Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All MAJ-ALB All 2,014,918.00 7 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Dega e Kujdesit Paresor Diber (0606) MAJ-ALB Diber 298,800 2013-03-15 2013-03-19 3210130042013 SHERBIMI PARSOR lik. fatura nr. 8 dhe 9 dt. 10.03.2013
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) MAJ-ALB Kruje 535,320 2013-09-20 2013-10-22 20610051122013 SA LIK FAT NR 42174067.68.69.70.72 DT 28.08.2013 NGA QTTB FKRUJE
Dega e Kujdesit Paresor Gjirokaster (1111) MAJ-ALB Gjirokaster 102,000 2013-12-18 2013-12-19 15810130082013 1013008 DREJT SHERB PARESOR GJIROK PER PAGES REAGENTE fat nr ser 42174084/42174085/42174086/42174087
Drejtoria e shendetit publik Mirdite (2026) MAJ-ALB Mirdite 240,000 2013-12-18 2013-12-23 9710130382013 drejt e shend publik mirdite per kite dhe reagent
Agjensia Kombetare e duhaneve (3535) MAJ-ALB Tirane 227,999 2013-12-26 2013-12-27 16510050392013 1005039 Agjens Komb e Duhan-Cigare reagente labor, up 37 dt 03.12.13, ftesa 04.12.13, njiftim 03.12.13, ft tat 20/1/20 dt 17.12.13, seri 42174089/090 fh 19 dt 17.12.13
Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) MAJ-ALB Shkoder 369,600 2013-12-13 2013-12-18 42110130132013 DREJTORIA E SHERBIMIT SHENDETSOR PARSOR SHKODER FAT.42174073 DT 05.12.2013
Dega e Kujdesit Paresor Gjirokaster (1111) MAJ-ALB Gjirokaster 241,199 2013-12-18 2013-12-18 15510130082013 1013008 DREJT SHERB PARESOR GJIROK PER PAGES REAGENTE SHIKO UB 5259
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >