1029015/BL.
Shtepia e foshnjes Durres (0707) KASTRATI Durres 227,770 2013-11-20 2013-11-21 15621070192013 TDO 0707/SHTEPIA E FOSHNJES DURRES/KOD 2107019/ LIK FAT 43,46
Bashkia Pogradec (1529) KASTRATI Pogradec 610,650 2013-11-25 2013-12-03 12421360012013 2136001 Q .ARSIMORE E BASHKISE PER LIK FAT= 11946813 DT 18.11.2013
Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Durres KASTRATI Durres 8,800 2013-12-10 2013-12-11 8.10290442013 TDO0707/GJYKATA ADMINISTRATIVE /KOD 10290044/BL
Bashkia Pogradec (1529) KASTRATI Pogradec 599,267 2013-12-10 2013-12-11 13021360012013 2136001 Q .ARSIMORE E BASHKISE PER LIK FAT= 42 DT 05.12.2013 NR SERIE= 11947142
Komuna Qafe-Mali (3330) KASTRATI Puke 799,220 2013-12-11 2013-12-18 12527220012013 K QAF MALI PUKE KODI 2722001 nafte fat 05 dt.09.12.2013
Shtepia e foshnjes Durres (0707) KASTRATI Durres 4,100 2013-12-18 2013-12-18 16721070192013 TDO 0707/SHTEPIA E FOSHNJES DURRES/KOD 2107019/GAZ KASTRATI MBYLLJE KONTRATE
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >