Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All GREEMED All 8,793,891.00 18 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Spitali Lezhe (2020) GREEMED Lezhe 1,394,772 2013-02-07 2013-02-12 1710130212013 SPITALI LEZHE LIK FAT.681,682,683 JANAR 2013 SHTESE KONTR 20%
Spitali Lezhe (2020) GREEMED Lezhe 97,020 2013-02-18 2013-02-19 3210130212013 SPITALI LEZHE LIK FAT.723 DT.06.02.2013 SHTES KONTR 20%
Sp. Mirdite (2026) GREEMED Mirdite 1,274,700 2013-02-19 2013-02-20 1210130792013 spitali mirdite per likudim ilace
Sp. Bulqize (0603) GREEMED Bulqize 478,800 2013-03-11 2013-03-15 3410130652013 Spitali Bulqize (1013065), likujdim furnitorin GREEMED SHPK per U. Bl. nr.3226 (filma e solucione).
Sp. Laç (2019) GREEMED Laç 144,348 2013-03-12 2013-03-15 4210130752013 KOD INST 1013075 SPITALI LAC PAGUAR MATERIALE MJEKIMI KONT NR 79 DT 25.02.2013 FT NR 07185853 DT 22.02.13 FH NR 3 DT 26.02.13 PV MALLIT DT 25.02.2013
Spitali Lezhe (2020) GREEMED Lezhe 1,160,064 2013-04-03 2013-04-04 7610130212013 SPITALI LEZHE LIK FAT.776 dt.18.03.2013 dhe 766 dt.06.03.2013 SIPAS KONTR 2013
Spitali Lezhe (2020) GREEMED Lezhe 513,245 2013-04-03 2013-04-04 7510130212013 SPITALI LEZHE LIK FAT.761 dt.04.03.2013 SIPAS KONTR 2013
Spitali Lezhe (2020) GREEMED Lezhe 484,236 2013-04-10 2013-04-11 9410130212013 SPITALI LEZHE LIK FAT.807 DT.05.04.2013 KONTR.2013
Maternitet Nr.2T. (3535) GREEMED Tirane 108,000 2013-04-18 2013-04-19 13110130882013 602,SPITALI UNIVERSITAR GJINEKOLOGJIK "KOCO GLIOZHENI' perp kirurgjikale up 38 dt 11.01.13 pv 18.01.13 kont 18.01.13 ft 738 dt 14.02.13 ser 06807491 fh 49 dt 14.02.13
Spitali Lezhe (2020) GREEMED Lezhe 139,855 2013-05-13 2013-05-15 11410130212013 SPITALI LEZHE LIK FAT.850 DT.07.05.2013 SIPAS KONTRATES
Sp. Mat (0625) GREEMED Mat 91,920 2013-05-16 2013-05-21 8210130782013 Spitali (1013078) Lik.Materiale radiologjien Fat.nr. 781 Dt.21.03.2013 Kont.Nr.1 Dt.14.01.2013
Spitali Lezhe (2020) GREEMED Lezhe 70,145 2013-05-21 2013-05-23 11410130212013 SPITALI LEZHE LIK FAT.DIF FAT.850 DT.07.05.2013
Sp. Librazhd (0821) GREEMED Librazhd 358,312 2013-06-05 2013-06-14 14910130762013 SPITALI LIBRAZHD,LIK FATURE PER BLERJE MATERIALE MJEKSORE UP NR 24 DATE 08.05.2013,PROCESVERBAL NR6 DATE 09.05.2013,FATURE NR 868 DATE 17.05.2013 FH NR 8 DATE 17.05.2013
Sp. Mirdite (2026) GREEMED Mirdite 462,274 2013-08-16 2013-10-17 13510130792013 SPITALI MIRDITE PER ILACE
Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) GREEMED Shkoder 200,000 2013-09-20 2013-10-22 26310130132013 DREJTORIA SHERBIMIT SHENDETSOR PARSOR SHKODER FAT. 09999665 DT. 12.09.2013
Spitali Lezhe (2020) GREEMED Lezhe 86,400 2013-10-18 2013-10-24 31010130212013 SPITALI LEZHE LIK FAT.1005 DT.16.10.2013
Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) GREEMED Tirane 114,000 2013-09-13 2013-10-21 26710140482013 ,DREJTORIA PERGJITHSHME BURGJEVE bl mat mjeksore up nr 17/1 dt 30/7/2013 ftes 30/7/2013 fit 31/7/2013 fat dt 1/8/2013 fh dt 12/8/2013
Spitali Diber (0606) GREEMED Diber 1,615,800 2013-12-05 2013-12-12 21810130152013 SPITALI 1013015blerje materiale kont. nr1e2 date 13.09.12 fat nr 598 dhe ,628,597,e 637
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >