Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All PROQUAL All 31,743,388.00 156 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) PROQUAL Korçe 739,416 2013-01-24 2013-01-25 1221220062013 BLERJE PJESE KEMBIMI SIPAS KONTRATES VITI I KALUAR NDERMARJA E SHEREBIMEVE PUBLIKE KORCE
Komuna Kuman (0909) PROQUAL Fier 1,782,000 2013-01-24 2013-01-25 1124210012013 LIKUJDIM FATURE PER INVESTIMIN K/KUMAN FIER 2421001
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) PROQUAL Tirane 67,560 2013-03-06 2013-03-11 5710260602013 AGJENSIA E MJEDIST PJ KEMB UP 5 DT 1.02.2013 FAT 4 DT 9.02.2013 SR 37248232 FH 4DT 9.02.2013
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) PROQUAL Tirane 12,000 2013-03-08 2013-03-13 3310870012013 APP VEND GJYQI NR 9408 DT 21.11.2011
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) PROQUAL Tirane 8,500 2013-03-13 2013-03-18 6110870102013 KOMISIONI PROK PUBLIK KTHIM TE ARDH OP EKONOMIK UB 257 DT 1.10.2012 VEND KPP 995/4 DT 20.09.2012
Qarku Durres (0707) PROQUAL Durres 154,932 2013-03-18 2013-03-19 7620470012013 TDO0707/KESHILLI I QARKUT KOD 2047001/BL.
Bashkia Bulqize (0603) PROQUAL Bulqize 2,827,200 2013-03-20 2013-03-25 4821030012013 Bashkia Bulqize (2103001), likujdim furnitorin PROQUAL per u. bl. 3243.
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) PROQUAL Tirane 79,200 2013-03-04 2013-03-05 9910100772013 602 Drejt pergj doganave .sherb transpup dt 12.2.2013, form 3,4 dt 12.2.2013, ft seri 37248237 dt 18.2.2013
Prokurori Apeli Tirane (3535) PROQUAL Tirane 17,040 2013-04-12 2013-04-16 4110280372013 1028037 Prokuroria e Apelit sh up 25.3.13 pv 4.4.13 f 4.4.13 s 43070285
Prokuroria e rrethit Kruje (0716) PROQUAL Kruje 71,640 2013-04-15 2013-04-16 6310280142013 PROKURORIA KRUJE LIK I FAT 26 DT 29.03.2013
Aparati Qendror i SHIKUT (3535) PROQUAL Tirane 11,760 2013-04-15 2013-04-16 9210180012013 SHISH MIREMB OBJ NDERT URDH 29/1 DT 25.03.2013 PV 27.03.2013 MIRAT APP FAT33 DT 43070283 DT 4.04.2013 FH 7 DT 4.04.2013
Prokuroria e rrethit Durres (0707) PROQUAL Durres 63,600 2013-04-16 2013-04-17 8610280062013 TDO 0707 PROKURORIA RRETHIT GJYQESOR DURRES 1028006 LIK FAT.48 DD 12.04.2013
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) PROQUAL Elbasan 310,968 2013-04-15 2013-04-17 6110050692013 paisje Bordi Kullimit Elbasan
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) PROQUAL Korçe 147,120 2013-04-17 2013-04-17 6921220062013 BLERJE PJESE KEMBIMI SHTESE KONTRATE 20% FAT NR 13 NDERMARJA E SHERBIMEVE PUBLIKE KORCE
Drejtoria e SHIK Berat (0202) PROQUAL Berat 56,772 2013-04-17 2013-04-18 2610180022013 Pagese per Proqual .likujdim fature nr 296.dt.12.04.2013 nga SHISH Berat 1018002
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) PROQUAL Tirane 83,000 2013-05-14 2013-05-15 31410170012013 602-MIN.MBRO bileta,UM nr 280 dt 13.02.2013,up nr 21 dt 13.02.2013,pv dt 19.02.2013,fat nr 7 dt 20.02.2013,seri 37248238
Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) PROQUAL Tirane 116,100 2013-04-08 2013-05-10 5110160092013 Renea bl karb fat 5 14.03.2013 fh 04 14.03.2013
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) PROQUAL Tirane 10,000 2013-05-03 2013-05-10 11310870102013 KOMISIONI PROK PUBLIK KTHIM TE ARDH OP EKONON 72 DT 12.04.2013 VEND 238/4 DT 2.04.2013
Bordi i Kullimit Berat (0202) PROQUAL Berat 443,058 2013-05-03 2013-05-10 6210050672013 pages blerje lubrifikati fat nr 38 dt 09.04.2013 njofti fitusi proqual dt 04.04.2013 nga bordi i kullimit br 1005067
Komisariati i Policise Lezhe (2020) PROQUAL Lezhe 36,000 2013-05-03 2013-05-10 10410160312013 KOMISARIATI I POLICISE LEZHE PAG FAT NR 27 DT 01.04.2013
Drejtoria e Pyjeve Lac (2019) PROQUAL Lac 72,000 2013-05-03 2013-05-10 3310260162013 KOD INST 1026016 PYJORE LAC PAGUAR pjese kembimi up nr 4 dt 19.04.2013 ftese per oferte dt 19.04.13 oferte e proqual dt 22.04.13 kont nr 2 dt 22.04.13 njoftim fituesi dt 22.04.13 ft nr 90 dt 03.05.13
Drejtoria e Patentave dhe Markave (3535) PROQUAL Tirane 81,600 2013-05-09 2013-05-13 4210040762013 1004076 Drej,Pergj.Patentave 602 bileta avioni urdher ministri 12.3.13 urdher brendshem 12 dt 27.3.13 up 8 dt 3.4.13 pv dt 10.4.13 njoftim fituesi dt 10.4.13 ft 51 seri 43070301dt 13.4.13
Gjykata e Apelit Korce (1515) PROQUAL Korce 20,280 2013-05-09 2013-05-13 6110290052013 VAJ DHE FILTRA FAT.63 GJYKATA E APELIT KORCE
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Durres (0707) PROQUAL Durres 9,600 2013-05-14 2013-05-16 59/110161012013 1016101 DREJT RAJ KUFI MIGRACION BLERJE PJESE KEMBIMI
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) PROQUAL Korce 96,000 2013-05-14 2013-05-16 8321220062013 BLERJE BOJE VAJI FAT NR 58 DAT13.04.2013 NDEERMARJA E SHERBIMEVE PUBLIKE KORCE
Komisariati i Policise Lezhe (2020) PROQUAL Lezhe 41,280 2013-05-14 2013-05-16 11310160312013 KOMISARIATI I POLICISE LEZHE PAG FAT NR 67 & 70 DT 19.04.2013 & 22.04.2013
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Durres (0707) PROQUAL Durres 125,520 2013-05-14 2013-05-16 59/10161012013 1016101 DREJT RAJ KUFI MIGRACION BLERJE PJESE KEMBIMI
Sp. Skrapar (0232) PROQUAL Skrapar 229,200 2013-05-15 2013-05-17 6410130852013 Skrapar;Drejt.Sherb.Spitalor;Fature nr.37(43070287);dt.09/04/2013;U-prok.nr.08;
Bashkia Korce (1515) PROQUAL Korce 55,680 2013-05-16 2013-05-21 23821220012013 VAJ,MIREMBAJTJE MJETI FAT 12, 13 DT 27.02.2013 BASHKIA KORCE
Sp. Skrapar (0232) PROQUAL Skrapar 229,200 2013-05-15 2013-05-21 6410130852013 Skrapar;Drejt.Sherb.Spitalor;Fature nr.37(43070287);dt.09/04/2013;U-prok.nr.08;
Dega e rezervave Durres (0707) PROQUAL Durres 10,080 2013-05-16 2013-05-21 4710160932013 1016093 DR.RAJONALE E REZERVAVE MATERALE SHTETRORE PJESE KEMBIMI
Administrata Qendrore ShSSH (3535) PROQUAL Tirane 77,400 2013-05-20 2013-05-23 11410250972013 SHERBIMI SOC SHTETROR SERVIS PJESE KEMBIMI UP 16 DT 29.03.2013 FT 34 DT 4.04.2013 SR 43070284 VL PERF APP 1.04.2013 FH 12 DT 4.04.2013
Bordi i KullimitDurres (0707) PROQUAL Durres 74,400 2013-05-21 2013-05-23 8610050682013 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE PJESE KEMBIMI
Zyra Arsimore Mat (0625) PROQUAL Mat 143,832 2013-05-22 2013-06-06 10410110922013 Zyra Arsimit (1011092) Lik. Pjese kembimi Fat.Nr.117 dt.17.05.2013 Urdh.Prok.Nr.11 dt.23.04.2013
Drejtoria e Bujqesise Berat (0202) PROQUAL Berat 238,200 2013-05-24 2013-06-12 9810050022013 1005002 drejt e bujqesise per ''proqual''
Aparati Qendror INSTAT (3535) PROQUAL Tirane 164,640 2013-05-24 2013-06-12 324 1050001 2013 Instat - Shp miremb automjeti up 8 dt 20.01.2013 fat 85/86 dt 30.04.2013
Bashkia Librazhd (0821) PROQUAL Librazhd 43,200 2013-06-06 2013-06-14 25221280012013 BLERJE GOMASH,BASHKIA LIBRAZHD 2013
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) PROQUAL Lushnje 259,320 2013-06-05 2013-06-14 93/10050812013 1005081 BORDI KULLIMIT vaj graso
Garda e Republike Tirane (3535) PROQUAL Tirane 453,456 2013-06-10 2013-06-14 20910160042013 Garda e Republikes riparime automjeti up 1102 06052013 fat 111 05.05.2013 fat 17 01.03.2013
Drejtoria SHIK Tirane (3535) PROQUAL Tirane 84,240 2013-06-04 2013-06-14 3910180042013 602 dr.shish blerje pjese kembimi up74/1,22.4.2013,pv26.4.2013,f93-94,02.5.2013,fh21,02.5.2013nj fituesiapp