Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ANDON ZHIDRO All 19,176,691.00 46 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 351,288 2012-04-26 2012-04-27 23821090012012 Bashkia Elbasan buke
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 147,840 2012-05-15 2012-05-21 10210130592012 ushqime Sp-Psikiatrik 1013059
Bashkia Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 295,397 2012-05-21 2012-05-29 28821090012012 Bashkia Elbasan ushqime
Bashkia Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 301,990 2012-06-12 2012-06-22 33921090012012 Bashkia Elbasan ushqime
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 667,814 2012-09-19 2012-09-24 20810130592012 buka Sp-Psikiatrik 1013059
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 667,814 2012-10-15 2012-10-17 23810130592012 buka Sp-Psikiatrik 1013059
Bashkia Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 253,970 2012-10-16 2012-10-22 58021090012012 Bashkia Elbasan ushqime
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 646,272 2012-10-22 2012-10-26 24610130592012 buka Sp-Psikiatrik 1013059
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 667,814 2012-11-15 2012-12-13 26610130592012 buka Sp-Psikiatrik 1013059
Bashkia Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 415,150 2012-11-15 2012-12-13 68221090012012 Bashkia Elbasan ushqime
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 646,272 2012-12-07 2012-12-18 297010130592012 blerje Sp-Psikiatrik 1013059
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 215,424 2012-12-10 2012-12-24 30310130592012 blerje Sp-Psikiatrik 1013059
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 633,600 2012-08-24 2012-08-28 19310130592012 buka Sp-Psikiatrik 1013059
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 654,720 2012-08-17 2012-08-21 182/110130592012 buka Sp-Psikiatrik 1013059
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 667,814 2013-02-11 2013-02-18 3610130592013 blerje Sp-Psikiatrik 1013059
Bashkia Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 310,000 2013-02-18 2013-02-18 5721090012013 Bashkia Elbasan buke
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 107,712 2013-03-19 2013-03-20 6110130592013 blerje Sp-Psikiatrik 1013059
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 501,106 2013-03-19 2013-03-20 6210130592013 blerje Sp-Psikiatrik 1013059
Bashkia Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 200,000 2013-03-26 2013-03-26 12621090012013 Bashkia Elbasan ushqime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 276,996 2013-04-16 2013-04-17 8721090082013 Qendra Ek Arsimit ushqime
Bashkia Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 85,590 2013-04-18 2013-04-19 19521090012013 Bashkia Elbasan likujd buke
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 675,403 2013-04-19 2013-04-22 10610130592013 blerje Sp-Psikiatrik 1013059
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 452,390 2013-02-05 2013-02-06 1310130592013 buke Sp-Psikiatrik 1013059
Bashkia Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 58,770 2013-05-20 2013-05-23 26221090012013 Bashkia Elbasan buke
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 653,616 2013-05-21 2013-05-23 13810130592013 blerje Sp-Psikiatrik 1013059
Bashkia Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 285,655 2013-05-23 2013-06-12 27921090012013 Bashkia Elbasan ushqime buke
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 451,534 2013-06-14 2013-06-21 15310130592013 ushqime Sp-Psikiatrik 1013059
Spitali Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 97,200 2013-06-17 2013-06-21 22610130162013 Buke Spitali Civil Elbasan
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 260,957 2013-06-14 2013-06-21 13721090082013 Qendra Ek Arsimit buke
Bashkia Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 200,345 2013-06-18 2013-08-01 33921090012013 Bashkia Elbasan buke
Bashkia Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 200,000 2013-07-05 2013-08-21 38821090012013 Bashkia Elbasan buke
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 436,968 2013-07-10 2013-08-23 18310130592013 buke Sp-Psikiatrik 1013059
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 451,534 2013-08-26 2013-10-17 20110130592013 blerje Sp-Psikiatrik 1013059
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 451,534 2013-09-10 2013-10-17 22310130592013 blerje Sp_Psikiatrik 1013059
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 451,534 2013-09-10 2013-10-23 22310130592013 blerje Sp_Psikiatrik 1013059
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 451,534 2013-09-10 2013-10-25 22310130592013 blerje Sp_Psikiatrik 1013059
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 451,534 2013-09-10 2013-10-29 22310130592013 blerje Sp_Psikiatrik 1013059
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 436,968 2013-10-22 2013-10-29 25310130592013 blerje buke Sp-Psikiatrik 1013059
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 451,534 2013-09-10 2013-10-30 22310130592013 blerje Sp_Psikiatrik 1013059
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 451,534 2013-09-10 2013-10-21 22310130592013 blerje Sp_Psikiatrik 1013059